İkimizin Yerine Şiv ve Jagat Kavga Eder

Şiv Anandi‘yle evlenmeyi kabul eder. Dadisa ve diğerleri çok sevinir. Şimdi sıra Anandi‘yi ikna etmektedir. Bu arada da Anandi son mahkeme tebligatını alır.  Jagat ise Gauri‘yle kavga etmiş ve sokaklara düşmüştür. Hatta onu dilenci zannediyorlar. Şiv‘in eski kız arkadaşı Aşima Anandi‘ye Şiv‘in onunla evleneceğini söyler. Aşima hâlâ Şiv‘i seviyor ve Anandi bunu biliyordur. Anandi şok olur ve Dadisa‘lara nasıl benden gizli böyle bir karar verirsiniz diye hesap sorar.

Dadisa ve ailesi onun iyiliğini istediklerini söylese Anandi kesinlikle evlenmeyi reddeder. Dadisa mecbur kabul eder ve Anandi‘ye önce söyledi diye Aşima‘yı lanetler. Anandi Şiv‘e hesap sormaya gider. Şiv telefonda Aşima ile konuşuyordur. Anandi ona bana acımana gerek yok ben ailemle mutluyum diye bağırır. Şiv sana sempatim olduğu için kabul ettim der.

Anandi bunu yaparken Aşima‘nın ne hissedeceğini düşünmedin mi der. Aşima duyar ve üzülür. Şiv şok ile Aşima sadece arkadaşım dese de Anandi inanmaz ve gider. Aşima Anandi‘ye evlenme haberini verdiği için Şiv‘den özür diler. Şiv de duygularını anlamadığı için özür diler. Ancak Aşima gülerek ona aşık olmadığını söyler. Şiv rahatlar.

Aşima Şiv ve Anandi‘yi bir araya getirmeye karar verir. Anandi ile konuşur ve Şiv‘i sevmediğini söyler. Şiv seni seviyor evlenin der. Anandi kabul etmez. Jagat‘a boşanma için son mahkeme tebligatı gelir. Anandi ve Şiv köyde yeni kanal projesinin açılışını yapar. Anandi Şiv‘den kaçmaya çalışıyor. Dadisa Şiv‘den özür diler. Daha sonra Şiv Anandi‘yle arasını düzeltmeye çalışır. Aile de Anandi‘yi ikna etmeye çalışır.

Jagat mahkeme için Jaipur’a gelir ve orada kafede sarhoş olup biriyle kavga eder. Şiv de bir iş için oradadır. Kavgayı durdurmaya çalışınca Jagat ona vurur. Şiv de kendini savunur ve arbede çıkar. Daha sonra polis gelir ve Şiv Jagat‘ı şikâyet eder. Jagat nezarete atılır. Şiv Jagat‘ı şikâyet etmediğini ve kavga ettiği adamdan özür dilerse gidebileceğini söyler. Jagat reddeder. Şiv gider. Jagat Şiv‘i Anandi’yle TV’de gördüğünü hatırlar.

Bu arada Gauri düğün hazırlıkları yapıyordur. Duruşma zamanı Bairon Jagat‘ı arar ve karakolda olduğunu öğrenir. Bairon, Anandi ve Dadisa karakola gider. Polis Şiv‘i arar ve belgeleri imzalarsa ailesinin nezaretteki adamı çıkarabileceğini söyler. Şiv gelir ve Bairon ile Anandi‘yi görünce şaşırır. Dadisa Şiv‘e Jagat’ın Anandi‘nin kocası olduğunu söyler. Şiv şoklarda.kimizin Yerine Şiv ve Jagat

Polis Bairon‘a Şiv‘in Jagat‘tan şikâyetçi olmadığını anlatır. Jagat hâlâ Şiv‘e sataşıp duruyor. Anandi Jagat‘ı çıkarır ve adliyeye giderler. Her ikisi de çok üzülerek belgeleri imzalar ve resmen boşanırlar. Herkes duygusaldır. Jagat giderken Anandi onu durdurur ve birbirlerine mutluluklar dilerler. Her ikisi de çok üzgündür. Jagat Mumbai’ye döner.

Dadisa da Anandi‘yi evlenmeye ikna etsin diye Bairon ile Kazan‘lara gideceklerini söyler. Hem Anandi annesini de görecektir. Bu arada Jagat ne zaman Bade Papa‘yla konuşacak olsa Gauri buna engel olur. Dadisa‘lar da Şiv‘le Anandi‘yi yakınlaştırmaya çalışırlar.  Dadisa ve Bairon Kazan‘lara gelir ve Bago‘nun ölüm döşeğinde olduğunu öğrenirler.

Kazan Jagat‘ın Anandi‘yi terk ettiğinden beri Bago’nun kalbinin hasta olduğunu ve Anandi‘yi üzmemek için ona söylemediklerini açıklar.  Dadisa‘lar onlara Anandi‘nin boşandığını ve onu kızları gibi Şiv‘le evlendirmek istediklerini açıklarlar.

Şiv‘in bir fotoğrafını gösterirler ve iyi bir çocuk olduğunu söylerler. Ancak Anandi Şiv‘i kabul etmiyor ve Bago onu ikna etmelidir. Bago geçmişte onlara söylediği kötü sözler için özür diler ve kesinlikle Anandi‘yi ikna edeceğini belirtir.

Bu olaylar 256~259 bölüm 21~24 Mayısta yaşanacak.

İkimizin Yerine Son Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine Şiv ve Jagat Kavga Eder (4 Yorum)

  1. Ya.jakdiş.senin.beyenmediyini.elin.adamı.havada.kapar.sende.baka.kalırsın.çokta.iyi.yapar.anandi.gibi.bir.eşe. sahip. Olur