İkimizin Yerine 6. Bölüm Özeti 13 Eylül Anandi Yeni Evinde

İkimizin Yerine 6. Bölümü ile 13 eylül perşembe günü Kanal 7 ekranlarında olacak. İkimizin Yerine 6. Bölümde Anandi’nin köyüne gelen otobüs Anandi’yi ana ocağından ayıracak. Anandi annesini bırakmak istemeyecek.

İkimizin Yerine 6. Bölüm Özeti Başlıyor

Bairon kabul etmez. Erken nikâh olmayacak. Anandi büyüyünce onu getireceğim der. Jagdish buna üzülür(Hizmetçim gelmiyor diye) Anandi mabede dua eder. Oradaki kızlara babam Jagdish‘lere gitti nikâhla ilgili konuşmaya onun için dua ettim der. Kızlar demek gidiyorsun derler Anandi anlamaz neden gideyim kocam bizde yaşayacak der. Kızlar ona adetler böyle gideceksin der. Anandi kabul etmez. Kazan karım çok endişeli lütfen beni geri çevirmeyin diye ısrar eder. Sumitra endişelenmeyin nikâhı olacak sadece tarihi ayarlanmadı, zamanı gelince haber ederiz der.

Kazan Bairon‘un ayağına kapanır çabuk karar verin kızımı düşünün der. Bairon onu kaldırır Anandi bizimde kızımız der. Kazan‘a kötü bir şey olmayacağına dair güvence verir. Anandi annesine mabetteki konuşmayı anlatır. Maymun(Jagdish) gelsin babama yardım eder, tüm işlerimizi ona yaptıracağım der. Bago o senin kocan hizmetçi değil der. Anandi bilmiş bilmiş konuşur yine. Jagdish‘i emrinde çalıştırdığını hayal eder.(Bu biraz komik oldu) Jagdish Sughna‘ya üzgün bir şekilde “ O fare (Anandi) gelmeyecek babam izin vermiyor arkadaşlarım benimle alay ediyor der. Hepsi evli ben hariç. Sughna‘da ona katılır bende aynı durumdayım, babamızı hiç anlamıyorum der.

Bairon karısıyla Sughna‘ya Chamuna gibi olur diye kıyamazken Anandi ‘ye nasıl kıyarım o da birinin kızı diye konuşur. Sumitra o benim gelinim buna izin vermem ben zalim değilim der. Sughna gitmeden önce Anandi gelsin Sughna‘yla arkadaş olur. Bana da yoldaş olur Sughna gidince özlemimi onunla gideririm der. Ona annelik yaparım annesini hiç aratmam der.

Bunları Kaliyani ve Basant da duyar. Kaliyani Anandi‘yi ne zaman getireceksiniz sorar. Bairon en kısa zamanda deyince Jagdish‘le ablası da duyar Jagdish sevinir. Sughna üzülür Basant ayrım yapıyorsun ha kızını göndermedin ama gelinini getiriyorsun Anandi Sughna‘dan daha küçük der. Sughna da buna üzülür. Bairon Anandi gelecek ama 18 olana kadar Jagdish‘le ayrı odalarda kalacak der.

Jagdish arkadaşlarına karım geliyor eğer lafımı dinlemezse o yaramaza haddini bildireceğim der. Arkadaşları o senin odanda kalacak gidecek yeri yok kocası sensin deyince Jagdish kabullenemez annesine onu evimde istemiyorum der adet böyle yanıtı alır. Peder gelir uğurlu tarih seçilir. Jagdish arkadaşlarına haberi yetiştirir. Kaliyani sevinçli ama yine laf sokuyor Kazan bu sefer de eksik hazırlık yapmasın diyor.

Kazan hesap yapar Bago gerekirse altınlarımı da sat yeter ki hiçbir şey eksik olmasın, o bizim tek kızımız der. Kazan bu kadarını da yapmam merak etme her şey çok güzel olacak der. Anandi salata yapmak isteyince Bago bundan sonra sen çalışma ben hallederim der. Anandi benim yaptığım şeyleri beyenmiyor musun artık sorar Bago hayır yorulmanı istemiyorum der. Sadece bir kaç günüm kaldı seni besleyip şımartmak için der ve kızına sarılır ağlar.

Nikâh günü. Anandi‘nin kınası yakılır. Tüm ritüeller yapılır. Sughna Anandi‘yi arabaya çağırır. Bago ağlıyor. Anandi bir yere gitmiyorum der. Kazan gitmelisin adet böyle der. Anandi ağlar suçum ne, niye beni evimden uzaklaştırıyorsunuz der. Phuli olanları uzaktan izliyor. Anandi‘yi gözyaşlarıyla zorla götürürler. Anandi arabada da çok ağlıyor. Sumitra onu sakinleştirmeye çalışır. Başaramaz. Jagdish annesini Anandi ‘den kıskanır ve onu azarlar.

Sumitra ona kızma onu sakinleştir der Jagdish Kaliyani ‘den tatlı alır Anandi ‘ye verir Anandi yere fırlatır. Kaliyani onu azarlar ailen sana hiç bir şey öğretmedi mi der Anandi onunla kaba konuşur benim ailem en iyi aile der. Sumitra Anandi‘yi susturur. Basant Bairon‘a bu nasıl bir kız ailemize hiç yakışmıyor geri götürelim der. Anandi sevinir. Sumitra Kaliyani ‘den Anandi yerine özür diler. Tüm mesuliyet benim der. Anandi yine ağlıyor. Yola devam ederler. Anandi babaanneyi (Dadisa)‘yı hiç sevmedim der. Jagdish‘i de sevmiyorum o bana fare diyor. Seni sevdim diğer kaynanalar gibi değilsin iyi kalplisin der. Sumitra ağlamazsan seni en kısa zamanda ailenle görüştürümrüm der Anandi uyuya kalır.

Kazan hüzünlü. Bago kızının oyuncaklarına bakıp ağlıyor. Birbirlerini teselli ederler. Otobüs bir restoranda mola için durur. Sumitra Anandi‘yi şefkatle uyandırıyor Jagdish yine kıskanır. Anandi önce inmiyorum der fakat dışarda dans eden bir grup görür izlemek için iner. Jagdish‘in dansına güler Jagdish‘e inat o da oynar. Sughna ona Pratap‘dan bahseder. Anandi niye ayrısınız sorunca Sughna babam gitmeme izin vermiyor sen daha küçüksün diyor.

Anandi iyi ki gitmemişsin Jagdish gibi kocan olmasın daha iyi der. Sughna Pratap bana Aşık deyince Anandi o kötü laf onu söyleme der. Sughna ona aşkı anlatır. Anandi Sumitra ‘ya kaynana diye hitap eder o ise sen benim kızımsın bana anne de der. Yeni eve varırlar. Anandi eve hayran. Sağ ayağıyla devirmesi gereken pirinç kabını yanlışlıkla sol ile devirir.(Bu uğursuzluk demek) Kaliyani sinirlenir onu ağlatır. Bairon bunlar batıl inanç anne korkma der.

İkimizin Yerine 13 eylül Özeti Devam Ediyor

Anandi kabı yeniden devirir eve girer. Sumitra adetleri yerine getirtir. Kaliyani her hatasında Anandi ‘ye kızıyor azarlıyor. Anandi annesini özler ağlar Sumitra teselli eder. Jagdish sürekli Anandi ‘ye sataşır. Babası onu azarlar. Jagdish her şeyi ona verdiniz bana bir şey yok diye şikayet eder Basant ona bisiklet sürpriz yapar.

Sumitra Anandi‘yi uyandırır onu elleriyle besler Kaliyani onu bu kadar şımartma yoksa bir gün başına iş açacak der. Anandi yine uyur. Sumitra aç uyumasını istemedim der. Kaliyani onu Jagdish‘in odasına götür deyince Sumitra bırak burada benimle kalsın der Bairon da gelir ona katılır. Büyüyünceye kadar ayrı kalacaklar der. Kaliyani eski köye yeni adet, senin gelinin sen bilirsin diye oflar puflar. Jagdish Anandi‘nin annesiyle uyumasını kıskanır.

Uyuyamıyorum anne benimle uyu der babası ben seninle uyurum der onu götürür. Ertesi gün Anandi başörtüsüz evde dolanır, Kaliyani Sumitra ‘ya ona her şeyi öğret bu çok ayıp der. Anandi‘nin her hareketi Kaliyani‘nin gözüne batıyor.

İkimizin Yerine 13 eylül Fragmanı

İkimizin Yerine 6. Bölüm Özeti 13 Eylül Anandi Yeni Evinde (5 Yorum)

  1. Aa bunu bilmiyordum düzeltirim merak etmeyin zor olmaz.Baska hatalarda olursa mutlaka söyleyin halladeyim.

  2. Hayırlı Sabahlar Diziseti Tv Yorumcuları Nasılsınız❤️İkimizin Yerine❤️Dizisi Anandi Yeni Evinde❤️Anandi❤️ Küçük Yaşında Gelin Olup Evlerinden Gedeçeyini Bilmezdi Anandi Küçük Yaşında ÇOÇUKLARLA OYUNLAR OYNAMAK BİLİR YUVA KURMAK KÜÇÜK YAŞINDA YUVADA OLANLARIN KAYĞISINA KALMAK KÜÇÜK YAŞDA KOÇAYA BAKMAK Anandiye AĞIR GELİR Anandinin Kaynanası İyi İnsan O Anandiye Kömek Etmekde Yeterli Ama Evin Diğer Üzvüleri Bu Fürseti Vermezler En Kötüsü Çoçuk Yaşında Yuva Kurmak Adet Eneneleri Bilmek Çok Zor Çoçuk Yaşında Olan Kızlar Ane Kuçağına Kaçar Ane Sevgisine Boylanar Yuva Yad Ev Onlar Ücün Üzüçü❤️İkimizin Yerine❤️Ve TÜRK HALKIN DİZİSİ❤️❤️KÜÇÜK GELİN❤️ZEHRA OBRAZI İKİ DİZİ BİR BİRİNE BENZEYİR ÇOÇUK YAŞINDA ZEHRA OKUL OKUMAK İSTER AMA KOYMAZLAR ZEHRA VE Anandi KİMİ KÜÇÜK YAŞINDA YUVA KURAN ÇOÇUKLAR HAYATIN BÜTÜN GÖZELİKLERİNDEN KENAR KALIR Anandi KÜÇÜK GELİN OLSADA ÇOÇUKLUK YUVASINDA OYNADIĞI OYUNLARI EVLİLİK SANDIĞI YUVADA OYNAMAYIP EZAP CEKEÇEK ZEHRA KÜÇÜK GELİN BÜTÜN BUNLARDA ONUN HAYATINDA OLDU ZEHRA MUTLU OLAMADI Anandi AİLE KURDUĞU YUVADAN AYRILSADA YENİDEN MUTLULUĞU KÜÇÜK GELİN SANDIĞI YUVADA BULAÇAK❤️❤️❤️İKİMİZİN YERİNE❤️❤️DİZİSİ KÜÇÜK ÇOÇUĞUN AİLE BİLDİYİ YUVASININ KEDERLİ GÜNLERİ İLE BAŞLASADA SON ANI ❤️❤️❤️❤️AŞKLA BİTEÇEK❤️❤️DİZİNİN ÖZETLERİN ÜZERİNDE ÇALIŞIP BİZE HEKAYE KİMİ CATDIRAN☀️SAYIN YÖNETİCİYE ☀️❤️AZRAYA❤️TEŞEKKÜR EDİRİZ SAĞ OLUN ELLERİNİZE SAĞLIK

  3. Azra harika bir özet yine teşekkür ederim. Sadece senden rican noktadan sonra bir boşluk bırakıp yeni cümleye geçer misin? Zor olursa ben düzeltiyorum zaten sıkıntı yapma