Jagat Gauri‘den Şüphelenmeye Başlıyor

İkimizin yerine 222 bölüm özeti. 17 Nisan. 2 kısım. Jagat Gauri‘den şüphelendi.

Basant köylüleri kontrol edemez. Anandi durun diye kayıp çocuk Raju ile gelir. Raju,  evlerinin çatısında saklandığını ve uyuya kaldığını söyler. Anandi, köylülere hiçbir kanıt olmadan masum bir insana bunu nasıl yaparsınız diye sorar. Köy halkı cevap vermez ve yere bakar.

Anandi, herkese bayanın Bhori olduğunu ve babasının kim olduğunu söyler. Herkes şok olur. Anandi, Bhori‘nin çocuk gelin olduğunu, koca ailesinin onu sürekli fiziksel istismar ettiğini ve öz ailesi öldüğünde daha da kötüye gittiğini anlatır. Çocuğu olmayınca kocasının ikinci kez evlendiğini, böylece bir çocuğu olduğunu ve Bhori‘yi ateşe vererek öldürmeye çalıştıklarını anlatır.

Anandi, kendi ilişkilerine taş atan insanlara neden korktuklarını sorar. Kimse cevap veremez. Anandi, Bhori‘nin amcası ve teyzesine köyden yardım aramaya geldiğinde onu neden kabul etmediğini sorar. Amca ve teyzenin Bhori‘nin kimliğini zaten bildiklerini, ama bu zamana kadar yardım edecek hiçbir şey söylemediklerini sorar.

Hepsini sadece, Bori‘nin babasına ait olan toprağın senden alınmasını istemediğin için, Bori öz kızın olmadığı için yaptın der. Kimse bu kadının neler yaşadığını ya da onu buraya getiren şeyleri düşünmedi, mutluluk ve huzur bulmak için çocuklarla konuştu, ama herkes bunu yanlış anladı der. Anandi, Bhori‘nin, delirmediğini ve her kes gibi normal biri olduğunu söyler.

Bhori‘nin tıbbi yardıma ihtiyacı olduğunu ve hastaneye götürülmesi gerektiğini belirtir. Bu benim Sarpanç konumundaki son işimdir, beni bile dinlemeyen ve böyle zalim eylemleri yapan bir köyün Sarpanç’ı olmak istemiyorum der.Jagat Gauri‘den Şüphenir

Mumbai’de, Gauri ve Jagat yemek yapıp eğlenirler.  Jetsar’da Lal, Bhori’yi kontrol eder ve Anandi’ye fiziksel olarak iyi olacağını, ama zihinsel olarak çok desteğe ihtiyacı olduğunu söyler. Anandi Bhori’yi teselli etmeye çalışır. Köy kadınları ellerinde ikramla Bhori‘yi ziyaret ederler. Anandi onlarla konuşmaz ama köylülerin Bhori’ye karşı tutumlarını değiştirmesinin iyi olduğunu düşünür.

Konsey üyeleri eve gelir ve Anandi‘ye neden Sarpanç görevinden istifa ettiğini sorarlar. Anandi, ayrılmadım, ayrılmam istendi der. Birkaç üyeyi gösterir ve beni terk ettiniz, hayal kırıklığına uğradım, beni dinlemeye ya da desteklemeye hazır değilsiniz der. Yeterli tecrübem olmayabilir, ama köylülerin ilerlemesine ilişkin düşüncelerimde sizden daha az değilim der.

Bir konsey üyesi, her zaman devrimci düşüncelerine karşı olduğunu ama sonunda her zaman onu desteklediklerini söyler. Anandi ‘den özür dilerler ve onları affetmesini isterler. Anandi, desteklerine ihtiyacı olduğunda, geçmişte, her zaman onu terk ettiklerini söyler. Onlara, (eğitim, Guru, Asha, Phuli davası, kaçırılma olayı vb.) Geçmişten gelen tüm örnekleri hatırlatır.

Her seferinde konseyin desteği olmadan tek başına savaşmam gerekiyor, kalbim kırık der. Her tür bir davada, onu destekleyen en azından birine arıyor, ama ne yazık ki kimse onu desteklemiyor ve sadece onu suçlamaya istekli.  Bairon Anandi’yi teselli eder. Konsey üyeleri yine Anandi ‘den onları affetmesini ister.

Bairon yapması gerektiğini söyler. Anandi yumuşar. Jagat bir şey ararken Gauri’nin Jaipur’a biletini bulur ve şaşırır. Gauri’ye gidip nereye gittiğini sorar. Gauri, Bopal’a gittiğini yalanlar.

İkimizin Yerine 222. Bölüm Fragmanı

Jagat Gauri‘den Şüphelenmeye Başlıyor (1 Yorum)