İlayda Altuntaş kimdir? Yemin Dizisi

Kanal 7 ekranlarının sevilen dizi Yemin’e gelecek yeni kadın başrol oyuncusu belli oldu. Miss Turkey 2016 da aldığı taç ile güzelliğini ispat eden İlayda Altuntaş şimdi de Karemel yapımın açtığı seçmeleri geçti ve Yemin dizisinin yeni kadın başrol oyuncusu olarak Gökberk Demirci’nin partneri olmaya hak kazandı.

Pandemi dolayısıyla erken final yapan Yemin dizisinde Özge Yağız ile yollar ayrılmış yerine kimin geleceği merak konusu olmuştu. Yüksek maliyetlerle çekilen bir çok diziyi reytinglerde geçme başarısı gösteren Kanal 7’nin günlük dizisi Yemin için birçok isimle görüşme sağlanmış ve sonunda İlayda Altuntaş ile anlaşma sağlanmış.

İlayda Altuntaş kimdir?

İlayda Altuntaş 1995 Balikesir doğumludur ve şuanda 25 yaşının içindedir. Fransa da lise eğitimi alan güzel oyuncu Saint Michel Fransız Lisesi’ni derece ile tamamladı.ilayda

Çok iyi derece İngilizce ve Fransızca bilen İlayda Altuntaş Kanada’dan da lise diploması alarak çift lise mezunu olmuştur. 3 yıldır İstanbul Ataköy’de saati 120 TL’ye özel Fransızca dersi veren İlayda Altuntaş  İlkokul ve ortaokul Fransız Sembol Kolejinde tamamlamıştır. Kanada’nın Fransız bölgesi olan Quebec eyaletinde 1 yıllık eğitim de almıştır.

Şuanda  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Öğretmenliği son sınıf  öğrencisi olan güzel oyuncu aynı zamanda oyunculuk eğitimlerini de tamamlamıştır.20200807 133704

Güzel olduğu kadar  yüzme, piyano ve bisiklet gibi alanlarda da iddialıdır. İlayda, Reyhan karakteri ile Eylül ayının 2. haftasında yayınlanacak olan Yemin dizisinde kadın başrol oyuncusu olarak Gökberk Demirci’nin partneri olacak. Kendisine yeni dizisinde başarılar diliyoruz.

İlayda Altuntaş’ın Boyu Kilosu

1,72 cm boyunda olan İlayda Altuntaş  52 kg’dır.

İlayda Altuntaş’ın Sevgilisi Kim?

İlayda Altuntaş’ın bilinen bir sevgilisi yoktur.

İlayda Altuntaş kimdir? Yemin Dizisi (1 Yorum)