İkimizin Yerine 281. Bölüm Özeti 15 Haziran Şiv’in kardeşi Anandi‘yi küçümser

İkimizin Yerine 281. bölümü ile15 Haziran. Şiv’in kardeşi Anandi‘yi küçümser.

İkimizin Yerine 281. Bölüm Özeti

Şiv Anandi‘yle telefonda konuşarak onu çatıya çağırır. Çatıda yerde yanan mumlar ile mutlu Diwali‘ler yazıyordur. Şiv de oradadır. Anandi çok etkilenir. Her yerde Diwali için hazırlık vardır. Dadisa Şiv‘in kardeşi Sançi‘ye de hediye vermeyi planlar ve zevkini öğrenmek için Iravati‘yi arar. Şiv‘in evinde de hazırlıklar var. Dadisa Iravati‘ye Sançi‘nin hediye zevkini sorar ve onunla konuşmak ister.

Iravati gerilir ve henüz ona ulaşamadığını bahane eder. Iravati Şiv‘e Sançi‘yi anlatır. Şiv Sançi‘yi arar. Sançi ödev teslimi gerekçeleri vererek Jetsar‘a gelmekten sıyrılmaya çalışır. Fakat Şiv, kesinlikle akşama burada ol der. Sançi ilgisizce evet diyor. Sonra Sançi, Anandi yüzünden hayatında ilk kez Diwali‘de ailesiyle olamadığını ve abisini ondan uzaklaştırdığı için Anandi‘den nefret ettiğini düşünür.

Anandi‘nin yüzünü görmek istemiyordur. Sing ve Şekarlar ayrı ayrı Diwali ritüellerini yapar. Ailesi Sançi‘yi merak eder. Telefonu da kapalıdır. Yatılı okulu ararlar ve arkadaşlarıyla filme gittiğini öğrenirler. Alok, sinirlenir. Şiv onu bizzat alacağını söyler ama dedesi, Anandi’nin ailesine ilk Diwali’yi birlikte kutlayacaklarına söz verdiklerini söyler.

İkimizin Yerine 281. Bölüm özetinde Ritueller bittikten sonra dede herkese hediyeler verir. Sançi‘nin hediyesi de hazırdır. Gelince verecektir. Şekarlar Diwali için Dadisa‘lara gelirler. Dadisa Şiv‘in dedesi hariç herkese hediye dağıtır. Dede üzülür. Dadisa Makan‘a dede için bir buket çiçek getirtir. Herkes dede ile dalga geçer. Dede, bu kez Dadisa‘ya çiçek alamadığı için üzülür ve özür diler.

Menakşi Anandi‘ye çok iyi davranır. Anandi sevinir. Şiv‘in ailesi de herkese hediye verir. Hatta Şiv Makan‘ı da çağırır ve ona bir saat hediye eder. Şekharlar Sançi‘nin yarınki ritüele geleceğini söylerler. Nandu, herkesten havai fişek patlatmaya gelmelerini ister. Hep birlikte havai fişeklerle eğlenirler. Şiv ve Anandi arasında romantik anlar yaşanır.kimizin Yerine 15 haziran resimleri

Şiv, Nandu‘yu, farkında olmadığı patlamak üzere olan bir fişekten kurtarır. Nandu Şiv‘le arkadaş olur. Dadisa Şiv‘in Jagdiş‘in ailedeki yerini doldurmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını düşünür. Ertesi gün Sugna ve Şiyam kardeşlik ritueli için gelir. Sugna, Jagdiş‘i hatırlar ve üzgünce Nandu ile ayinleri yapar. Anandi de Şiyam ile ayinleri yapar.

İkimizin Yerine 15 Haziran Özeti Devam Ediyor

Sugna Anandi‘yi artık yengesi değil de kardeşi gibi gördüğünü bu yüzden Jagdiş‘in rituelini onunla yapamayacağını söyler. Sançi kardeşlik ritueli için de gelmeyince dede çok sinirlenir. Şiv, Sançi‘yi arar. Sançi, gelmek istemediğini ve gelmeyeceğini söyleyip kapatır. Anandi çeşmede üzerlerini kirleten 2 çocuğu temizlerken Sançi onu görür ve iğrenir.

Şiv yine Sançi‘yi arar. Sançi arabadan iner ve eve giderken burası çok iğrenç, insanlar pasaklı her şey çok kötü falan der ve gelmek istemediğini söyler. Daha sonra eve girer. Dede biraz sinirli ama Menakşi o sadece bir çocuk diye ortamı yumuşatır. Sonra kardeşlik rituelini yaparlar. Şiv Sançi‘ye bu sana özel diyerek hediye verir. Sançi özel olsaydım beni incitmezdin der.

O köy kızının nesini sevdin der. Şiv kırılır. Alok Sançi‘ye haddini bil diye kızar. Sançi gider. Sançi odada davetiyeyi görür ve Aşima ya da Simoni’ya gibi bir isim olsaydı iyiydi Anandi demode bir isim der. Iravati gelir ve en azından onunla tanışsaydın der. Anandi Sançi ile tanışmak için pek heveslidir. O da Mahir gibi eğlenceli mi diye merak eder.123

İkimizin Yerine 15 Haziran özeti Şiv hevesini kırmaz ve Mahirden de eğlenceli olduğunu söyler. Sonra Sançi‘nin tepkisini hatırlar ve üzülür. Anandi ısrarla ne olduğunu sorar. Şiv Sançi‘nin hep ona için kız seçmek istediğini söyler. Sama yalan söylemek istemiyorum, Sançi seni kabullenemiyor, kötü bir şey söylerse aldırma der. Anandi tamam der. Şiv ayaküstü Anandi‘yi kıskandırıp onunla dalga geçer.

Sonra elini tutar ve kızınca daha güzel olduğunu söyler. Şiv‘in ailesi Dadisa‘lara gidecektir. Sançi Anandi‘nin boşanma konusunu bilmediği için gerilirler. Sançi çantayla çıkar. Dedesi lütfen sana yer ayırttığımız otele git der. Şiv gelir ve tamam, gelmek istemiyorsa gidebilir der. Şiv Sançi sonuçta yetişkin biri ve kararlarını veriyor der. O kardeşlik ritueli için gelmişti ve yetti der. Anandi‘lerdeki akşam yemeğini iptal edeceğini söyler. Sançi, Anandi‘yi aramasını engeller ve akşam yemeğine gideceğini söyler.

Yemekte dede, Sançi‘yi herkese tanıtır. O sırada Anandi su getirir ve Dadisa bu bizim prensesimiz der. Sançi Anandi‘yi görünce şaşırır. Anandi‘nin çocuk yıkadığını hatırlar ve iğrenç o kız sendin der. Anandi, kavga eden 2 çocuğa yardım ettim diye cevaplar. Hepsi gülümser. Dadisa Sançi‘yi Anandi‘yi yengesi olarak nasıl sevdiğini söyler. Sançi, Anandi‘ye surat asar.

Iravati, ortamı yumuşatır. Dadisa‘lar bir şey anlayamaz. Dadisa zerdeçal töreninden sonra Şiv ve Anandi‘nin düğüne kadar buluşamayacağını duyurur. Şiv çocuk gibi hayal kırıklığına uğrar. Anandi fark eder ve sırıtır. Dadisa Anandi‘den Sançi‘ye etrafı göstermesini ister. Sançi, odasında Anandi‘yi tek tek sorgulamaya başlar. Nerede ne giyersin?kimizin Yerine 281. Bölüm resimleri

Ne tür filmler izlersin gibi sorular sorar. Anandi ona kibar cevap verse de Sançi hep Anandi‘ye kendini aptal gibi hissettirir. Sançi rüzgâr çanlarını görür ve böyle antik düzende nasıl modern bir eşyası olduğunu sorar. Anandi, Şiv‘in hediyesi olduğunu söyler. Sançi, şaşırmadığını söyler ve banyoya gider. Şiv Anandi‘ye gelir ve ondan uzak durmasının çok zor olduğunu söyler.

Anandi başka yolu yok derken Şiv düğünden önce onu göreceğine dair meydan okur. Yemekten sonra hepsi oturur. Gehna kibarca Sançi‘nin pek memnun olmadığını söyler. Sançi kabaca keser, yiyeceğin çok yağlı olduğundan şikâyet eder.

Bazı köylüler Jagdiş‘i aramak için eve gelirler. Çiftçinin kooperatifi için ona teşekkür etmek istiyorlar. Dadisa evde olmadığını söyler ve köylü bu durumda Jagdiş yerine onun karısı, yani Sarpanç‘a tatlılar vereceğini söyler. Sançi, Jagdiş kim diye sorar. Hepsi şok.

İkimizin Yerine 15 Haziran Fragmanı