İkimizin Yerine 5 Ocak Özeti 120. Bölüm Düğün Geçerli mi?

İkimizin Yerine dizisinin 120. bölüm özetinin uzun olması sebebi ile özeti iki parçaya ayırdık. bu sayfada ki özet İkimizin Yerine dizisinin ikinci kısmının özetidir.  İkimizin Yerine dizisi 5 ocak özetinin ilk kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine dizisinin 5 Ocak cumartesi günü ekranlara gelecek bölümün ikinci kısmında konsey toplanır ve düğünün geçerli olup olmadığı konusunda kararını verir.

İkimizin Yerine 120 bölüm özeti 2. Kısım

Jagdiş Anandi ile kalacağını ve yeni karısını istemediğini söyler. Sumitra onu sakinleştirir. Anandi‘yi okuldan meydana getirmeye giderler. Bairon millete çocuk evliliğinin zararlarını anlatır. Maan ona kızını iki kez evlendirdiğini söyler. Şiyam, evet Sugna iki kez evlendi, ben de kocasıyım ama Sugna o zaman çocuk değildi der. Dadisa gelenekleri anlatır, hepiniz çocukken evlendiniz der.

Sarpançlar da onu destekler. Dadisa yine Anandi‘nin kurşun yüzünden delirdiğini söyler. Kazan da Dadisa‘ya bunak der. Ona hakaret eder. Bairon onu susturmak ister ama Kazan kızıma kötü laf söylenmesine katlanamam der. Dadisa bağırmakla kızının deliliği düzelecekse ben de bağırayım der. Anandi onu duyar. Dadisa onu göstererek onun deli olduğunu, her şeyi unuttuğunu hatta kocasını bile unuttuğunu söyler.

Anandi ağlar. Bago kızar. Dadisa yangın olayını da abartarak anlatır. Bairon gururla, benim gelinim çok yetenekli ve zeki bir kız der. Anandi‘yi över. Bago sevinir. Sarpanç Anandi‘ye ismini sorar Anandi cevaplar. Maan okul müdürünün onu sorgulamasını ister. Müdür de gelip Anandi‘ye sorgular.

Ona nereli olduğunu sorar. Anandi hatırlayamayınca herkes gerilir. Bairon‘un motive etmesiyle sonunda Anandi Bilaria der. Dadisa hariç herkes mutlu. Müdür bir kaç soru daha sorar. Anandi hepsini doğru cevaplar. Bago sevinçten ağlar. Müdür gider.kimizin Yerine 5 Ocak resimleri

İkimizin yerine 120 bölüm özetinde Sarpanç Anandi‘nin gayet sağlıklı olduğunu söyler. Dadisa hala pes etmeden Anandi‘ye o gece ne gördüğünü sorar. Maksat Anandi‘ye hayalet gördüğünü söyletip kendini haklı çıkarmak. Ama Bairon buna müsaade etmez. Anandi ağlıyor. Bairon ve Dadisa birbirini suçlarken Anandi Dadisa‘nın haklı olduğunu söyler. Ben deliyim der. Herkes konuşmaya başlar.

Anandi Dadisa‘ya yaklaşır ve gazı açık unuttum doğru ama ben seni mutlu etmek için mutfağa gitmiştim, yine de unutkanlığım için deliyim der. Bago yüksek sesle ağlar. Anandi, hepiniz kavga etmeyi bırakın, Dadisa beynimin doğru çalışmadığını söyledi, bu yüzden haklı der. Bago ağlayarak koşup Anandi‘ye sarılır. Herkes etkilenmiş ve ağlamaktadır.

Kazan, beyin travması aldığı için delirmediğini söyler. Bairon da hepimiz gün içinde birçok şeyi unutuyoruz bu bizim deli olduğumuzu mu gösteriyor der. Köylüler Bairon‘a hak verir ve sonunda konsey Anandi‘nin sağlıklı olduğuna karar verir. Herkes sevinirken Dadisa mort. Maan ellerini birleştirip kendi kızı için adalet ister. Bir sarpanç Jagdiş ve yeni kızı çağırır.

Jetsar Sarpanç’ı, Bago‘ya adalet sizinle olacak der. Dadisa, benim torunumun geleceğini düşünmeye hakkım yok mu der. Öteki Sarpanç, Anandi torununu korumak için bu halde, torunun ya 2ci gelinine de bir şey olursa o zaman Jagdiş‘i 3cü kez mi evlendireceksin diye sorar. Yeni kız ve Jagdiş gelir. Kız ağlayarak evlenmek istemediğini, okumak istediğini söyler. Jagdiş‘te o kızı istemediğini Anandi‘yle mutlu olduğunu söyler. Maan şok, Dadisa kızgın, diğerleri mutlu.

İkimizin Yerine 5 Ocak Özeti Devam Ediyor

Jagdiş Dadisa‘nın ona şantaj yaptığını da anlatır. Herkes Dadisa‘ya kızar. Maan Bahambari‘yi suçlayıp ona hakaret eder. Bahambari sorguya çekilir ve utanır. Her şeyi Dadisa‘dan çekindiği için yaptığını söyler. Benim işim aileleri tanıştırmak ve ben bunu yaptım der. Teepri gergin. Herkesin gözünde sadece Dadisa suçludur. Kazan da Dadisa‘yı iyice karalar.

Bairon bundan hoşlanmaz. En sonunda konsey kararını Billaria Sarpanç‘ı açıklar. O, ne olursa olsun bu kız Jagdiş‘le Hindu geleneklerine göre evlendi, yani o Dadisa‘nın gelinidir der. Her kes şok olur. Jagdiş ve Anandi ağlar. Dadisa memnun. Sarpanç devam eder; ama bu evlilik ebeveynlerin haberi olmadan, yalan ve baskı altında kurulduğu için geçersizdir der.

İkimizin Yerine 5 Ocak özetinde Maan bunu kabullenemez. Konsey bu evliliğe ön ayak olduğu için Bahambari‘ye bir daha çöpçatanlık yapmayı ykimizin Yerine düğün geçerli miasaklar. Dadisa‘ya da, yaşlı bir kadın olduğunu hesaba katarak, iki gelininden herkesin önünde özür dileme cezası verir. Dadisa diklenir.

Sarpanç eğer yapmazsa hapse gireceğini söyler. Kazan bu cezaya karşı çıkar ve onun hapse atılmasını ister. Konsey, karara karşı gelirsen sende hapse girersin deyince Kazan susar. Dadisa hala işi yokuşa sürmeye çalışır. Konsey, kızlardan af dilemeden gidemezsin der.

İkimizin Yerine 5 Ocak Fragmanı