İkimizin Yerine 69. Bölüm Özeti 15 Kasım Dadisa’yı Kim Taciz Etti?

İkimizin Yerine dizisinin 69. bölümünde sonunda gerçekler ortaya çıktı.  İkimizin Yerine 15 Kasım özetinde Dadisa‘nın geçmişte tacize uğradığını öğrendik ve sizler gibi biz de şok olduk.

İkimizin Yerine 69. Bölüm Özeti

Anandi’nin ailesi, ne olduğunu anlatması için onu sıkboğaz eder. Anandi ağlıyor ve bir şey söyleyemiyor. Krişna, Kazan Dadisa’yı arayıp öğrensin der. Bago Anandi’yi içeri alır. Kazan ve Govind evi ararlar. Kazan, ne olduğunu sorar. Dadisa, Anandi’yi temelli olarak yolladığını söyler. Hatalarını yeterince affettim, ama şimdi sınırı aştı der.

Anandi ailemizi, önemsemiyor, o yüzden sonsuza kadar sizinle kalsın der. Kazan bir şey soramadan, Dadisa telefonu kapatır. Kazan eve gelip Anandi‘yi sorgular.  Anandi olanları anlatır. Anandi, Kazan’a beni affetmesi Dadisa ile konuş der. Bago Anandi’yi teselli eder ve yanlış bir şey yapmadığını söyler. Krişna, Dadisa’nın adaletsizliğine kızar.

Bago’lara, Dadisa‘ya hesap sormalarını söyler. Bago kabul eder ve Dadisa kızımı hiç sevmedi, onu cezalandırmak için türlü yollar buldu der. Bize defalarca hakaret etti, ama Anandi’nin mutluluğunu düşünerek sessiz kaldım der. Anandi’yi böyle küçük bir hata için neden kovduğunu bilmem lazım der. Krişna, Dadisa‘yla sakin konuşmasını söyler.

Kazan ve Bago eve gelir. Dadisa’nın Anandi’yi affetmesini isterler. Sumitra da Dadisa‘ya yalvarır. Dadisa Sumitra’ya bağırır ve senle Bairon Anandi’yi kötü davranışlara teşvik ettiniz der. Bago çok kızar. Dadisa’ya, Jagdiş de eşit derecede hatalı, o zaman niye sadece Anandi ceza çekiyor der. Dadisa çok kızar. Kazan ve Bago’ya biraz daha hakaret eder. Dadisa Anandi’yi, Jagdiş’i bozmakla suçlar. Sizinle olan tüm ilişkimi kestim, bir daha gelmeyin der. Herkes şok olur.

Dadisa, Makhan’a( yardımcı) Kazan‘ları bir daha içeri alma der. Bago, Dadisa’nın ayağına düşer. Anandi’yi ve beni affet diye yalvarır. Dadisa kararım kesin deyip içeri girer. Bago, Sumitra‘ya yalvarır. Sumitra ağlıyordur. Bago, Dadisa’yı sorguladığı için kötü olur. Jagdiş Bago’yu teselli eder ve Anandi’yi götürdüğüm için beni suçlamakta haklıydın der.

İkimizin Yerine dizisi 69. Bölümde Kazan Basant‘a yalvarır. Basant çaresizdir. Basant gözü yaşlı halde Kazan‘a sabırlı olun, biraz soğuyunca annemle konuşmaya çalışırım der. Kazan, onu anlar Bago’yu alıp gitmeyi kabul eder. Jagdiş, onlara Anandi’ye dikkat edin, babam gelince gelip onu geri getireceğiz der. Sugna Jagdiş‘i teselli eder. Sumitra odasında çaresizce ağlar.

Pratap‘ın ailesinin Sugna‘ya yaptıklarını şimdi biz Anandi‘ye yapıyoruz der. Anandi’yi koruyamadığı için üzülür. Jagdiş tüm bunları duyar. Jagdiş Dadisa’nın odasına fırlar. Dadisa‘ya, niye her şeyden ben sorumluyken sadece Anandi’ye ceza verdin diye sorar. Dadisa ona bağırır ve kendi işine bak der.

Yoksa seni artık sevmem diye tehdit eder. Jagdiş, ben gidiyorum, masum insanların ceza çektiği yerde kalmak istemiyorum deyip kaçar. Dadisa peşinden gider. Basant ve Şiyam, Jagdiş‘i durdurur. Jagdiş, Anandi’nin kalamadığı yerde kalmak istemiyorum der. Dadisa gelir ve Anandi asla geri dönmeyecek der.

Jagdiş, sen çok zalimsin asla seninle konuşmayacağım der. Şiyam Jagdiş’i içeri alır. Basant, Dadisa ile konuşmaya çalışır. Dadisa dinlemez. Bago eve giderken kızının geleceği için endişelenir. Kazan ona sabırlı olmasını söyler. Evde, Anandi annesine bakınırken, Govind ve Krişna’nın konuşmasını duyar. Onlar, Kazan‘ların Dadisa’yı ikna etmesini umarlar, yoksa Anandi’nin hayatı cehennem olacaktır. “Rani“ de evden kovuldu ve insanlar alay ederken çok acı çekti, sonunda da intihar etti derler. Anandi tüm bunları hatırlayıp çok üzülür.

Kazan‘lar eve gelir ve üzülerek olanları anlatırlar. Bago, Anandi’nin kaderine ağlıyor. Anandi‘yi üzmemek için bunu ondan gizlemeye karar verirler. Sumitra evde Bairon’u aramaya karar verir. Basant onu durdurur. Bairon dönünce Dadisa’yı ikna eder der. Gehna da Basant‘ı destekler.

Sumitra isteksizce kabul eder. Tauji ve Madan, Mahavir’i ziyarete gelirler ve  ona, Dadisa’dan intikam almana yardım edeceğiz derler. Mahavir onlara çok para verir. Dadisa’nın borca ​​karşı rehin aldığı toprakları boşaltın ve benim üstüme yapmak için evrak hazırlayın der. Madan‘lar nedenini anlayamaz. Mahavir, her şey yoluna girince anlarsınız der. Anandi, Kazan‘a babasına Dadisa’nın ne dediğini sorar. Onlar Anandi’ye, eve geri döneceğini söylerler.

İkimizin Yerine 15 Kasım Özeti Devam Ediyor

Anandi, Bago‘ya, bende Rani gibimi olacağım diye sorar. Bago ağlayarak kızını teselli eder. Bizimle kalsan bile, Rani gibi acı çekmene asla izin vermem der. Sabah, Dadisa ve Basant iş konuşur. Basant, verimsiz bir araziyi satalım der. Ama Dadisa, o ilk aldığım arazi diye reddeder. Borçlulardan biri, tüm borcunu getirir ve arazi belgelerini ister.

Dadisa ve Basant, düne kadar parası olmayan adamın bir anda borcunu ödemesine şaşırırlar. Yardımcı Sumitra’ya, Nagor’dan (Mahavir‘in şehri) gelen bir paket verir. Bago ve Kazan geç uyanır. Anandi’nin çoktan tüm ev işlerini bitirdiğini görürler. Kızlarının çok sorumlu olmasından etkilenirler. Bago, arazi almak için evi rehin etmeyi kabul eder.

Tefeci, Kazan’a, bir yıl içinde tüm borcu ödeyeceğine dair senet yapar. Aksi takdirde ev, tefecinin olacak. Kazan senedi imzalar. Sumitra gece paketi Dadisa’ya verir ve Nagor’dan geldiğini söyler. Dadisa şok olur. Paketi atar ve Sumitra’yı kovup kapıyı kilitler. Gehna Sumitra’ya ne oldu der.

Sumitra, ben Mahavir’i hiç duymadım ama Dadisa onunla ilgili bir şey saklıyor, onu hiç bu kadar üzgün görmemiştim der. Dadisa paketi açar ve iki altın bilezik çıkar. Mahavir’in geçmişteki sesini hatırlar. Mahavir geçmişte, bu bilezikler senin eline çok yakışacak, onu takacaksın demiş. Dadisa, Mahavir‘in yapmak için uğraştığı her şeyi mahvetmesine izin vermeyecektir.

Sabah Basant, Dadisa’yı sorar. Sumitra gelerek Dadisa’nın evde olmadığını söyler. Her yere baktım der. Basant, Makhan’ı çağırıp Dadisa’yı sorar. Makhan, erkenden gittiğini ve bütün gün gelmeyeceğini söyler. Basant, Dadisa’nın habersiz nereye gittiğini merak eder. Dadisa, elinde Mahavir’in hediyesi ile bir eve yaklaşır.

Yaklaştıkça, geçmişi hatırlar. Geçmişte (küçük Basant), evin etrafında babasıyla kovalamaca oynar. Dadisa, mutlu bir şekilde Basant’a kendini yormamasını söyler. Birkaç gün sonra, Dadisa kocasının cesedinin üzerinde ağlıyor. Ceset son ayinleri için alınır. Mahavir de yasın bir parçası. Mahavir ağlamaklı bir halde küçük Basant ile ayin yapar.

İkimizin Yerine 15 Kasım Özetinde Köylüler Mahavir’e, artık küçük erkek kardeşin öldüğü için, ailede kalan tek erkek sensin diyorlar. Mahavir Dadisa‘ya gelip onu teselli eder. Dadisa onun dokunuşundan rahatsız olur. Mahavir teselli ediyor ama sözlerinde sinsilik vardır. Dadisa’ya birbirimize iyi bakmalıyız diyor. Birkaç gün geçer. Dadisa, gece Bairon ile Basant’ı uyutmaya çalışır.

Küçük Bairon susmuyor. Mahavir eve sarhoş gelir ve Dadisa’nın kapısını çalar. Yine Dadisa’ya uygunsuz dokunur. Dadisa‘ya 2 altın bilezik verir ve bu benim karımın der. Zorla Dadisa’nın koluna takmaya çalışır. Dadisa’yı odasına sürükler. Mahavir, Dadisa’ya, bu cömertliğimi kabul et der. Dadisa, Mahavir’e direnir. Bırak beni diye yalvarır. Mahavir, beni kocan olarak düşün der.

Dadisa, ona tecavüze çalışan Mahavir’i tokatlayıp kaçar. Hizmetçi Mahavir’in kapısını kilitler. Dadisa aceleyle çocuklarını alıp evden çıkar. Başka bir adamı, Mahavir‘i serbest bırakır. Tüm adamlar Dadisa’yı kovalamaya başlar. Hizmetçi, Dadisa’yı evin dışında durdurur. Ona bir mücevher verip kaç der. Mahavir gelince, hizmetçi Dadisa‘yı yakalamış gibi yapar. Dadisa’ya beni itip kaç der. Dadisa çocukları ile kaçar Dadisa geçmişini hatırlayınca canı sıkılır.

İkimizin Yerine 69. Bölüm Fragmanı