İkimizin Yerine 9. Bölüm Özeti 16 Eylül Basant’ı Evlendirme Çabaları

İkimizin Yerine 16 Eylül de yeni bölümü ile izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine 9. Bölümde Dadisa’nın otoriter tavırlarını izleyeceğiz.

İkimizin Yerine 9. Bölüm Özeti

Kazan Anandi‘nin kitaplarını satmak ister, Bago kızımın hatırası der, kıyamaz. Anandi Jagdiş‘in tüm ödevlerini yapar. Öğretmen‘i, Jagdiş‘i takdir eder onu herkese örnek gösterir. Daha sonra arkadaşlarına karım yaptı der, onlar alay eder. Jagdiş de siz beni çekemiyorsunuz o yüzden böyle yapıyorsunuz der. Arkadaşları gün gelir o okur, senden üstün olur sen de evde hizmetçilik yaparsın derler. Jagdiş bunu hayal edip korkar, ama arkadaşlarına benim karım en iyisi der. Evde Anandi‘ye onu övdüğünü söyler. Anandi‘ye tatlı ve kitaplarını okuması için verir. Anandi kitap okurken Dadisa‘ya yakalanırlar. Dadisa kitabı yırtar Anandi üzülür.

Jagdiş Dadisa‘ya ne yaptın diye çıkışır, Anandi‘ye de üzülme yenisini veririm der. Anandi‘nin elini tutup gider. Dadisa Bairon‘a hata yaptın der, Anandi‘yi kötüler. Bairon okumak isterse okusun bunun nesi kötü der. Dadisa Anandi‘nin öğretmeninin düğünde yaptıklarından bahseder. Bairon dirense de annesine laf geçiremez tamam onu vazgeçirmeye çalışacağım der. Sumitra onları duyar. Bairon‘la bu konuyu konuşurlar. Sumitra elimden gelseydi mutlaka Anandi‘yi okuturdum, o çok zeki bir kız der.

Bairon da onu destekler ama çaresizim annem elimi kolumu bağladı  der. Bairon Anandi‘yle uygun bir dille konuşur, Dadisa‘yı dinlemek zorundayız o bizden büyük der. Anandi bir şey anlayamaz onu sorgular. Bairon biz seni anlıyoruz ama Dadisa‘yı da dinlemeliyiz der. Anandi okumayı çok istiyorum deyince Bairon oku ama bunu gizlice yap Dadisa görmesin der. Anandi sevinerek gider. 

Anandi evde şarkı söyleyerek dans eder. Dadisa yine onu azarlar. Bugün yemeği sen yapacaksın git mutfağa çalış der. Sumitra‘yı çağırır Anandi‘ye sakın yardım etme diye tembihler. Anandi‘ye “yemeği güzel yap eğer beğenmezsem sana ceza vereceğim “der. Anandi bir şeyler yapmaya çalışır ama beceremez Sumitra yardım etmek ister Dadisa onu durdurur. Sughna Dadisa‘yı oyalar bu sırada Sumitra mutfağa girer. Dadisa Jagdiş‘e dua okutmak ister Jagdiş bunu yaşlılar okuyor bende yaşlanınca okurum der. Biraz eğlenirler. Sumitra tüm yemekleri yapar Anandi‘ye de helva yaptırır. Dadisa yemekleri beğenir Anandi‘ye para verir.

Anandi bunu ben hak etmiyorum yemekleri annem yaptı diye itiraf eder. Dadisa biliyorum zaten bu Sumitra‘nın elinin tadı. Ama helvayı sen yapmışsın bu onun ödülü der. Anandi mutlu olur. Dadisa ailesine ben onun kötülüğünü istemiyorum ona doğru yolu gösteriyorum diye hava atar. Anandi gecenin köründe kalkar kitap okur. Basant eve zilzurna sarhoş gelir. Anandi onu sorgular ve ona su getirir. Basant yerde sızıp kalmıştır Anandi uyandırmak ister Basant onu  iter Anandi‘nin canı yanar. Herkes gürültüye toplanır. Anandi herkese durumu anlatır ve Sumitra‘yla gider. Bairon abisine tavır yapar çocuğa el kaldırdığı için. Dadisa Bairon‘u azarlar, o sarhoş seni anlayamaz sus da yardım et kaldıralım der.

Ertesi gün Bairon Basant‘a ailemizi düşün ya biri o halini görürse diye konuşur. Basant bana karışma haddini bil der. Dadisa Bairon‘u azarlar, milleti düşündüğün kadar abini de düşün o çok yalnız der. Bir kardeş olarak görevini yap onun için düzgün birini bul evlendirelim der. Bairon bunun için çalıştım ama abime uygun birini bulamadım der. Dadisa Bairon‘u anlayamaz ve azarlar. Üstüne bide Basant Bairon‘a karşı sert çıkışır. O beni neden umursasın ki, onun her şeyi var. Ailesi, mutlu yuvası var, beni düşünmez diye sitem eder ve ona bencilsin miras bölünmesin istiyorsun der. Dadisa Basant‘a bu yanlış kardeşin sana düşman olamaz der. 

Bairon buna kahrolup gider. Sumitra‘yla dertleşir, bu iki oldu, nasıl böyle konuşur, onu anlamıyorum der. Sumitra anlamak zorundayız o yalnız biri, bu konuyu annenle yalnız konuş, aranız açılmasın  der. Anandi Sumitra‘la erkek ve kadınların görevlerini sorar. Sumitra ona anlatır. Bunun üzerine Anandi Jagdiş‘e tüm işlerini karın olarak ben yapacağım der. Jagdiş annesinin günlük işlerini anlatır hepsini yapacak mısın der. Anandi evet der. Jagdiş de karşılığında bende Dadisa‘dan para alıp, senin için bilezik ve hediyeler alacağım der. Sughna Dadisa‘dan bilezik için para ister ama Dadisa ona vermez o çok üzülür, Jagdiş para isteyince ona iki katını verir. Anandi Sughna‘ya bunun nedenini sorar, Sughna erkek ve kız ayrımından bahseder.

Bairon annesiyle Basant‘ın durumunu konuşur. Bairon komşu köyde abimin yaşına uygun iki tane dul kadın var der. Basant gelir ben başkasının artığıyla evlenemem, bekâr birini istiyorum der. Beni rezil mi etmek istiyorsun der. Bairon açıklamaya çalışır. Biraz hoşgörülü olmak zorundayız. Kimse kızını dul ve yaşça büyük birine vermez der. Bairon ne söylese de onları vazgeçiremez. Dadisa dul bi kadın evime giremez der kestirip atar. Anandi bileziklerini ister Jagdiş almadığını söyler.

Anandi de  ona şantaj yapar derslerine yardım konusunda. Jagdiş aldığı bilezikleri gösterir ve biraz eğlenmek için koştururlar. Dadisa bilezikleri görüp ikisine de kızar. Jagdiş‘e bir daha sana para vermeyeceğim, git Kazan‘dan al parayı süsle karını der. Anandi çok üzülür, Jagdiş üzülme daha iyisini alacağım der. Bairon karısıyla dertleşir. Basant‘a nasıl bekâr birini bulurum kimse kızını 12 yaşından sonra evinde tutmuyor der.

Ertesi gün Jagdiş Anandi‘ye ona bilezik almak için, babasıyla pazara gideceğini söyler. Sughna da isteyince sana kocan alsın der. Sughna kendi güzellik maskesini Anandi‘ye de uygular. Daha sonra Pratap‘la buluşmaya Anandi ile gider. Pratap‘dan bilezik ister, Pratap alacağını söyler. Dadisa Bahambari‘ye Basant için kız aramasını söyler. Sumitra onları duyar endişelenir (evlenecek kıza kıyamaz). Sughna çarşıda Anandi‘yi arkadaşı “Uma“ ile tanıştırır Anandi‘ye para verir istediğini al, hemen geliyoruz deyip gider.

Anandi orada “Aasha“ diye bi kızla tanışır. Aasha dul birisi, Anandi onunla arkadaş olur, ona zorla tatlı yedirir. Jagdiş Anandi‘yle karşılaşır  bilezikleri verip gider. Sughna gelir, Anandi arkasını döner Aasha‘yı göremez. Daha sonra onu görür Sughna‘ya git ben gelirim der. Bilezikleri Aasha‘ya hediye eder. 

Akşam evi bazı adamlar basar. Gelen Aasha ve onun kayınpederi “Madan Singh‘dir. Adam bağırıp çağırır, ne hakla gelinin ölen oğluma hakaret eder, onu icmâya şikâyet edip bu köyden kovdururum der. Bairon ne olduğunu anlamaya çalışır. Adam o evli bir kadının bileziğini benim dul gelinime takmış oğluma hakaret etmiş der.

İkimizin Yerine 9. Bölüm Özeti 16 Eylül Basant’ı Evlendirme Çabaları (4 Yorum)

  1. Hayırlı Akşamlar Diziseti Tv Yorumcuları Nasılsınız❤️İkimizin Yerine❤️Dizisi❤️Anandinin❤️Heyatı Üzüçü Bu Yetmedi Öyretmeninde Heyatı Üzüçü Oldu Öyretmenin Okulun Dağıtılması Bütün Çoçukları Okuldan Uzaklaşması Hecde İyi Olmadı Çoçukların Okumasın İstemediler Kecmiş Adet Enene Onlar Ücün Önemli Anandi Bu Adet Eneneye Baş Eyir Koçası Bildiyi Yuva Sıkıçı Anandi Koçası Ücün Oruç Tutmalı Ve Bütün Cetinliklere Bakmayarak Susmalıdır❤️KÜÇÜK GELİN❤️DİZİSİ ÖYRETMEN ZEHRANIN EVLİLİKİN KARŞISIN ALAMADI EYNİ HEKAYE EYNİ ÇOÇUKLAR İKİSİDE KÜÇÜK ANANDİNİN SONU AŞKLA BİTEÇEK.

  2. Tamam Azra nasıl istersen. başka bir kolay yol bulabilirsen haber verirsin olur mu? ben araştırdım ve Western Union en kolay olanı o da altı dolar daha az ücret kesintisi olan bir şey bulursan haber ver

  3. Azra kusura bakma müsait olmadığım için yayınlayamadım özeti. şimdi ben araştırdım en kolay Türkiye’den Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Moldova, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna’ya Transfer Ücretleri 0.00 — 100 dolar arası rakamlarda 6 dolar. Yani ben sana 10 dolar gönderirken 6 doları ücrete kesilecek. Sitelerden ücretsiz kargo gönderim sana çok kolay olur. Yada biraz rakam büyüsün tek seferde göndereyim 6 dolar gitsin yoksa her seferinde 6 dolar gidecek. Ama aliexpres sitesinden istediğin 10 dolarlık ürünü alabilrisin o ücretsiz gelir adresine