İkimizin Yerine 324. Bölüm Özeti 28 Temmuz Jagdiş Kendine Geldi

İkimizin Yerine 324. Bölüm Özeti

Sançi’nin arkadaşları eve gelir ve Dadu’dan izin alarak Sançi’yi bir geziye götürmek isteklerini söylerler. Dadu nasıl bir gezi olacak der. Kızlar iki günlük bir doğa gezisi olduğunu yarın sabah gideceklerini bu gezinin Sançi’yi iyi geleceğini söyler. Kötü durumda olan Sançi, hiçbir yere gitmek istemediğimi söyler

İkimizin Yerine 324. Bölüm Sesli Özeti – Özeti okumak isteyenler için özet aşağıda devam ediyor

Dadu kızlara Sançi’nin gitmek istemediğini bu geziyi biraz ertelemeleri gerektiğini anlatır. Şiv de Dadu’ya katılır ve Sançi’nin böyle bir geziye gitmesi için erken der ve Sançi gitmek istemediği için ona baskı yapamayacaklarını anlatır; yoksa Sançi eski gibi istediği zaman dışarıya çıkar veya geziye gidebilir bu konuda sınırlaması yok der. Anandi, ise Sançi dışarı çıkacaksa daha iyi hissedecek bence onu ikna etmeliyiz normal yaşamına ne kadar erken dönerse iyileşme o kadar hızlı olur der.

Sançi’nin kafasında ise buradan gittikten sonra onu aramayan Jagdiş vardır. Sançi içinden Jagdiş beni bir arasa nasıl mutlu olurum ama o kadar meşgul ki bir kez bile beni aramadı hatta ben aradım cavap vermeye bile tenezzül etmedi der. Sançi Jagdiş’in gerçekten kendisini umursamadığını düşünür. Daha sonra odasına çıkan Sançi kendini kimsenin anlamadığını ne yaşadığını bilmediğini söyler.

Ganga evda Jagdiş’i düşünür ve olayı bir kez daha hatırlar. Jagdiş yere düştükten sonra bile kendi canından önce benim canımı düşündü diye hatırlar. Jagdiş bilincini kaybetmeden önce Ganga’ya tapınaktan içeri gir ve kendini kurtar demişti; Ganga vefakarlığı karşısında kendini tutamaz ve ağlamaya başlar.kimizin Yerine 28 temmuz resimleri

Ganga sonraki gün hastahane nöbetini Sumitra’dan devralır. Sumitra ve Basant Jagdiş için karakola şikayete gider. Ganga başındayken bir anda Jagdiş’in durumu kötüleşmeye başlar ve makineler alarm verir.  Ganga hemen Lal Sing’i çağırır. Lal Sing kontrol eder Jagdiş’e oksijen maskesi takar. Ganga Lala Sing’e yalvarır ve eğer Jagdiş’in başına bir şey gelirse bende yaşayamam lütfen onu kurtar der. Lal Sing Ganga’nın Jagdiş’e bu kadar bağlı olmasına şaşırır.

İkimizin Yerine 28 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Bu sırada Jagdiş’in cep telefonu çalar arayan Sançi’dir. Ganga telefonu açar ve Sançi, Jagdish’den şikayetçi olduğunu söyler ve trip atmaya başlar. Ganga Jagdiş hastahanede ve bilinci yerinde değil durumu çok kötü diye söze girer. Sançi şok olur.

Sançi hemen arabayı durdurur ve benim Jaitser’a gitmem gerek der. Kızlar ne olduğunu sorar. Sançi o yoğun bakımdaymış der. Kızlar Doktor Jagdish’e biz de üzüldük ama şuanda sana ihtiyacı yok ailesi yanında neden bu kadar çok geriliyorsun derler. Gezimiz bitsin hepimiz Jetsar’a gidelim ve onu ziyaret edilim derler. Sançi ise ben Jagdiş’i seviyorum diye bağırır ve onu yalnız bırakamam der.

Sançi’nin arkadaşları Sançi’yi anlamaya çalışıyor. Tamam Dr Jagdiş iyi bir adam ama o bir köylü ve köyde yaşıyor sen o köyde yapamazsın nasıl bunları düşünmeden ona aşığım diyebilirsin derler. Kızların hepsi bir ağızdan Sançi’ye siz iki farklı dünyasınız Jagdiş’le ilerleyen zamanlarda anlaşamazsınız der. Sançi ise Jagdiş’in köyde yaşaması ve farklı bir hayatının olması ona olan aşkımı azaltmadı der.4 7

Karakolda polis, saldırganların neden bunu yapmış olabileceğini, herhangi bir düşmanları olup olmadığını sorar. Dadisa ise bizim bir düşmanımız yok ama Ganga’nın eski kocası biz Ganga’yı koruyoruz diye intikam almış olabilir ama bu kesinlikle basit bir kavga değil omu öldürmeye çalışmışlar der.

Polis ilk önce Ganga’yı sorgulayacağını söyler ve hastahaneye gitmeye karar verir.

Ganga ise Jagdiş’e güç vermesi ve zor zamanında yanında olması için Anandi’yi arar. Anandi telefonda duydukları ile büyük bir şok yaşar. Anandi hemen Sing ailesini arar ve onlarla da konuşmak ister. Anandi’nin haberi duymasını istemeyen Sing ailesi Anandi’ye bu haberi kimden öğrendiğin diye sorar. Anandi Ganga aradı der. Dadisa hastahanede Ganga’ya kızar ve neden söyledin; Anandi’ye de üzdün der. Ganga sizin böyle bir karar aldığınızdan haberim yoktu bilmek ister diye aradım der.kimizin Yerine 324. Bölüm resimleri

Öte yandan Sektar ailesi Şiv ve Anandi’den Jagdiş’i ziyaret etmeleri için Jetsar’a acil gitmelerini ister. Bu arada Sançi Jetsar’a gelir ve hastahaneye girer. Onu gören Dadisa ve Sing ailesi şaşırır.

Dadisa Sançi’ye Anandi ve Şiv’in nerede olduğunu sorar. Sançi cevap vermeden Jagdiş nerede der ve Jagdiş’in dasına girer. Sançi Jagdiş’in durumunu görünce şok olur  Sanchi, Sunny ve adamlarının Jagdiş’i dövdürmesi konusunda endişelendiriyor. Basant bu olayı biz bilmiyoruz bunu da polise anlatmak gerek der.

Bu sırada Anandi ve Şiv de hastahaneye gelir. Dadisa görür görmez Anandi’ye kızar ve neden Sançi’nin başına gelenleri bize anlatmıyorsunuz bilseydik biz de önlem alırdık der. Sançi Dadisa’nın omzuna yatar ve Urmi Devi olayı hakkında tekrar Dadisa’dan özür diler ve Dadisa’ya yaptığı şeyi neden yaptığını şimdi anlıyorum der; çünkü Anandi Şiv’i seviyordu; sende yardımcı olmak zorunda kaldın Senin suçun yok der.6 1

Şiv, Udaipur polisini arar ve Jagdiş’in başına gelenler konusunda onları da bilgilendirir. Şiv komisere Dr. Jagdiş iyileşene kadar Sunny ve arkadaşlarına kefalet vermemelerini söyler. Jagdiş’in odasından çıkan hemşire Jagdiş’in şu anda bilincinin yerine gelmeye başladığını durumunun iyiye gittiğini söyler. Herkes iyi haber sonrası sevinir.

Jagdiş’in başına herkes toplanır; Jagdiş gözünü açar açmaz Ganga’yı sorar. Ganga iyi mi der? Herkes gözyaşları içindedir. Sançi hariç herkez mutludur. Dadisa Ganga’nın dua etmek için tapınağa gittiğini söyler.

Jagdiş Şiv’den Sunny ve arkadaşlarına sert bir ceza vermesini ister. Shiv, ceza alacağına dair güvence verir.

Jagdiş Şiv ve Anandi’ye iyiyim hadi siz evinize gidin işiniz var der. Sançi odadan çıkmak itemez.  Sançi sürekli geriye bakıyor ve Jagdiş’in yanında oturmuş Ganga’yı görür. Şiv Sançi’ye hadi gidelim diyerek Sançi’yi zorla da olsa dışarı çıkarır ama Sançi arabaya binmez ve Jagdiş tamamen iyileşene kadar Jagdiş ile kalmak istediğini söyler. Anandi ve Şiv Sançi’nin isteği karşısında şaşkınlık yaşar.

İkimizin Yerine 324. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz

İkimizin Yerine 324. Bölüm Özeti 28 Temmuz Jagdiş Kendine Geldi (3 Yorum)

  1. Kurtulma.jakdiş.güzeller.güzeli.karına.sahip.çıkmadın. önce.gaurinin.y üzünden. Dayak.yedin.sonra.sançinin şimdide.ganganın. yüzünden.sen.gibilere.müstahak.sen.mutluluğunu. Kayıp. Ettin. Anandini.o.nedenle. çek.otur.