İkimizin Yerine 287. Bölüm Özeti 21 Haziran Anandi Evlendi Jagdiş Gitti

İkimizin Yerine dizisinin 21 haziran cuma günü ekranlara gelecek 287. bölümünde  Anandi Şiv ile evlenecek ve Jagdiş gidecek.

İkimizin Yerine 287. Bölüm Özeti

Düğünde Şiv ve diğer damatlar sırasıyla ritüelleri yaparlar. Tüm gelin anneleri onları karşılarlar. Sumitra Anandi‘nin annesi olur. Burun çekme törenini o yapar. Hepsi tören için otururlar. Güzel Rajastan halk dansları, birkaç farklı şarkıda dansçı grubu dans ederler. Herkes zevk alır.

Bakan bir konuşma yapar ve gelinlerin tarafında olduğunu ve bütün kızlarının gelin olduğunu görmesine çok sevindiğini söyler. Daha sonra özel bir düğün yerine toplu düğüne katılan Şiv Raj Şekar ve Anandi Sing‘e teşekkür eder. Çelenk takası töreni başlamak üzere. Bir gelinin babası bağırarak kızının Ranjit singh ile evleneceğini ama damadın yabancı olduğunu söyler. Bir dram yaratır, ama herkes iki Ranjit Singh olduğunu öğrenince karışıklık giderilir. Tören başlar.

İkimizin Yerine dizisinin 287. bölüm özetinde Anandi ve Şiv birbirine çelenk takarlar. Komik anlar yaşanır. Jagdiş, televizyonda düğünü izler ve Anandi‘yi görünce duygusala bakar. Kanalı değiştirmek isterken vazgeçer ve izlemeye devam eder. Anandi‘yi görünce mutlu olmaya çalışır. Mahir bir ara kendi evleneceği kızdan bahseder. İkinci törende, Sumitra ve Gehna Anandi‘nin yanında durmalıdır. Şiv‘in yanında Iravati ve başka bir akraba gerekiyordur. İravati, Menakşi‘ye gelmesini söyler ama Menakşi, dul olduğu için tereddüt eder.

kimizin Yerine 21 haziran resimleri

İkimizin Yerine 21 Haziran Özeti Devam Ediyor

Menakşi Sançi‘den yapmasını ister. Ama Rahip evin kızı olmaz der. Dede ve Alok onu uğursuzluk olmayacağına ikna ederler. Şiv, Menakşi‘den bunu ister. Menakşi nihayet kabul eder ve herkes mutlu olur. Ritueli yaparlar. Bundan sonra Gehna ve Sumitra, Iravati ve Menakşi mini halat çekmece oynarlar. Iravati‘yi kendi yanlarına çekerler ve Iravati Anandi‘ye hediye verir.

Sonra ateş etrafında 7 tur dönme töreni gelir. Kazan kendi görevini Bairon‘a verir. Sançi, düğümü bağlar. Jagdiş bunu TV’de izler ve Anandi‘yle çocukluğunu ve evliliğini hatırlar. Mohan ve Megha Rahibe evlilik yeminlerini sorarlar. Sançi aradaki şalı düğümler. Jagdiş canlı yayını izler. Anandi ve Şiv 7 turu dönüp yemin ederken Megha ve Mohan, Hindu evliliğindeki 7 yeminin anlamını tek tek anlatırlar.

Anandi, bu evliliğin çocuk evliliğinden çok farklı olduğunu düşünür. Jagdiş şok içinde ağlar. Şiv Anandi‘ye sindur sürer. Rahip onları karı koca ilan eder. Herkes alkışlar ve mutludur. Onlar büyüklerin dualarını alırlar. Jagdiş televizyondan uzaklaşır. Bakan onları tebrik eder, toplu evliliği organize ettikleri için teşekkür eder. Bakan ayrıca Jetsar‘a tam donanımlı bir laboratuvar hediye edecektir. Herkes mutlu.

kimizin Yerine Şiv ve Anandi düğün

İkimizin Yerine dizisi 21 Haziran 2019 cuma özetinde Sumitra, Dadisa‘ya Anandi‘nin evden gelin çıkmak istediğini söyler. Dadisa, Jagdiş var diye endişe eder. Sumitra, Jagdiş‘e vedada uzak durmasını söylerim der. Veda töreni için eve giderler. Evde Anandi ve Şiv çiçeklerle karşılanırlar. Gehna Anandi‘yi Bayan Şiv Raj Şekhar diye adlandırır. Sumitra, Jagdiş ‘ten bir mektup görür. Mektupta: Jagdiş, eve geri dönmek istediğini ama çok günah işlediği için onu asla affetmemeleri gerektiğini söyler.

Eve geri dönmeyeceğini, hepsinin hayır diyeceğini bildiğini söyler. Ama sonsuza dek gitmiyorum bir gün herkesin sevdiği olgun bir Jagdiş olarak geri döneceğim yazmış. Bairon Sumitra‘yı teselli eder. Dadisa da olayı anlar. Veda töreni başlar. Tek tek ritüeller yapılır. Anandi, kırmızı el işaretini evin duvarına sürer ve geçmişi hatırlar. Hepsi Bago‘nun resmine gider. Kazan, Bago‘ya Anandi‘nin çok güzel göründüğünü, düğününü falan anlatır.

kimizin Yerine 287. Bölüm resimleri

Dadisa, sözünü yerine getirdiğini söyler. Anandi çocukluğunu hatırlar. Sumitra Anandi‘ye bir şeyler yedirip su içirir. Ona bileklik hediye eder. Anandi Sumitra‘ya sarılır ve ikili ağlar. Anandi sırayla herkesin ayaklarına dokunur. Herkes ona iyi dileklerini söyler.

İkimizin Yerine 287. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 287. Bölüm Özeti 21 Haziran Anandi Evlendi Jagdiş Gitti (10 Yorum)

  1. Jagdishin gozu qaldi Anandide, yazik kiz hich mutlu olurmu?{Ayetul-kursini de bilmir ki, oxusun-Allah da ona yardim etsin…