Kadın Neden Final Yapıyor? İşte Şok Finalin Gerekçesi

Daha önce siz değerli ziyaretçilerimize Kadın dizinden aldığımız final haberini ulaştırmış ve senaryo da yaşanan sıkıntılar nedeni ile Kadın dizisinin yeni sezonda sadece 17 bölüm ekranlarda olacağını söylemiştik. Fox Tv Kadın dizisinin 14 ocak 2020 de ekranlara gelecek 78. bölüm fragmanında Kadın dizisinin son 4 bölümü kaldığını ve dizinin 81. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edeceğini duyurdu.

Öğretmen Dizisi İçin Kadın Dizisinden Vaz Geçildi

Kadın dizisi yapımcısı Med Yapım ile Fox TV yetkilileri Kadın dizisinden sonra ekranlara gelecek proje konusunda anlaşıldı. Fox Tv yetkilileri Öğretmen dizisini görünce Kadın dizisi ile ilgili ısrarından vaz geçti. Öğretmen dizisi için ise İlker Kaleli ile anlaşma imzalandı. Bir çok dizi eleştirmenin ortak görüşü ise Kadın dizisinin aldığı reytingleri Öğretmen dizisi kesin alamaz. Kadının yerine gelecek dizi

Kadın Neden Erken Final Yapıyor?

Kadın dizisinin reytinglerinde hiç bir sorun yok; izleyici de çok güzel kabul ettirildi Sarp’ın ölmesi. Gerçi Kadın dizisinde Caner Cindoruk’un ayrılması dizinin %20’ye yakın reyting kaybetmesine neden oldu ama bu ne yapım nede kanal tarafından çok da önemsenmedi. Kadın dizisinde çözülemeyen kriz senaryodan çıktı.

Kadın Dizisinde Büyük Kriz Çıktı

Kadın dizisi senaristleri Caner Cindoruk’un hayat verdiği Sarp karakterinden sonra bir türlü diziyi yeni bir düzene sokamadı. Orijinal hikayeden artık Kadın dizisi başka bir hikayeye çevirilecekti; ancak başarılı olamadı. Kadın dizisinin 81. bölümden yani finalden sonra yazılan senaryo kimseyi memnun etmedi; ne yapımcı ne yönetmen ne de kanalın içine sinmeyen yeni senaryo sonrası final kararı alındı. Kadın dizisi bir efsaneydi efsane kalsın istenildi.Kadın final 4 şubat 2020

Kadın Final Fragmanı Son 4

Kadın Dizisi İçin 4 Şubat 2020 Yolun Sonu

Bize gelen kesin bilgilere göre Med Yapım’ın uygulayıcı yapımcılığını üstlendiği Kadın dizisi ile ilgili 4 şubat 2020 de final yapacağı yeni sezonda 14 bölüm yayınlanacak.. Özellikle Kadın dizisinde Sarp karakterine hayat veren Caner Cindoruk’un 3. sezonun ilerleyen haftalarında kadrodan ayrılması sonrası daha da çok dillendirilen final söylentileri ile ilgili Med Yapım yönetimi ısrarlı sorularımıza rağmen sessizliğini koruyor; ancak Kadın dizisi için final yaygarası koparan haberciler en çok dizinin uzadıkça uzayan senaryosu yüzünden final kararı alacağı bilgisi var.

Peki gerçekten Kadın dizisi senaristleri Hande Altaylı, Rahşan Gülşan ve Ceyda Erenoğlu dizinin 3. sezonunu yazmakta yetersiz mi kaldı? Aslında doğruyu konuşmak gerekirse senaristler hiç bir zaman tıkanmaz her zaman hikaye devam eder ama izleyicinin beklentisi karşılanamazsa bu yeni yazılan hikaye sadece fiyasko olur. Senaristlerden izleyici diziyi bir biri ile bağlantılı şekilde ve hikayede saçmalamalar olmadan devam ettirmesini ister; ancak bizim anladığımız Kadın dizisi senaristleri şuana kadar bunu gerçekleştirememiş ve Kadın dizisi yapımcıları yeni senaryoyu beğenmemiş olacak ki bu tür final söylentileri dolaşıyor.

Kadın dizisi için 3. sezon hızlı bir değişimin başlayacağı sezon olacak; yıllardır uzatılan hikaye bir yerde kopacak; önce Hatice’nin sonra da Sarp’ın ölmesi ile Bahar’da Arif’e kalacak. İlk sezon “Sarp öldü mü yaşıyor mu?” ile devam ettirilen hikaye ikinci sezon “Sarp mı Arif mi?” sorusu ile devam etti. Sarp ölüp diziden ayrılınca sakız gibi uzayan hikaye de bir anda bıçak gibi kesilmiş oldu. Kadın Neden Final Yapıyor

Kadın dizisinin 3. sezonu; ilk 14 bölüm sonrası önce Hatice sonra da Sarp’ın ölümü sonrası çocukların yaşadığı büyük travma ile devam edecek. Çocuklar önce çok sevdikleri anneanneleri  Hatice’nin sonra da babalarının ölümü ile sarsılacak. Çocuklar Bahar’ın Arif ile evlenmesine itiraz etmeyecek ancak Bahar bu kayıptan sonra bakalım evliliğe ve bir eş hayatına ne zaman ikna olacak? Bekleyip göreceğiz. Tahminimizce Arif ve Bahar düğünü ile de Kadın dizisi ekranlara veda edecektir.

Kadın dizisi istenilse başka bir yöne çekilip devam ettirebilir ama bu da bir günlük dizi gibi olur. Efsane bir iş çıkaran Kadın dizisi yapımcısı Med Yapım dizinin kalitesini düşürmeden final yapmasını isteyebilir bu da en büyük hakkı.

2013 de Japonya’nın en çok izlenen dizisi olan Woman dizisi sadece 11 bölüm de final yaparken Türkiye uyarlaması Kadın dizisi ise 80 bölüm yayında kalacak. Ne yazık ki dizilerin ömrü uzadıkça kalitesi de düşüyor. Eğer isteseydi Japon yapımcılar 110 bölüm de çekerdi ama kaliteli iş yapmak adına onlar 11 bölüm çekerken bizim yapımcılar para kazanmak adına 80 bölüme kadar uzatıyor. Bırakın da final yapsın. Yapımcılar dizileri sağılacak inek olarak görüp sürekli sağmak isterse Türk dizilerin kalitesi de tartışmaya açılır.

İzleyici de yeni hikayelere şahit olmak adına bazen fedakarlık yapmalı ve dizilerin hikayesi tamamlandıktan sonra final yapmasına çok büyük tepki göstermemeli. Diğer taraftan Türkiye’de Kadın cinayetleri son hız devam ederken bir kadının tek başına hayatla nasıl mücadele edeceğini göstermesi ve zafere ulaşması hikayesi başka dizilerde de daha çok işlenmesi gereken konu olmalı.kadın final 80. bölüm

Kadın Ne Zaman Final Yapacak?

Kadın dizisinin daha finaline 15 bölüm var. 15 bölüm 4 ay var. 4 ay çok uzun bir zaman belki de ciddi bir fikir gelir ve en azından Kadın dizisi 4 şubat 2020’ye kadar devam ettirelebilir. Kesin olmayıp medyada konuşulan ise Kadın dizisinin 81. bölüme şubat ayında final yapacağı ve Fox TV’nin ocak ayında Kadın dizisi yerine yeni bir Med Yapım dizisi yayınlayacağı yönünde.

Kadın Neden Final Yapıyor? İşte Şok Finalin Gerekçesi (13 Yorum)

 1. Aslında kadın dizisi çok güzel seyretmesini bilene reytingleri çok güzel bir dizi neden bitiriliyor anlamıyorum ekranlarda o kadar çirkin diziler var onlar devam ediyor sadece PES….

 2. Hayatımda zevk alarak ilk defa bir dizi izliyordum. Salı günü gelsin diye can atıyorum. Kadro çok güzel, böyle bir dizinin final yapması beni çok üzdü ?

 3. Biz izlemeyi zaten çokta bırakmıştık. Gerçekten bunu yerine çok iyi diziler sunulabilir. Bu diziyi bitirin lütfen.

 4. Bitirilmesi isabet olur, hatta sonlandırılması çok geç kaldı bile. Kadının hayat mücadelesine saygı duyulur, ancak geriye kalan bir dolu saçmalık, mesela evli bir erkeğin başka kadınla evli görünmesi, ayrıca evli Bahar’ın Arif isimli şahısla nişanlanması, Arif’in yaklaşımları, Ceyda’nın Arif’in babası ve mafya geçinen şahısla aynı zamanda yaşadıkları, sonra da iyi bir anne profili çizmeye çalışması, sanki düzgün insan imajı imiş gibi gösterilmesi gibi daha bir sürü eleştirilecek konular !!!

 5. Kadin dizisi gibi berbet senaryolu dizileri uzattikca uzatmayi meziyet sanan zihniyetler bitirin artik su diziyi

 6. Bu diziyi sarpla baharın aşkı için izliyoruz. Çocukların saf temiz anne baba aşkı için izliyoruz. Şimdi siz sarpı öldürüp baharı kahveciyle biraraya getireceksiniz. Çocuklar ne olacak onların hayalleri.zaten hayatta birsürü zorlukla uğraşan izleyiciye bunu yapmayın. Gerekiese erken final yapın ama baharla sarpı kavuşturun. Sarpın günahsız suçsuz olduğunu anlattırın bahara.kavuşsunlar artık çocuklarıçokmutlu olsun.bizde hayatta güzel şeyler olabileceğini görelim masumların er geç hakkettikleti yere ulaştığını izleyip mutlu olalım.

 7. Sarp yoksa o dizinin tadı tuzu olmaz.. Bahar ve sarpın aşkı için izliyorduk..
  Artık salı günleri başka bir dizi izleriz..

 8. Bence de Sarp olmemeli, baharla aşkları bitmemeli, hastalıkta olmamalı ,kadın kazanmalı, mücadelesinde mutluluğu yakalamali sarpta hep suçlu gibi olmuş aslında değil aklanmali mutlu sooon !olsun

 9. Yaptığımız yorumları dikkate alın toplumun geneli boyle dizileri istemiyor bu diziler sayesinde şan şohret yapıyorlar yeteri kadar bomboş işlerle degil daha bilgili aile dizileri yapmanızı istiyoruz guzelyapımcılarim kafanızı yormayın çağan ırmak birol güven gibi düşünün insanları rahatlatin

 10. Artık tadı kaçtı izlemiyoruz insanlarda pisikoloji diye birsey kalmadi diziler yüzünden 360 tv ben bilirim Trt yarışmalar bizi daha senlendiriyor bilakis 360 tv güzel bilgili anlamlı belgeseller yarışmalar seksenler

 11. Kadın dizisinde Sarpın ölmesini istemezdim sadece düştüğü kazada hafıza kaybı ola bilir ve ona Bahar’ın bakması lazım ve bu arada bahar yeniden Sarp’a bağlana bilir bence sarp ölmemeli asklar hiç bir zaman ölmemeli