Işığın Prensesi 2. Bölüm Özeti 2 Nisan Fragmanı Yeni Kral Gwanghae

Işığın Prensesi daha ilk bölümde seyirciyi ekranlara kilitledi. Gwanghae Kral tarafından sürekli hor görülüyor. Veliaht prens olarak görülmüyordu. Bunun asıl sebebi ise Gwanghae ‘nin bir cariyeden olmasıydı. Ancak Gwanghae  16 yıl boyunca Kralın hizmetini görmüş, savaş alanlarında kralın en büyük destekçisi olmuş ve halkın sevgilisi olmuştur.

Işığın Prensesi 2. Bölüm Özeti

Kral ülkesinde sevilmeyen birisi olurken Gwanghae ülkesinde ve sarayda çok sevilen birisiydi. Kral zorunlu olarak Gwanghae ‘ye veliaht prenslik ünvanı vermiştir. Aslında Kralın erkek oğlu daha kundaktadır ve tahta geçmesi imkansızdır. Bir diğer çocuğu da prenses Jungmyung ‘dur. Bu yüzden Gwanghae veliaht prens olarak görünüyordur. Kral son anlarını verirken Kraliçe İnmok yetişir.

Kraliyet hekimleri kralı canlandırmaya çalışırken Kraliçe İnmok kraldan çocuklarını koruması için geri dönmesini istiyordur. Gwanghae ise orada hiç bir şey konuşmadan bekliyor ve ağlıyordu. Biraz sonra Kral için yas emri verildi. Herkes yas kıyafetlerini giyerek hazırlıklara başladı.

11 16

Kraliçe İnmok kraliyet mührünü elinde tutacak güce sahipti. Babası bir kişinin Yeongchang’a(Kralın bebek oğlu) suikast yapmaya çalıştığını söylerken ikisinin de aklına Gwanghae geldi. Babası kraliçeye mührü ve gücü elinde bulunduruyorsun diyerek Gwanghae’nin elindeki yetkileri almasını istiyor. Yi-cheom kralın ölümüne en çok sevinenlerden biri. Imhae ile karşılaşıyor.

22 14

İmhae kralın küçük çocuğu Yeongchang’a suikast düzenlediğini ve bunu kraliçeye bir gözdağı vermek olduğunu söyleyince Yi Çom ile tartıştılar. Gwanghae bunu öğrenince çok sinirlendi ve abisine aptalca hareketinden dolayı kızdı. Şimdi hayatlarının tehlikede olduğunu ve kraliçenin mührü vermeyeceğini söyledi.

Deok-hyung (Gwanghae’nin sonunda Yeongchang’ı öldüreceği kehanetinden hala rahatsızdır) Gvanghae aynı zamanda kraliyet sekretaryası olan Deok- Hyung’a gider ve ondan arşiv odasına giderek kralın veliaht prens olarak (Gwanghae’yi atadığı belgeyi getirmesini ister.Bunu isterken sarayda kardeş kanı akmasın diye ister. Deok Hyung mecburen belgeyi almaya gider.

33 15

Küçük prenses Jungmyung gece yarısı bahçede bir yerde saklanırken Gvanghae onu görüyor ve neden korkmuş gibi saklandığını soruyor. Jungmyung babasının öldüğünü ve rüyasında küçük kardeşinin öldürüldüğünü ve bu yüzden korktuğunu söylüyor. Gvanghae böyle bir şeyin asla olmayacağına dair söz verdi.

Işığın Prensesi 2 Nisan Özeti

Kraliçe başbakan ve muhalif bakanlarla birlikte toplantı halindeler. Kraliçeden veliaht prensi uzaklaştırdığına dair bir belge yazmasını istiyorlar. Kraliçe bu belgeyi yazıyor ve tam mühürlemek üzereyken Prensesin kaybolduğu haberlerini duyuyor. Belgeyi sonra mühürleyeceğini söyleyerek dışarı çıkıyor ve prensesin ismini çağırıyor.

44 13

Gvanghae elinde prensesle geliyor. Kraliçe İnmok’a neden bu kadar korktuğunu soruyor. Kraliçenin yanındaki muhalif grubun ne yaptığını soruyor. Bu sırada onun kayınbiraderi Yeongchang’a suikast girişiminden sorumlu kişileri Kraliçe Inmok’un önüne getiriyor. Daha sonra Gavnghae kraliçe Inmok ile özel bir görüşme yapıyor.

Ona sekretaryadan aldığı mektubu gösteriyor. Suikasti düzenleyen kişilerin 7 sülalesini cezalandıracağını söylüyor. Ancak ağabeyi İmhae’nin affedilmesini rica ediyor. Onun hırsına yenik düştüğünü söylüyor. Yeongchang ve Jungmyung’a zarar vermeyeceğine dair söz veriyor. Kraliçe Inmok tahta geçtiğinde her şeyi unutacağını söylerken Gwanghae eğer tahtı bana vermezseniz kargaşa olacak, sarayda kan akacak ve kimse güvende olmayacak diye göz dağı verip çıkar.

kral

Küçük prenses annesinin yanına gelir ve Gvanghae den bahseder. ungmyung, Gwanghae’ye gerçekten hayrandı ve Kraliçe Inmok, kızının Gwanghae’ye kendi kardeşi gibi davrandığını fark etti. Ertesi gün tüm bakanların içinde kraliçe Gwanghae’ye tahtı verdiğini açıkladı.

Bazı bakanlar sinir krizleri geçirse de Kraliçe Imon mührü Gwanghae’ye teslim etti. Yeni Kral Gwanghae oldu. Yeni kraliyet binası Changdeok olurken Gwanghae tüm ihtişamıyla tahtta oturdu. Deok Hyung, Şef Hong ile sohbet ederken cesedi getirilen ünlü kahinin bazı konuşmalarına şahit olduğunu hatırlıyor.55 10

Kahinin  kral soyundan olmayan bir kişinin tahta geçeceğini ve kan dökülmesinin önlenmesinin imkansız olacağını söylediğini belirtiyor. Ancak iradenin bunun önüne geçebileceğini okuduğunu söylüyor. Işığın Prensesi 2 Nisan Özeti devam ediyor.

Işığın Prensesi 2. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.

Işığın Prensesi 2. Bölüm Özeti 2 Nisan Fragmanı Yeni Kral Gwanghae (1 Yorum)

  1. Özet için TEŞEKKÜRLER! 🙂 Demek daha büyümediler… Hikayenin temeli bittikten sonra asıl hikaye başlayacaktır… 🙂 Yani küçük çocukların büyüdüğü zaman… Merakla bekliyorum…