Masum 265. Bölüm Özeti 13 Aralık Rada Koki’nin İlaçlarını Değiştirir

Masum dizisinde Modi ailesi Koki’nin haberi olmadan Gauri’nin doğum gününü gece yarısı kutlar. Ancak Kokila adeta suç üstü yaparak doğum gününü basar. Raşi hep birlikte TV izlediklerini söyler. Koki’nin onları sıkıştırmak için sorduğu sorular Modi’yi terletir. Nani çok soru soru soruyorsun diye Koki’yi azarlar ve masaj yapması içim onu odasına götürür. Masum 13 Aralık Özeti devam ediyor.

Masum 265. Bölüm Özeti

Dawal kayıt dışı parayı yetimhaneye bağışlayacağını söyledikten sonra Urmila paranın peşine düşer. Ahem Gauri hakkında bazı deliller olduğunu söyleyen polisi eve çağırır. Eve gelen polis Gewgauri’nin koşum halatlarının kesildiğini söyler. Ahem Gauri’nin 8 yıl önce kaybolduğunu söylerken Gopi Mira’nın nehire düştükten sonra 120 km uzaklıktaki tapınağa nasıl gittiğini merak ettiğini söyler. Polis Mira’nın öldürülmeye çalışıldığını söyler.

Rada polisi dinlerken gerilir. Onun  gören Gopi neden endişeli göründüğünü sorar. Rada bir şey söylemeden oradan gider ve Tripti’yi arar ancak Tripti’nin telefonuna ulaşılmıyor. Koki annesinin bacaklarına masaj yaparken bu zamana kadar kimse benden habersiz bir şey yapmazdı ancak şimdi ben olmadan film izleniyor diye dert yanar. Nani sen uyuduğun için kaldırmak istemediler diye savunurken Koki çocukların o saatte film izlemesinin sakıncalı olduğunu ve unları uyaracağını söyler.

Rada Tripti’nin evine gider ve kapının kilitli olduğunu görür. Tripti gelene kadar bekleyeceğini söyler. Tripti geldiğinde Rada uyumakta. Tripti onu üzerine bir kova su dökerek uyandırır. Rada telefonun neden kapalı diye sorar. Tripti güvenlik için sık sık numarasını değiştirdiğini söyler. Rada doktorların yakında Koki’nin hafızasının yerine geleceğini söylediklerini haber verir. Tirpti gerilir.

Rada geç saatte eve gelir ve Raşi’ye yakalanır. Raşi geç saatte nereden geldiğini sorar. Rada Koki’nin sağlığı için dua ettiğini söyler. Raşi yalan söylüyorsun deyince Rada sen önce kocana sahip çık diye dalga geçer. Bu sırada Jigar gelir ve yatmadan Raşi’yi görmek için geldiğini söyler. Rada kaçar gibi uzaklaşır. Doktor baskılardan Koki’yi uzak tutmalarını ister ve Koki’nin ilaçlarını değiştireceğini söyler. Rada ilaçların değiştiğini Tripti’ye bildirir.1 23

Rada Tripti’nin talimatı ile Koki’nin ilaçlarını değiştirir. Mira diğer çocukları peşine takar ve Gopi’nin odasına girer. Ondan Dokla yapmasını ister. Gopi Ahem de onu seviyor diyerek gülümser. Diğer çocuklar da içeri girer. Gopi onlara da dokla yapacağını söyler. Bu sırada Vidya da Ahem’in yanına gider ve ondan gül getirmesini ister. Gopi dokla yapıp getirdiğinde Ahem de elinde gülle gelir. Vidya Ahem’in yanına gider ve ona Gopi’nin en sevdiği yiyeceği yaptığını ve bu yüzden ona gül vermesini ister. Gopi Vidya’dan şımarıklık yapmamasını isterken Ahem de elindeki gülü masaya bırakıp gider.2 23

Ahem Gopi’nin yerde yattığını görünce onun çok inatçı olduğunu düşünür. Koki’nin birine bağırdığını duyan aile oraya koşar. Koki Parag’a vuruyordur. Onu hırsızlıkla suçluyor. Ahem Parag’ın elinden parayı alır ve dışarı çıkarır. Parag Koki’yi mutlu etmek için elinden geleni yaptığını ancak şimdi de onun güvenini kaybettiği için kendini kötü hissettiğini söyler.

Dawal bir kadına dayak atmaya çalışan adamı tutar ve kadını kurtarır. Kadın Dawal’ın kendine vurmaya çalıştığını düşünerek onu tokatlar. Etraftakiler Dawal’ın kurtarmaya çalıştığını söyler. İnsanlar suçluları alp götürürken Dawal da kimliğini düşürür. Kadın kimliği alır. Dawal eve gelince Kinjal yüzündeki kızarıklığı sorar. Dawal başından geçenleri anlatır. Kinjal kadına kızar ve kadını tokatlayacağını söyler. Dawal işim var diyerek evden ayrılır. Dawal’ı tokatlayan kadın gelir ve kendini Leydi olarak tanıtır ve Dawal’ın kimliğini verir.3 23

Kinjal kocama nasıl tokat atarsın diye kavgaya tutuşur. Leydi Dawal’ın çok kibar ancak karısının çirkef olduğunu söyler. Başınız sıkıştığında beni arayın diye kart verir. Kinjal kartına ihtiyacım yok derken Leydi kartı atar ve ayrılır. Gopi Raşi’ye Koki’nin ilaçları değiştirmesine rağmen hala sağlığına kavuşmadığını söyler. Raşi ilaçları kontrol etmesini ister. Gopi Koki’nin odasına giderken Rada onu durdurur ve Vidya’nın başının ağrıdığını söyler. Gopi çocukların odasına giderken Raşi çocuk odasından geldiğini ve çocukların uyuduğunu söyler.4 15

Rada Koki’den kirli eşyalarını getirmesini isteyerek onu odasına gönderir. Gopi Koki’nin odasına girer ve dolabını açar. BU sırada Koki gelir ve izinsiz dolabını açmaya çalıştığı için Gopi’ye kızar. Gopi göz yaşları içinde odayı terk eder. Masum 13 Aralık Özeti sona erdi.

Yorum yaz