İkimizin Yerine Gauri ve Jagdiş‘in Geçmişten Gelen Bağı Ne?

Jagdiş‘in doğum günü için Anandi ona sürpriz yapmak için Makhan ile Mumbai‘ye gider. Jagdiş habersiz geldiği için ona kızar. Anandi otel odasını falan çok güzel süsler. Pasta bile sipariş eder. Bu arada Gauri de Jagdiş için kolejde sürpriz doğum günü partisi yapar. Anandi Jagdiş nerde kaldı diye koleje gider ve Jagdiş ile Gauri‘yi dans ederken görünce şok olur.

Jagdiş Anandi‘yi oradakilere akrabam Nandini diye tanıştırır. Anandi ne olduğunu anlayamaz ve çok kırgındır. Jagdiş‘in bir arkadaşı(Lal Sing) Anandi‘ye Jagdiş‘in herkese evli değilim dediğini söyler ve bozmamasını ister. Oradaki isminin Jagat olduğunu söyler. Gauri Nandini‘yle tanıştığına memnundur. Çocukken evlendiği için onu küçümsemez. Zavallı Anandi Gauri ve Jagdiş dans ederken şarkı söyler. Onların samimi pozlarını izleyip kahrolur.

Hatta yalan bile söyler. Daha sonra Jagdiş otelde Anandi‘ye karşı kendini haklı çıkarmaya çalışır. Biz ayrı dünyalardanız, sen yeteri kadar modern ve eğitimli değilsin der. Anandi senin için her şeyi yaparım, istediğini gibi biri olurum dese de Jagdiş umursamaz. Anandi çok üzülmüştür ve daha fazla duramadan eve döner. Dadisa da ikide bir Anandi‘ye torun ne zaman diye sorup onu sıkıştırıyordur. Anandi Jagdiş‘in yaptıklarını herkesten saklar.

Jagdiş, Anandi‘yi incitmekten çok onun gerçekleri aileye anlatmasından korkuyordur. Anandi kimseye derdini öğretmenine anlatır ve Jagdiş‘e layık olmak için eğitimine devam etmeye karar verir. Anandi bunu Bairon ve Sumitra‘ya da açıklar ve Jagdiş‘in ondan utanmasını istemediğini söyler. Bairon gizlice Anandi‘yi okula kaydettirir ve diğerlerini de bunu Dadisa‘dan gizlemeleri için ikna eder. Anandi evde gizli saklı ders çalışıp sınavlara hazırlanır.

Sınav zamanında aile el birliğiyle Dadisa‘yı uzak bir mabede yollarlar. Anandi sınava girsin diye. Son sınav günü Dadisa eve gelir. Ama Bairon durumu yönetir. Bu arada amcası Gauri‘yi evlendirmek ister. Gauri çocukla tanışır ama şimdilik kariyerine devam edeceğini, evlenmeyeceğini söyler. Jagdiş, evlenmesinden korkarak Gauri‘ye onu sevdiğini açıklar. Gauri de Jagdiş‘e aşkını itiraf eder.

Lal, Jagdiş‘in iki kızı birden idare etmesine kızar ve Gauri‘ye gerçeği anlatana kadar onunla konuşmayacağını söyler. Çünkü Gauri Jagdiş‘in evli olduğunu bilmiyor. Bayram tatilinde Jagdiş ve Gauri evlerine gider. Jagdiş Anandi‘den özür dilerken bile çok kabadır. Anandi onun için kendini değiştireceğini söyler. Lal Jetsara gelir ve Jagdiş‘in diğer arkadaşlarını küçümsediğini öğrenir.

Lal onlara Jagdiş‘in Mumbai’de ki tüm maceralarını anlatır. Arkadaşları Anandi‘yi Gauri‘yle aldattığı için Jagdiş‘le tartışırlar. Anandi ve Jagdiş aynı odada bile kalmaz. Jagdiş sürekli Gauri‘yle görüntülü konuşmaktadır. Anandi okullar arası sınavın birincisi olur. Karneleri gören Dadisa şok olur. Herkes Anandi için sevinip onu kutlar. Dadisa ve Jagdiş mutsuz.

Dadisa Anandi‘yi aileyi kandırmakla suçlar ama Jagdiş hariç tüm aile Anandi‘yi destekler. Jagdiş Anandi‘yle kavga eder, okuyup ta ne yapacaksın der. Kısacası Anandi‘nin okumasını engellemek için elinden geleni yapar ama Anandi yetti artık diyerek Jagdiş‘in Mumbai’de herkesi nasıl kandırdığını, tüm yalanlarını anlatır. Artık yeteri kadar fedakârlık yaptım der.kimizin Yerine Gauri ve Jagdiş‘in Sırrı

Sumitra Jagdiş‘i tokatlar. Dadisa bile Jagdiş‘in ailesinden utanmasını anlayamaz. Jagdiş Dadisa‘ya duygusal şantaj yaparak kendini affettirir. Dadisa Jagdiş‘i Mumbai’ye geri yollar ve herkese karşı onu savunur. Veee 4 yıl sonra… Jagdiş ve Gauri doktor oldular. Bu yıllar içinde Anandi evde Jagdiş‘i beklemiştir. Jagdiş eve gelir. Bu arada Madhav‘ın eşi hastalanır.

Bu yüzden Sumitra ona bakmaya gider. Herkes Jagdiş‘in Jetsar’da doktorluk yapacağını düşünürken onun aklı Mumbai’ye dönüp Gauri‘yle aynı hastanede çalışmaktadır. Bu konuyu aileye söyleyince herkes şok olur ve karşı çıkar. Ama en sonunda Jagdiş Mumbai’ye gidecektir. Bu arada Gauri de evine gelir. Annesi ona Gudiya diye seslenir. Evet, yanlış okumadınız Gudiya.

Gudiya, Dadisa‘nın çocukken Jagdiş‘le evlendirdiği ve sonra ailenin onu reddettiği kızdır. Gudiya reddedildikten sonra ailesiyle Mumbai‘ye taşınmış ve orada adını Gauri diye değiştirip doktor olmuştur. Kaderin bir cilvesi olarak Jagdiş‘le yeniden karşılaşmışlardır. Jagdiş onu Gauri diye tanırken Gauri de Jagdiş‘i, Jagat biliyor. Gauri küçükken Jagdiş‘le evlendiği zaman çektiği acıları unutamamıştır. Dadisa ve ailesinden nefret ediyordur.  Jagat‘a aşıktır.

Bu olayı yaklaşık 170 bölüm 25 Şubat tarihinde izleyebilirsiniz.

İkimizin Yerine Dizisi Fragmanı

İkimizin Yerine Gauri ve Jagdiş‘in Geçmişten Gelen Bağı Ne? (3 Yorum)

  1. Jakdiş sen ananadiyi çok ararsın.Anandiyi kaybettim birdaha kazanamasın.

  2. Jakdiş. Sen.anandi. Gibi. Bir.kızı.kaybedince.anca.rüyanda.görürsün. dış.görünüş.manyağı. anandiyi. İşallah.çok.ararsın.