İkimizin Yerine 343. Bölüm Özeti 16 Ağustos Jagdiş Ganga’nın Yazdığı Mektubu Okuyor

İkimizin Yerine dizisinde Jagdiş Iravati’nin isteğini kıramamış Sançi ile başbaşa yemek yemişti. Bu yemek sırasında Sançi Jagdiş’e iyice yakınlaşmaya çalışmıştı. Sançi son olarak Jagdiş’i öpmek için hamle yaptığında Jagdiş bir anda onu öfkeyle iteklemiş ve uzaklaşmıştı. Sançi şaşkındır ve ağlıyordur. Jagdiş ertesi gün gitmek için hazırlık yapıyor. İkimizin Yerine 343. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 16 Ağustos Özeti

Sumitra mutfakta bir şeyler yaparken Gehna geliyor ve onun çok üzgün olduğunu görüyor. Jagdiş yüzünden Bairon ile tartıştığını Basant’dan dinlediğini hatırlıyor. Onu neşelendirmek için birlikte değişik şeyler yapmayı öneriyor. Ancak Sumitra mutfağı tek başına idare edemeyeceği mi düşündün diyerek tepki gösteriyor. Gehna gereksiz yere endişelendiğini Jagdiş’in yanlış bir şey yapmayacağını söylüyor.

Sumitra Jagdiş’e güvendiğini ancak Ganga’ya güvenmediğini söylüyor. Ayrıca Ganga’ya sahip çıktıkları için Gehna’ya tepki gösteriyor. Ardından bunları sana neden anlatıyorum ki diyor. Bana diğerleri gibi ders vermeye kalkıyorsun diyor. Gehna yaşım senden küçük sana nasıl ders verebilirim ki diyor. Sumitra asıl sen yaşlısın diyor ve ayrılıyor. Jagdiş ayrılmaya hazır, Iravati bir kaç gün daha kalmasını istiyor. Jagdiş çok fazla iş biriktiğini ve gitmesi gerektiğini söylüyor. Sançi akşam yaşadıklarından dolayı Jagdiş’in gitmek istediğini düşünüyor.

Iravati, Sumitra’yı arar ve Jagdiş’in Udaypur’dan ayrıldığını söyler. Sançi ile yemeğe çıktıklarını söyler. Daha sonra düğün tarihi hakkında konuşurlar. Telefondan sonra Dadisa Jagdiş’in Udaypur’a giderek iyi bir iş çıkardığını söyler. Gehna onlar için çay getirir ancak Sumitra çayı almaz. Gehna incinir ve ayrılır. Dadisa olanları fark etmiştir.1 49

Nandu Bahirav ile oynarken Jagdiş geliyor. Nandu ona sarılırken diğerleri de geliyorlar. Jagdiş büyüklerin nimetlerini alırken Gehna Sançi ve ailesini soruyor. Sumitra araya giriyor ve Jagdiş’in odasına gidip dinlenmesini istiyor. Gehna bir kere daha aşağılanıyor. Odasına çıkıp ağlıyor. Bir bankanın yakınında köy kadınları Anandi ve Şiv’i görüyorlar. Bize öz güven verip hayata yeniden döndürdüğünüz için size teşekkür ederiz diyen kadınlar Anandi ve Şiv’e hediyeler veriyorlar.

2 53

Onlar ayrılırken köy erkekleri uzaktan Anandi ve Şiv’e öfkeyle bakıyorlar ve bir şeyler yapmaları gerektiğini söylüyorlar. Gehna odasına ağlarken Basant gelir ve Sumitra’ya bu durumda yardım etmeliyiz der. O senin ablan sayılır ve bu zamana kadar sana hiç böyle davrandı mı der. Gehna ben de ona yardım etmek istiyorum ancak o yanlış anlıyor der. Basant değişik bir yolla Sumitra’yı kazanalım der. Onun kalbinin çok temiz olduğunu ve birlikte bu sorunu da aşacaklarını söyler. 3 46

Sumitra dua etmek için idolün karşısında beklerken Gehna arkasından geliyor ve sesli bir şekilde Jagdiş ile Sançi’nin iyiliğini istiyor. Göz yaşlarına hakim olamayan Gehna için Sumitra ayağa kalkıyor ve onun ellerini tutuyor. Gehna ne yaparsan yap ama benden gözlerini kaçırma diyor. Senin benden kaçıyor gibi davranmana dayanamıyorum der. Sumitra yanlış yaptığını anlar ve Gehna’dan özür diler. Jagdiş den dolayı gergin olduğunu ve ne olursa sinirlendiğini söyler. Gehna birlikte Sançi ve Jagdiş’in iyi bir eş olmaları için çalışacaklarını söylerken birbirlerine sarılırlar. Dadisa onları izlerken mutludur.4 43

Jagdiş çantasındakileri dolabına yerleştirirken Ganga’nın mektubunu buluyor ve okumaya başlıyor. Ganga onun için çok duygusal bir şiir yazmıştır. Jagdiş şiiri okurken hayalen Ganga’yı gözlerinde canlandırıyor. Hayali Sançi’den gelen telefonla kesintiye uğruyor. Sançi gidince bizi hemen unuttun diyor. Jagdiş çok meşgul olduğu için aramadığı için özür diliyor. Sançi gece kendimi tutamadım bu davranışımdan dolayı gittiğini düşündüm diyor. Jagdiş hayır diyor o yüzden ayrılmadım.

Jagdiş bir yandan da mektuba bakıyor ve Ganga’yı düşünüyor. Sançi benim kalbimi kırmamak için yalan söylemiyorsun değil mi deyince Sançi sinirleniyor ve beni tanıyınca böyle bir şey yapmayacağımı anlayacaksın diyor. Sonra konuşabilir miyiz diyerek telefonu kapatıyor. Jagdiş oturuyor ve Ganga seni sevmeye hakkımyok diyor. Aileme bu konuda söz verdim ve seni unutmak zorundayım diyor.  Ama seni unutmak çok zor. Seni nasıl unutabilirim diye düşünüyor. 5 26

Ganga çöp atmak için dışarı çıktığında gül sepeti ve bir de not görüyor. Notta bu çiçekler senin için Ganga yazıyordur. Ganga beni burda kim tanır diyor ve çiçekleri yere atıp eve giriyor. Sapık Balçandır çiçekleri yerden alıyor ve onları kokluyor. İkimizin Yerine 16 Ağustos Özeti devam edecek.

İkimizin Yerine 17 Ağustos Özetini Videomuzdan Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz 

İkimizin Yerine 343. Bölüm Fragmanı