İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti 18 Ağustos Jagdiş ve Anandi Sançi’nin Gerçek Yüzünü Öğrenirler

İkimizin Yerine dizisinde Ganga Jagdiş’in konuşmasından sonra Mangalor’da kalmaya karar vermişti. Ancak ne yazık ki Bal denen sapığın kollarına düşeceğinden habersizdir. Jagdiş cephesinde ise evlilikle ilgili konuşmalar başlamıştır. Eve çağrılan pandit bu ayın 27’si için gün vermiştir. İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 18 Ağustos Özeti

Ganga hastanede çalışırken Bal yanına geliyor. Ganga başlarındaki kişinin kendisinden memnun olduğunu ve çocuğuna da yardım edeceğini anlatınca Bal ona sarılıyor. Ganga beklenmedik bu hareket karşısında sinirleniyor ve Bal’ı itekliyor. Bal heyecandan ne yaptığımı bilemedim diyor ve özür dileyerek bir daha böyle bir şey olmayacak diyor. Bir çalışan gelir ve Ganga’yı çağırır. Ganga ayrılırken çalışan Bal’ı uyarır. Çalışan Bal’a senin yüzünden bir sorun gelmesine izin vermeyeceğim der. Bal sinirleniyor.

Şiv iş için bir yere gidecek ve eşyalarını hazırlıyor. Anandi’ye Sançi’nin düğün hazırlıkları için burda olmam gerek ama gitmek zorundayım diyor ve ona para lazım olur diye çek veriyor. Anandi anneme ver diyor. Şiv bu işi organize eden sensin diyor ve parayı ona vermesi gerektiğini söylüyor. Onunla romantik takılırken telefon geliyor ve Şiv gitmem gerek daha sonra kaldığımız yerden devam ederiz diyerek ayrılıyor.1 50

Dadisa Anandi’yi arar ve düğün tarihini iy kontrol ettiniz mi diye sorar. Takvimleri kontrol eden Dadisa bu ayın iyi bir ay olmadığını söylüyor. Anandi daha sonra Jagdiş’in aile rahibini arar ve tarihi sorar. Rahip bu ayın iyi bir ay olmadığını söylerken bu ay evlenmemelerini istiyor. Anandi ondan tüm bilgileri alırken endişeleniyor.

Bal Ganga’nın evine gidiyor. Ghansiyam ondan Ganga’yı soruyor. Bal onun çok iyi çalıştığını ve patronların gözüne girdiğini söylüyor. Gansıyam bir şeyi tamir etmek için çekice ihtiyacı oluyor. Bal komşudan almasını istiyor. Manu ya bakacağını belirtiyor. Gansıyam gidince Bal masada duran oyuncak bebeği eline alıyor ve bacağını kırıyor. Şimdi bana muhtaç olacaksınız diyor. Ardından Manu’yu alıp dışarı çıkıyor. Ganga geliyor ve tüm kapıları açık görüp endişeleniyor. 2 55

Manu’yu göremeyince deliye dönüyor. Dışarda herkese Manu’yu soruyor. Sonra Bal’ın Manu’yu havaya attığını görüyor ve oraya koşuyor. Kimseye haber vermeden çocuğumu nasıl götürürsün diye kızıyor. Bu senin 2. hatan diyor ve sinirle ayrılıyor. Bal bundan sonra hiç kurtuluşun yok diye arkasından gülüyor. Anandi rahibin yanına gidiyor ve bu ayın evlilik için doğru bir ay olmadığını söylüyor. Rahip Sançi’nin para verdiğini ve tarihi onun istediği gibi ayarladığını söylüyor.

İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti

Anandi, senin gibiler yüzünden insanlar dinden soğudu diyor. Rahip büyük bir ailesi olduğunu ve onlara bakmak için yanlış yaptığını kabul ediyor. Bir daha böyle bir şey yapmamaya söz veriyor. Anandi bu durumu Şİv ile konuşmak istiyor ancak Şiv’in şu anda görevde olduğunu düşünerek vazgeçiyor. Sançi ile konuşmaya karar veriyor. Jagdiş hastanede Ganga’nın kaldığı odanın açıldığını görüyor ve bir anda hatıraları gözünde canlandırıyor. Bu kapıyı neden açtınız diye soruyor. Hemşire temizlik için açtıklarını söylüyor. Jagdiş, odayı hemen kapatmalarını istiyor ve bir daha benden izinsiz açmayın diyor.

3 48

Lal Sing Jagdiş’e gelir ve güzel haberler verir. Jagdiş’in Udaypur’a gitmesi gerekiyordur. Jagdiş Sumitra’ya Udaypur’dan bahseder. Sumitra Sançi’yi de görmeyi unutma der. Jagdiş akşama geri döneceğim der ve kimseye söylemeden geri geleceğini belirtir. Sumitra dan da kimseye söylememesini ister. Anandi Sançi’nin rahibe verdiği parayı Sançi’ye geri iade eder. Sançi bu ne diye sorar. Anandi nişan günü ve evlilik tarihi için rahibe verdiğin para der.

Sançi ilk parayı Jagdiş Ganga ile Mangalor’a gitmesin diye verdim. İkincisini de Jagdiş’i çok sevdiğim için daha fazla beklemek istemedim ve evlilik tarihini öne çekmek istedim der. Ayrıca bu şekilde verilen tarihlere inanmadığını söyler. Anandi bu durumu ailenle paylaşabilirdin der. Sançi onların duygularını incitmemek için böyle yaptım diye kendini savunur. Ayrıca Anandi’nin hiç bir şey söylememesini ister. Aksi taktirde ailesinin huzuru kaçacaktır. Arkadaşından telefon gelen Sançi ayrılıyor.

4 45

Pinki adında bir tasarımcı Sançi’nin evine geliyor. Aileye elbiseler gösterirken Sançi de geliyor ve Pinki’nin gösterdiği elbiselerden birini giyinip geri geliyor. Dadu onu elbise içinde görünce duygusallaşıyor ve çok büyüdüğünü ve yakında göçüp gideceğini söylüyor. Anandi de geliyor. Sançi onun gerçekleri söylemesinden korkuyor. Iravati, neden Sançiye elbise için yardım etmiyorsun diye sorar. Anandi Sançi ile konuştuklarını hatırlar ve bir işi olduğunu söyleyerek ayrılır. Iravati ondan çabuk gelmesini ister.

Jagdiş Udaypur’a girdiğinde Anandi ile karşılaşır. Anandi ile bir restoranda yemek yerken Anandi Ganga hakkındaki duygularını sorar. Jagdiş Lal Sing’in sözlerini hatırlar ve onun beni sevdiğini sen de biliyormuşsun der. Anandi şimdi herşeyin yeniden başladığını ve Sançi’nin hayatındaki değişiklikleri anlatır. Modern kıyafetleri bırakıp sari giydiğini, Hint yemeklerini öğrendiğini ve gelenekleri uyguladığını bunu da Jagdiş’i sevdiği için yaptığını söyler.5 27

Sançi de aynı restoranta arkadaşlarıyla gelmiştir. Arkadaşları ona Hint geleneklerine göre kocanız olmadan buralara gelemezsiniz diyor. Sançi evlendikten sonra bütün kuralları değiştireceğini söylüyor. Köyde pizza ve vb yemekleri yiyemeyeceği için burda dilediğim kadar yiyeceğim diyor. Benim köylü bir kadın olacağı mı düşündünüz diyor. Anandi ve Jagdiş herşeyi duymuştur. İkisi de şok vaziyette birbirlerine bakıyorlar. İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 345. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz

İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti 18 Ağustos Jagdiş ve Anandi Sançi’nin Gerçek Yüzünü Öğrenirler (1 Yorum)