İkimizin Yerine 282. Bölüm Özeti 16 Haziran Şiv ve Sançi Karşı Karşıya

İkimizin Yerine dizisinin geldik 16 haziran pazar günü yayınlanacak 282. bölüm özetine. İkimizin Yerine dizisinin yeni bölümünde Şiv ve Sançi karşı karşıya.

İkimizin Yerine 282. Bölüm Özeti

Sançi, Jagdiş kim diye sorgular. Menakşi, Dadisa‘nın torunu olduğunu söyler. Iravati daha sonra, Dadisa‘nın Sançi‘ye aldığı hediyeyi verir. Ertesi gün Şiv, başka bir görüşme ile meşgul olan Anandi’yi aramaya çalışır. Şiv Dadisa‘nın buluşmalarını engellediğinden şikâyet eder. Mahir, çok eğlenir. Menakşi gelir ve Şiv‘den onu tapınağa bırakmasını ister.

Şiv, kem küm eder. Mahir Menakşi‘yi tapınağa götürmek ister ve ona Şiv‘in huysuzluğunun nedenini anlatır. Menakşi, eğlenir. Şiv Mahir‘i fırçalar. Anandi, Iravati ile telefonda konuşurken, Dadisa‘nın Sançi‘ye geleneksel elbise verdiğine dair endişesini dile getirir. Sançi‘yi beğeneceği bir hediye almak için alışverişe götüreceklerini söyler. Iravati Sançi‘nin hediyeyi çok sevdiğini söyler. Sançi bunu duyar ve annesine asla böyle kıyafet giymeyeceği için yalan söylememesini ve onu bir hizmetçiye vermesini söyler. Anandi kötü hisseder.

Iravati kapatır ve öfkeyle Sançi‘ye böyle davranmamasını söyler. Hediyeyi beğenmediysen bile bunu Anandi‘nin önünde kaba bir şekilde söylemen gerekmiyor der. Ayrıca bu tavrının Şiv‘i çok inciteceğini söyler. Sançi, ben senin gibi yalan söyleyemem, o aile hediye diye aptal bir şey vermemeliydi der. Ayrıca onu Kezban yapmak istediklerinden şikâyet eder. Anandi Sançi‘nin dediklerine üzgündür. O anda Şiv arar ve uzun süre ona ulaşamadığından şikâyet eder. Anandi, Iravati ile konuştuğunu söyler. Şiv, acil bir şey var buluşmamız gerek der.

Anandi, bahanesinin işe yaramayacağını ve tapınağa gideceğini söyler. Vaktim yok deyip kapatır. Şiv daha sonra dışarı koşar ve Mahir‘e Sançi ile Menakşi‘yi tapınağa götüreceğini söyler. Gizlice Mahir‘e Anandi‘yi tapınakta göreceğini söyler. Tapınakta, Menakşi ve Sançi dua etmeye gider. Şiv, Anandi‘nin yanında biraz uzakta oturan Dadisa‘yı da görür.kimizin Yerine 16 haziran resimleri

İkimizin Yerine 282. bölümde Anandi‘ye gelir ve meydan okumayı kazandığını söyler. Anandi kabul eder ve Dadisa‘nın yaklaştığını söyler. Sançi de onları konuşurken görür. Şiv, Anandi‘nin şaka yaptığını düşünür. Dadisa Şiv‘e gelir ve gelenekleri hatırlatır. Şiv, ikna edici bir şeyler söyler ve izin ister. Dadisa kabul eder ve gider. Sançi çok kızgın. Sançi Anandi‘ye gelir ve öfkeyle Dadisa Şiv‘e bağırırken çok sevindin der.

Anandi‘yi, Şiv‘i sıkıntıya sokarak kendini Dadisa‘ya uslu kız gibi göstermekle suçlar. Anandi, böyle bir niyetim yok ve Dadisa Şiv‘e bağırmadı der. Dadisa ve Menakşi oraya ulaşır. Menakşi Sançi‘yi alıp gider ve ona Şiv‘in Anandi‘yle mutlu olduğunu söyler. Sen onu sevmeyebilirsin ama Şiv‘in gönlü onda der. Sançi, Anandi‘nin ailesini kandıracak kadar kurnaz olduğunu düşünür.

Gece Iravati, Dadisa‘yı arar ve yarın Anandi‘yi evlerine götürmek için izin ister. Takı falan seçeceklerdir. Dadisa, önce izin vermek istemese de sonra Şiv‘in sözünü tutması ve Anandi ile görüşmemesi şartıyla kabul eder. Sabah Mahir, Anandi‘yi evlerine getirir. Aileyle beraber mücevher seçerler. Sançi surat asar. Şiv perdenin arkasında izler ve huysuzlanır. Anandi, Dadisa‘nın kutsal ikram verdiğini söyler ve herkese yedirir.

İkimizin Yerine 16 Haziran Özeti Devam Ediyor

Sançi‘ye kaşıkla verince o kabul etmez. Herkes üzülür. Sançi kaşık yerine kâseden alır. Alok ona kızar ve azarlar. Sançi Anandi‘ye döner ve tüm ailesini büyülediğini söyler. Senin asaletini göremeyen tek aptal benim diye laf sokar. Dede, Sançi‘ye çenesini kapatmasını söyler. Bu övgülerle aslında Anandi‘ye hakaret ediyorsun ondan özür dile der. Anandi müdahale eder ve Sançi hatalı olmadığı için yapmamasını söyler. Birde üstüne Sançi modern bir kız beni beğenmemesini anlıyorum falan diyerek Sançi‘yi savunur. Ama iyi bir yenge olmak için elinden gelen çabayı gösterecektir.

Zamanla Sançi de beni bir yenge ve arkadaş olarak kabul eder, ben beklerim der. Sançi, bu tür tatlı sözlerle ailesinin kalbini kazanabileceğini ama onu etkileyemeyeceğini söyler. Iravati, Anandi‘den Sançi adına özür diler. Anandi Sançi hatalı değil ondan bir şikâyetim yok her şey zamanla düzelecek der. Dede Anandi‘yi över. Menakşi de, onun gibi bir gelinleri olduğu için şanslı olduklarını ve Sançi‘nin de bunu daha erken anlayacağını umduğunu söyler. Mahir Anandi‘yi eve götürür. Saklanan Şiv dâhil herkes gergindir. Anandi Şiv‘i fark eder ve ona üzgün olduğunu bildiğini ama zamanla her şeyin düzeleceğini söyler.kimizin Yerine 282. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 16 Haziran özetinde  Şiv Sançi‘yi bu kadar sabırla idare ettiği için onunla gurur duyar. Anandi de Dadisa‘ya verdiği sözü tuttuğu için onunla gurur duyar. Bir kaç tatlı konuşmadan sonra Anandi gider. Şiv gergin bir suratla içeri girer. Dede Anandi‘yi över. Şiv, Sançi‘nin davranış tarzına kızar ve hesap sormak ister. Menakşi ve Iravati onu durdurur ve sonra oturup her şeyi anlamasını sağlarız derler. Şiv öfkeyle gider. Dede, Iravati‘ye Sançi ile konuşurken Anandi‘nin geçmişini de anlatmasını söyler. Dadisa, milleti yarın zerdeçal törenine davet eder. Anandi gelir ve Dadisa‘ya neredeyse mücevher koleksiyonunun tamamını aldığını anlatır.

Her kesin bir yanı yaz bir yanı güzdür. Hazırlıklar devam eder. Bakan gelir. Sançi, annesinden Anandi‘nin boşandığını duyunca olay çıkartır. Ona bu kadar geç söyledikleri için aileyi azarlar. Herkes gerilir. Sançi bilerek söylemediniz der. Onlara Anandi‘ye kaba davrandığı için suçlu hissettiğini, ama şimdi yanlış bir şey yapmadığını anladığını söyler. Dede onu susturur ve Dadisa‘ların Anandi‘ye sahip çıktığını, o aileden Anandi gibi bir gelin alacakları için şanslı olduklarını söyler.

Başka hiçbir kızın Şiv’i Anandi kadar mutlu edemeyeceğini düşünerek karar verdik der. Sançi, yine de o boşanmış bir köylü kızı der. Alok, Şiv’in sıradan olmadığını söyler ve ona Bakanın evliliğinde gösterdiği ilgiyi anlatır. Toplu nikâh yaparak topluma örnek yapmak istediğini söyler. Sançi, Şiv’in diğer köylülerle birlikte evlenmesine çok şaşırır ve onaylamadığını söyler. Sançi Iravati‘ye kızar ve ben dışarı çıkabileceğim, sohbet edip arkadaş olabileceğim akıllı, güzel bir kızı hayal ediyordum der.

Sançi ikimizin yerine

Iravati aradığı her şeye sahip olduğunu açıklamaya çalışır. Sançi, Anandi‘nin Şiv‘in standartlarına uymadığını söyler. Şiv gelerek, Anandi‘nin standartlarına uyduğunu söyler. Boşanmasıyla hiçbir sorunum yok der ve Anandi‘yi över. Sançi hala Anandi‘yi kötüler. Şiv, Anandi‘den hoşlanmıyorsan bu benim sorunum değil ve aptal egondan dolayı evliliği geciktirmem der. Karımla ilgili kötü bir şey söyleyemezsin diye onu uyarır. Sançi tamam bende Şiv gibi boşanmış biriyle evlenip topluma örnek olacağım der. Herkes şok olur.

İkimizin Yerine 16 Haziran Fragmanı

İkimizin Yerine 282. Bölüm Özeti 16 Haziran Şiv ve Sançi Karşı Karşıya (3 Yorum)

  1. Bu dizi çok güzel lütfen Anandı ile Shiv evlensin onlar çok yakisyolar bir birine. Jagdisdan nefret edyorum. Shiv çok tatli çok yakışıklı yaaa???. Jagdis öyle diğil. Keşke bendede Shiv gibi yakışıklı sevdiğim olsaydı güzel olurdu yaa????

  2. Bu dizi çok güzel lütfen Anandı ile Shiv evlensin onlar çok yakisyolar bir birine. Jagdisdan nefret edyorum. Shiv çok tatli çok yakışıklı yaaa???. Jagdis öyle diğil. Keşke bendede yakışıklı sevdiğim olsaydı güzel olurdu yaa????