İkimizin Yerine 508. Bölüm Özeti 28 Ocak Mutluluğun Önündeki En Büyük Engel Disa

İkimizin Yerine dizisinde Urmila ziymet eşyalarının kaybolduğunu Harki’ye söylerken Harki beze sarılır mücevherleri gösterir ve baban sana sahta takı vermiş der. Kamli mücevherleri almaya nasıl cesaret edersin diye sorar. Harki benim onlar da hakkım var der ve alabileceğini söyler. Kamli Kundan yüzünden hırsız da oldun, oğlunu ne kadar önemsiyorsun diye dalga geçer. Ardından 15000 para verir ve Kundan’ı eve getirmesini ister. Harki daha önce neden vermedin diye kızarken Kamli eğilene kadar beklemeyi uygun gördüğünü söyler.

İkimizin Yerine 508. Bölüm Özeti Başlıyor

Nimboli Disa’ya çocukluk fotoğrafının olup olmadığını sorar. Disa olmadığını söylerken Nimboli üzülür. Anandi merak etmemesini ister ve fotoğraflarının çekileceğini belirtir. Nimboli sizden ayrıldığımda bu fotoğraflara bakarak mutlu olacağım derken Disa gülüyordur. Harki su kuyusuna gider ve sıraya girmeden testilerini doldurmak ister. Oradaki bayanlar sinir olurlar ve kocan ve oğlun hapisteyken hala artistlik yapıyorsun diye onu uyarırlar. Harki kocam geldiğinde hepinizden hesap soracak derken bir postacı Harki’ye mektup verir. Mektupta Kundan’ın cezasının 15 gün daha uzadığı yazıyordur. Kadınlar Kundan da babası gibi aynı hapiste çürüyecek diye dalga geçerler.

Anandi Nimboli için batı kıyafetleri almıştır ve Nimboli’yi çağırır. Disa bu tip kıyafetleri onun giymeyeceğini söyler. Anandi  Nimboli’nin şimdiye kadar Jhalra’da kaldığını ancak bundan sonra annesinin evinde bir kız gibi yaşamaya hakkının olduğunu söylüyor. Dadisa da Anandi’ye arka çıkar. Anandi Nimboli gelince ona sorarız beğenirse giyer der. Disa da giymeyeceğinde ısrar etse de Anandi’nin söylediklerini kabul eder. Nümboli elbiselere bakar ve kıkır gülmeye başlar. Bunlar benim diye sorar. Dadisa Disa’dan önce Anandi’ye Nimboli’yi giydirmesini ister.

Anandi ve Nimboli odaya çıkarlar. Nimboli elbiseler içinde hangisini giysem derken Anandi gözlerini kapamasını ve parmağıyla birisini işaretlemesini ister. Nimboli gözlerini kapatır ve fıstık yeşili elbiseyi giyer. Nimboli çekindiğini söyleyerek Anandi’den dışarda beklemesini ister. Anandi dışardayken Disa ve Dadisa da gelir. Nimboli Disa’yı yardım etmesi için çağırır.44 78

Disa fermuarı çekerken Nimboli’nin canını yakar. Bu elbise sana hiç yakışmadı der. Nimboli elbiseyi çok beğendiğini ve nesinin yakışmadığını sorar. Disa bacaklarının ortaya çıktığını ve bunun hiç hoş olmadığını söyler. Ayrıca dışarı çıkınca bu elbiseleri giymek istemediğini söylemesini ister. Zavallı Nimboli tamam diyerek başını sallar. Elbiseyle dışarı çıkan Nimboli Anandi ve Dadisa’yı sevindirirken Dadisa bir prensese benzemişsin diye onu över.

Nimboli bu elbiseleri giyince sivri sinekler bacaklarımı yiyecek der. Dadisa sivrisinekler buraya giremez ben onları tatile göndereceğim diye espri yapar. Nimboli Disa’ya bakar ve bu kıyafetleri giyemeyeceğini söyler. Anandi ve Dadisa Disa’nın buna engel olduğunu anlamışlardır. Anandi göz yaşı dökerken Dadisa ondan sabırlı olmasını ister. Harki Kundan’ı ziyarete gider. Kundan burada düşmanım çok, sabredecek gücüm kalmadı der. Karki ondan sabırlı olmasını ister.11 85

Jagdiş ertesi gün Akira’nın dava duruşması olduğunu söyler. Herkes sevinirken Jagdiş Disa’dan Akira için tanıklık etmesini ister. Disa Nimboli olmadan davaya gidemeyeceğini söyler. Jagdiş hepimiz orada olacağımız için sorun olmayacak der. Disa onların Nimboli’ye bakmasını istemiyor. Disa Nimboli’ye saçlarını neden ördüğünü sorar ve kızar. Nimboli iyi göründüğünü söyler. Ancak Disa kızcağızın saçlarını kesmek ister. Tam bu sırada Anandi gelir ve onu durdurur.

Nimboli ona koşar ve iyi görünüp görünmediğini sorar. Anandi iyi göründüğünü, bunu da ancak gerçek annelerin bileceğini söyler. Ona Nandini diye hitap eder. Ben senin gerçek annenim der. Nimboli mutlu olur ve Anandi’ye sarılır. Disa hayır gerçek annen benim diyerek Nimboli’yi kendi yanına çeker ve ona sarılır. Disa uyanır ve rüya gördüğü anlaşılır. Nimboli için zamanın kısaldığını, bu yüzden acilen bir şeyler yapması gerektiğini düşünür. İkimizin Yerine 28 Ocak Özeti sona erdi.22 80

İkimizin Yerine 508. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 508. Bölüm Özeti 28 Ocak Mutluluğun Önündeki En Büyük Engel Disa (1 Yorum)