İkimizin Yerine 321. Bölüm Özeti 25 Temmuz Dadisa Özür Diler

İkimizin Yerine 321. Bölüm Özeti

Daddu Anandi’nin temiz yüreği ile düştüğü bu durumdan rahatsız olur ve tüm aile ile düşüncelerini paylaşmak ister. Daddu Iravati ve Sançi’nin yanına gelir Anandi’nin ailesi bir hata yapmış olabilir ama kimse ailesinin yaptığı bir hata yüzünden yargılanmayı hak etmez der.

Şiv karısının arkasında duruyor; zor zamanlarda bir birlerinin ilacı olabiliyorlar ise bir aile bundan daha fazla ne ister der. Biz mutlu olmalıyız Şiv ve Anandi’nin böyle sağlam temelli bir evliliği olduğu için der.

Sadece ailemiz açısından değil Dadisa açısından da durumu değerlendirmeliyiz. Anandi Jagdiş yüzünden zor zamanlar geçirmiş. Dadisa bu yüzden suçluluk hissedip Anandi mutlu olsun diye böyle bir hata yapmış olabilir der.  Iravati Dadu’ya dinler ama söyledikleri ile ikna olmaz.

Iravati ve Sançi’nin inadını gören Daddu biraz sert bir ton da Şiv bu durumu biliyor ve dert yapmıyorsa size ne oluyor; onlar mutluysa bize bir şey demek düşmez der Anandi konusunda Sançi ve Iravati’yi uyarır.

Şiv Anandi’nin odasına çıkar ve üzgün olan karısına keşke bu durumu bana önceden söyleseydin; beraber bu kadar büyümeden zamanında çözerdik ama şimdi bu büyük bir problem oldu der. Anandi ağlamaya başlar.

İkimizin Yerine 25 Temmuz özetinde Şiv evliliğin sadece karı koca arasında değil aileler arasında da bir birliktelik olduğunu iki aile arasındaki ilişki şuanda kopmuş durumda; ama merak etme güven yeniden inşa edilebilir sadece biraz zaman lazım diyerek de Anandi’ye destek olur. Sonrasında da annesi ile konuşmak için onun yanına gider. kimizin Yerine 321. Bölüm resimleri 3

Sançi Iravati’nin yanına gelir ve aslında ben Jagdiş için üzülüyorum. Jagdiş’in hiç bir suçu yokken bunca sıkıntıyı çekmiş ama ailesi bile Jagdiş’in değil bu yalancı kızın arkasında durmuş der. Anandi Jagdiş’in ailesinin de gözünü kör etmiş Jagdiş’in bunca yaşadığı eziyetleri umursamıyorlar bile der.

Iravati ise oğlum her durumda gelimi destekliyor bu, Anandi’nin yanlış bir şey yapmasına rağmen, onu azarlama hakkım olmadığını gösterir der ve o da ağlamaya başlar

Dadisa aynı akşam Sumitra’dan Anandi’yi aramasını ister; uyuyamıyorum içime bir acı var der. Sumitra bu saatte aranmayacağını hem de daha çok erken olduğunu söyler. Sonraki gün ise Sumitra, Anandi’yi arar ve her şeyin yolunda olup olmadığını sorar. Anandi, her şeyin yolunda olduğunu söyler. Size Şiv ve ailesinin çok iyi insanlar olduğunu söylemiştim. Sumitra duydukları için mutlu oldu ve Dadisa’yı da rahatlattı. Anandi telefonu kapatıp arkasını dönünce Menakşi’yi (Menu) arkasında buldu.

kimizin Yerine 321. Bölüm resimleri 4

Dadisa evde duramaz Bairon’u da olarak Udaipur’a doğru yola çıkar. Daddu Dadisa’yı kapıda görür ve onları her zamanki gibi karşılar. Iravati ise evinde yalancı Dadisa’yı görünce mutlu olmaz ama onları selamlar. Dadisa Iravati’nin soğukluğunu hemen hisseder ama  Sançi hiç Jetsar’da ki öfkeli Sançi değildir hemen Dadisa’nın ayağına eğilir ve onun gelmesinden çok mutlu olmuş gibi davranır. Sançi Dadisa ile mutlu şekilde konuşur Dadisa şaşırır.

Dadisa konuya suçlu benim ve buraya özür dilemek için geldim der. Iravati sen yaşlısın bizden özür dilemene gerek yok der. Iravati Dadisa üzgün olduğunu söylediği için kendini kötü hissediyor. Dadisa Anandi’nin bir kusuru yok der. Bairon ise söze girerek sende bir kız annesisin annemin yaptığı yanlışı kızının iyiliği için

kimizin Yerine 321. Bölüm resimleri 2

anlayabilirsin der.

İkimizin Yerine 321. Bölüm özetinde Sançi ise Jagdiş’e yakın olabilmek için bir proje hazırlar. Hastahaneler ile ilgili bu proje kabul edilir.

Ganga ise üzgün olan Jagdiş’in yanına gelir ve ona destek olmaya çalışır; Jagdiş yaşananlara çok üzülse de evlilikten kurulduğu için  de mutludur. Yakında Ganga’nın hemşirelik için girmesi gereken bir sınav vardır. Jagdiş bu sınav için hastaneye gelen bir kitapçık Ganga’ya getirir ve kitapçıkta sağlıkla ilgili tüm bilgilerin olduğunu ve anlaşılmasının çok kolay olduğunu eğer bu kitaba iyi çalışırsan senin için gerçekten çok faydalı olacak der

Ders çalışan Ganga’ya bakan Jagdiş Ganga’nın defterinde şiir görür ve  biraz okuyunca çok beğenir. Ganga yazdığı şiirde yaşadıklarını düşüncelerini anlatmıştır Jagdiş okuyunca utanır.

Jagdiş Ganga’dan şiiri okumasını ister. Ganga zorla da olsa şiirini okur ve şiir bittiğinde, Jagdiş onu alkışlar. Jagdiş daha sonra cebinden bir kalem çıkarır ve bu özel kalemi Ganga’ya hediye eder.

 

İkimizin Yerine 25 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Jagdiş ve Ganga cipte Ganga’nın sınav olacağı okula doğru gidiyorlar. Birdenbire Jagdiş başka bir arabanın onlara yaklaştığını görür ve aniden gaza basmaya başlar. Ganga ise bir anda Jagdiş’in kucağına düşer ve korkudan elini tutar. İkili araba da bir kaç saniye bir birlerinden etkilenirler ama Ganga hemen kendine çeki düzen verir.

kimizin Yerine 321. Bölüm resimleri 1

Jagdiş okulun dışında Ganga’yı bekler Ganga, Jagdiş’e doğru koşarak gelir ve çok mutludur. Tüm soruları cevapladığını ve çok mutlu olduğunu söyler.

Jagdiş ve Ganga sınavdan sonra dondurma yerler; şehri gezerler ikisi de birlikte olmaktan çok mutludur.

İkimizin Yerine 321. Bölüm sesli Özeti 25 Temmuz Dadisa Özür Diler

İkimizin Yerine 321. Bölüm Fragmanı