İkimizin Yerine Anandi ve Şiv Baş Başa

Jagdiş affedilmek istediği için yanıldığını ve şimdi gerçekten üzgün olduğunu söyler. Artık özellikle Anandi‘nin yoluna çıkmayacağına dair söz verir. Anandi‘ye hayatında Şiv olduğu için şanslı olduğunu söyler. Şiv‘e hatalarından dolayı Anandi‘yi kaybettiğini söyler.

Şiv, Jagdiş‘i hastaneye gönderir. Jagdiş, bu kazayı kasıtlı ayarlamıştır. Iravati Menakşi‘nin neden böyle davrandığını merak eder ve endişelenir. Alok, Menakşi‘nin kocasını çok genç yaşta kaybettiğini ve şu ana kadar kocasını unutamadığını söyler. Anandi de Jagdiş‘i unutamayacak zannediyor der.

Menakşi Anandi‘yi kabul ettiğinde, onu herkesten daha çok sevecek der. Bhim Şiv‘e gelir ve Jagdiş‘i hastaneye bıraktığını söyler. Anandi, acı çekiyor muydu, iyi miydi vb. gibi sorar. Bhim iyi olduğunu söyler. Şiv bunu fark eder. Anandi eve gitmeye karar verir. Anandi okuldaki bütün kazayı hatırlar.kimizin Yerine 275. Bölüm resimleri

Şiv de tüm olayları hatırlar. Jagdiş, nişan sahnesini ve Şiv ve Anandi‘nin ne kadar mutlu göründüğünü hatırlar. Anandi mabede gider. Şiv de üzgün. Anandi, en kısa sürede bu olaylardan bir çıkış yolu bulmayı umar. Şiv‘in de dua ettiğini görünce şaşırır. Şiv, böyle sıkıntılı bir zamanda mabede gelmekle teselli bulan bir kız olduğunu söyler. Dışarıda otururlar.

Anandi Şiv‘e hayatımdaki her şeyi ve ne düşündüğünü anlayabilen tek insan olduğunu söyler. Şiv, Anandi‘ye geçmişinin onu çağırdığını hissediyorsa, görmezden gelmemesi gerektiğini söyler. Anandi, Jagdiş‘in varlığından dolayı üzüldüğünü, ama duyguları olduğu için değil, Jagdiş‘in başı dertte olduğundan ailesinin üzüldüğünü ve bundan hoşlanmadığını söyler.

Şiv‘e onu sadece geleceği ve hayat ortağı olarak görebileceğini söyler. Şiv, sadece onun mutluluğunu sadece istediğini ve ilişkilerinin acelesi olmadığını söyler. Şiv, ilişkilerinde çok şey kazandığını söyler. Her zaman Anandi için orada olacağına söz verir. Ama onun da cesaret göstereceğine söz vermesini ister. Anandi gülümser ve elini sıkar. Sabah, Nandu fazladan yemek alıp okula gider.ikimizin yerine şiv

Gehna, okuldan hızlı gelmesini ister. Dadisa, Gehna‘yı Nandu‘yu böyle zorlama diye durdurur. Tesadüfen Jagdiş‘i hatırlar ama örtbas eder. Nandu yemeği Jagdiş‘e verir. Jagdiş etkilenir. Bu yiyecekleri özlediğini fark eder. Jagdiş, Nandu‘dan Şiv hakkında bilgi almaya çalışır.

Nandu o çok iyi biri der. Nandu gider. Jagdiş tarlaya çalışmaya gider. Dadisa ve Bairon onu görür. Dadisa ona acır. Sonra Jagdiş sonra sinsice sırıtır. İşten sonra Şiv, herkesin gittiğini fark eder ve kötü hisseder. Şiv duş alır ve kapı çalar. Şiv kapıda Anandi‘yi görür. Anandi, onu bornozla görür.ikimizin yerine 9 haziran

Şiv kapının arkasına saklanır. Anandi, Dadisa‘nın ona akşam yemeği yolladığını söyler. Şiv, Menakşi‘nin onun için yaptığını söyler. Şiv Anandi‘yi içeri davet eder. Anandi kulağının arkasındaki köpüğü fark eder ve siler. Şiv, utanır. Anandi kıkırdar ve ona yemek servis eder. Şiv, senin tabağın nerede diye sorar. Anandi evde yiyeceğini söyler. Şiv onu ikna eder. Beraber yemek yerler. Ufak etkileşimler yaşanır.

İkimizin Yerine 275. Bölüm Fragmanı