Masum 237. Bölüm Özeti 14 Kasım Umang’ın Yanında Kalan Kişi Kim

Masum dizisinde Kinjal Umang’ın yanına gitmiş ve onunla yeni bir başlangıç yapmak istediğini söylemişti. Onlar konuşurken Koki ve Gopi kayıttadır. Umang onların oyununu sezmiş ve Kinjal’a Rada’yı sevdiğini söylemişti. Kinjal’i kardeşi gibi gördüğünü söyler ve ona raki bağlar. Gopi ve beraberindekiler hüsran ile ayrılırken Gopi’nin gözü Umang’ın kız kardeşim dediği kişiyle olan resmin takılır. Masum 14 Kasım Özeti devam ediyor.

Masum 237. Bölüm Özeti

Madu Koki’yi  arar ve Umang’ın haklı olduğuna inandıklarını söyler. Yarın Umang’ın evine gideceklerini belirtir. Koki Gopi ile Ahem’in de gideceklerini söyler. Gopi resmi Koki’ye gösterir ve bu resim ile Umang’ın sahtekar olduğunu kanıtlayacaklarını anlatır. Umang’ın kız kardeşi (bhabi) Umang’dan yemek için ne istediğini sorar. Aslında Umang’ın kız kardeşi falan yok ancak daha sonra ortaya çıkacak. Bhabi Umang’ı elleriyle beslerken Madu ve Modi ailesi Umang’ın evine gelirler.

Kapı açık olduğu için içeri girerler ancak Bhabi’nin Umang’ı elleriyle beslediği sahneyi göremezler. Umang onları görünce şok olurken Madu yanlış anlamaları düzeltmek için geldiklerini ve özür dilediklerini söyler. Rada ailesini görünce çok sevinir ve onlara sarılır. Umang mutlu bir şekilde Ahem’e gider ve onu kabul ettikleri için teşekkür ederek ona sarılır.1 5

Gopi kaydettii resmin duvardan indirildiğini fark eder ve Ahem’e gösterir. Madu bazı ritüeller yapacağını söyler. Rada’^nın babası hediye olarak Umang’ın getirdiği para dolu çantayı iade eder. Umang bunu kabul edemeyeceğini söyler. Urmi çantaya uzanırken Rada bunun gelenek olduğunu söyler ve parayı almasını ister. Gopi Bhabi ile mutfakta konuşur. Bhabi Umang’ın erkek kardeşinin hanımı olduğunu söyler. Gopi kocasının ne zaman öldüğünü sorunca da bhabi ağlamaya başlar. Bu sırada Umang ve Rada mutfağa girer ve neden ağladığını sorarlar. Bhabi Gopi eski kocamı sorarak beni üzdü der. Rada ve Umnag Gopi’ye kızarlar. Gopi özür diler.

Umang ve Bhabi gizlice konuşurlar. Umang Rada ile işlerinin bittiğini söyler ve onu öldüreceğini belirtir. Umang yukarı kata çıkar ve gaz düğmesini kapatır. Rada’dan kovaya ısıtıcı koymasını ister. Rada ısıtıcıyı kovaya atar. Umang ile bahbi’nin bakışlarını izleyen Gopi onların sevgili olduklarını düşünür ve bir şey planladıklarından emindir. Yukarı kata çıkan Gopi’yi bhabi durdurmaya çalışır ancak Gopi kız kardeşinin evini tanımak istediğini söyler. Bhabi hemen Umang’ı arar ve onu bilgilendirir.2 6

Herkes yemeğe oturur ancak Rada ortada gözükmüyor. Rada ısıtıcıyı kontrol etmek istediğinde patlama olur ve Rada yere düşer. Herkes Rada’nın sesini duyunca yukarı koşar. Kinjal yerde yatan Rada’nın yaralandığını fark eder ve ona ilk yardım uygular. Gupi Umang’dan şüphelendiğini söylemek ister ancak Ahem onu durdurur. Gitme. vakti gelirken Gopi Rada ile kalmak istediğini söyler ancak Ahem izin vermez.

Gopi eve gelse de aklı Rada’da kalır. Umang’ın kardeşinin karısı olarak tanıttığı kişiyle gönül bağı olduğunu anlatır. Umang’ın asıl sevgilisi olan kişi ise Tripiti adında bir kadındır ve Rada ile Umang’ın yan yana bile durmasından rahatsız olur. Onlar tartışırken kapı çalar. Umang karşısında Koki, Ahem ve Gopi’yi görünce şaşırır. Koki onları yarın ki akşam yemeğine davet eder. Umang büyük bir zevkle kabul eder. Zira Modi evinde kalıcı olmak istiyor.3 6

Ertesi gün Modi konağına Tripiti, Rada ve Umang birlikte giderler. Umang’ın Rada’ya yakınlaşması Tripiti’yi sinirlendirir.Geceyi orada geçirirler. Sabah Tripiti Umang’ın odasına girer. Rada uyurken Tripiti Umang’a sarılır. Umang planlarının boşa gitmesinden korkar. Gopi kahvaltı için Umang’ın odasına gider ancak kapı kilitlidir. Umang bir süre sonra kapıyı açar. Gopi Tripiti’nin nerede olduğunu sorar. Umang yürüyüşe gittiğini söyler. Gopi kahvaltıya gelmesini isteyerek ayrılır. Gopi biraz gidip saklanırken Tripiti odadan çıkar. Masum 14 Kasım Özeti sona erdi.

Masum 237. Bölüm Fragmanı