Masum 6. bölüm 7. Bölüm Özeti 28 Mart 29 Mart Raşa Jigar İle Ahem Gopi İle Evlendi

Masum dizisinde Kinjal’in çabaları işe yaramamıştır. Gopi’ye Ahem’in ağzından mektup göndermiş, Mektupta onu sevmediğini, Kokila yüzünden bu evliliği gerçekleştirdiğini yazmıştır. Ancak Gopi’nin okuma ve yazması olmadığı için mektubu can düşmanı Raşa okumuştur. Raşa Jigar ile ilişkisini sürdürebilmesi için Gopi’nin Ahem ile evlenmesi gerektiğini bildiği için mektubu değiştirerek okumuştur. Masum 6. Bölüm 7. Bölüm Özeti devam ediyor.

Kinjal başka bir çare ararken hasta olduğunu söyleyerek Ahem’den yardım ister. Ahem onu hastaneye götüreceğini söylerken Kokila gelir ve nereye gittiklerini sorar. Kinjal Ahem’in giysisini terziye göstermeleri gerektiğini söylerken Ahem ona şaşkın şaşkın bakıyor. Kokila gitmelerine izin verirken Ahem neden anneme yalan söyledin diye sorar. Kinjal, Kokila hastaneyi duyarsa benim adıma endişelenir diye düşündüm ve bu yüzden yalan söyledim diyerek Ahem’i ikan eder. Masum 28 Mart 29 Mart Özeti devam ediyor.

Kinjal bir müddet arabayla gittikten sonra Ahem’den durmasını ister. Ahem sert bir fren yaparak dururken karşısında Anita’yı görüp şok olur. Urmila ve Raşa’nın Jigar’ı ele geçirme planları devam ediyordur. Raşa Jigar’ı ne xaman yalnız görse yanına yaklaşıyor ve onunla samimi pozlar veriyordur. Onlar bu şekilde samimi pozlar verirken Urmila da Sonal’in onları görmesini sağlıyordur. Sonal son olarak Jigar’ı Raşa’nın karşısında diz çökerken görmüştü.1 26

Jigar’ın diz çökmüş bir şekilde Raşa’ya ilanı aşk yaptığını düşünen Sonal hayal kırıklığı yaşarken annesi Damini de buna benzer olaylar görmüştür. Ahem arabasından inip Anita’nın karşısına çıkar. Anita düğünü engellemek için hala vaktin var diyerek gözlerine bakarak beni sevmediğini söyle der. Ahem seni sevm,iyorum diyemese de annesinin kararını verdiğini ve bu evliliğin gerçekleşeceğini söyler. Anita hıçkırarak ağlarken Ahem Kinjal’den arabaya binmesini ister. Ahem ve Kinjal uzaklaşırken Anita arkasından ondan nefret ettiğini söylüyordur.

Raşa terasta Jigar ile konuşurken acı çekiyormuş gibi davranır. Jigar onu teselli ederken Raşa ellerini tutar. Damini Urmila’nın fişfikleriyle terasa çıkar ve onları sarmaş dolaş görür. Damini bu kadar da olmaz diyerek gördüklerini kocasıyla paylaşır. Ahem ve Kinjal eve gelirler. Düğün için pandit çiftleri mandire çağırır. Damini bu sırada gelir ve Hetal ile konuşmak istediğini söyler. 2 26

Hetal’e bu evliliğin olmayacağını söyler. Hetal şok olurken nedenini sorar. Damini kızım bir anlık mutlu olacak diye ömür boyu ağlamasına izin veremem diyerek Jigar’ın Raşa ile ilişkisi olduğunu söyler. Ailenin diğer üyeleri de ola yerine gelmişlerdir. Jigar söylenenlerin doğru olmadığını, Raşa’nın arkadaşı olduğunu söyler. Damini onunla samimi pozlarını bir kaç gördüklerini söylerken Jigar reddeder.

Damini konuşacak bir şey yok derken Kokila zaten Sonal’e güvenmiyordum diyerek olayı iyice zora sokar. Damini kızını da alarak gider. Onların gitmesinin ardından Urmila pisliği Raşa’yı tokatlar. Güya iyi aile kızı numarasına yatar ve bunu nasıl yaparsın diye bağırır. Bu hareketi ile Jigar’ı etkilemeyi başarır. Jigar onun bir suçu yok diyerek Raşa’ya sahip çıkar ve onunla evlenmek istediğini söyler. Herkes şoktadır. Urmila ve Raşa mutludur. 3 26

Jigar böyle bir durumda Raşa’nın ismini kötüye çıkarmayacağını söyler ve Hetal’e Raşa’ya talip olduğunu söyler. Hetal de onay verince çifte düğüne Raşa ile devam edilmesine karar verilir. Kokila konuşmadan duramaz tabi. Raşa ile evliliğin hüzün getireceğini söyler. Ancak Hetal aynı görüşte değildir. Çifte düğün yapılır. İki damat ayrı ayrı arabalarla gelinleri eve götürürler.

Yolda, bir dilenci Ahem’den para ister. Ahem arabanın camını kapatırken Gopi üzülür. Aynı dilenci Jigar’dan para ister. Ancak Raşa arabanın camını kapatır. Jigar zor zamanlarda dilencilerin duasını almak gerekir dese de Raşa nlara para vermemesini ister. İki farklı karakterin farklı davranışarı göz önüne serilir. Gelin arabaları eve geldiğinde onları Kokila karşılar.4 23

Raşa burada da aç gözlülüğünü gösterir ve eve erken girmeye çalışır. Ancak Kokila onu durdurur ve evin bahusu Gopi olacak diyerek Ahem ile Gopi’yi önce sokar. Ardından Raşa’dan Gopi’nin ayaklarına dokunmasını ve nimetlerini almasını ister. Raşa sinirlenir ancak Gopi’nin ayaklarına eğilir. Masum 28 Mart 29 Mart Özeti sona erdi.

Masum 6. bölüm 7. Bölüm Fragmanı