Masum 60. Bölüm Özeti 21 Mayıs Gopi’yi Kıskanan Raşi Onun Tırnaklarını Kesmek İster

Masum dizisinde Gopi güzellik merkezinden gelince herkesi kendine hayran bıraktırır. Koki şimdi Ahem’in Gopi’den gözlerini alamayacağını düşünerek mutlu olur. Nani de Gopi’yi öve öve bitiremez. Koki holi bayramı için hazırlık yapar. Gopi kanepelerin üzerindeki çarşafları değiştirirken Raşi de laddo yapmaya başlar. Ancak eline yüzüne bulaştırır. Gopi her zaman ki gibi ona yardım etmek ister. Rai bunu fırsata çevirecektir. Masum 21 Mayıs Özeti başlıyor.

Masum 60. Bölüm Özeti

Gopi Raşi’ye yardım etmek istediğinde Raşi önce kabul etmek istemez ancak daha sonra Gopi’nin ojeli parmaklarını düşünerek bir plan yapar. Kendisinin tuvalete gideceğini söyleyerek bu süre zarfında hamuru Gopi’nin yuğurmasını ister. Raşi Gopi’nin gitmesinin ardından hamura kırmızı oje döker. Amacı  Gopi’nin ojeli elleriyle hamurunu mahvetti görüntüsü vermektir. Düşündüğü gibi de olur. Koki Gopi’ye Raşi’ye yardım ettiği için azarlarken ojeli elleriyle hamur yaptığı için Gopi ve Raşi’yi çarşıya gönderir ve malzeme almalarını ister.

Raşi çarşıya gitmeden önce annesini aramayı başarır. Raşi çarşıya gideceklerini söyleyince Urmila tanıdığı bazı çocuklara Gopi’ye renkli toz atmalarını söyleyeceğim der. Raşi ve Gopi çarşıda alış veriş yaparken Raşi’nin gözü çocuklarda. Gopi bir şey düşürerek eğildiğinde çocuklar Raşi’ye su balonları içine koydukları renkli tozu fırlatırlar. Raşi şok olurken çocuklar yanlış kişiye attık diye kaçarlar. Gopi onları duyarken şaşkındır.

Eve geldiklerinde Gopi bazı çocukların Raşi’ye renkli su balonu fırlattıklarını söyler. Koki Raşi’den üzerini değiştirmesini ister. Nani Gopi’yi çağırır ve Ahem gelmeden önce ona bazı şeyler söyleyeceğini belirtir. Gopi oraya giderken Nani nazardan korunması için ona dua okur. Koki ve Nani Ahem’in gelmesini 4 gözle beklerler. Ahem geldiğinde Gopi onu yeşil çay ile karşılar. Nani ve Koki üst katta onları izliyor.11 55

Ahem odasına gider ve gömleğini değiştirirken Gopi elinde çay ile içeri girer. Gopi heyecanla çayı Ahem’in eline döker. Ahem Gopi’ye asla değişmeyeceğini ve eğitimsiz kalacağını söyler. Gopi ağlayarak dışarı çıkarken Raşi ile çarpışır. Raşi için için sevinirken Gopi’nin tırnakları yüzünden bu şekilde muamele gördüğünü söyler. Eline tırnak makası alır ve Gopi’nin tırnaklarını kesmek üzereyken Koki Raşi’nin ismini bağırarak gelir.

Koki Raşi’ye neden Gopi’nin tırnağını kestiğini sorar. Raşi tırnak yüzünden Gopi Ahem’in çayını döktüğünü söyler. Koki ağzım yandı diye süt içmekten vazgeçmezsiniz der ve Gopi’nin ilk kez tırnak uzattığını ve bunlara alışması gerektiğini söyler. Ayrıca holi için hazırlık yapmaları gerektiğini söyleyerek onları gönderir. Koki salona inerken renkli tozlar görür ve sinirlenir. Arkasına döndüğünde Jigar ve Nani’yi görür. Jigar onu boyamak ister ancak Koki bunu sevmediğini söyler. Ayrıca evin çok battığını, bu yüzden dışarıda oynamaları gerektiğini söyler.22 54

Nani Koki’ye bu geleneğin devam etmesi için gençlere örnek olması gerektiğini söyler. Koki Raşi’nin görevlerini hatırlatırken Nani bari kızlarımın benimle holi geçirmesini engelleme diyerek Raşi ve Jigar ile dışarı gider. ANcak Koki Raşi’yi çağırır ve önce evdeki holi renklerini temizlemesini ister. Kinjal büyük bir gürülti ile uyanır. Holi için toplanan kalabalığı görür. Urmila ve Dawal holiye özel bhang denilen bir içki içerler ve sarhoş olurlar. Herkes Kinjal’i sorar. Urmi Dawal’dan onu getirmesini ister. Kinjal kapıyı kilitler.

Dawal Kinjal’den çokmasını isterken Kinjal böyle şeyleri sevmediğini söyler. Urmi ailesinin geldiğini söyleyince Kinjal hemen kapıyı açar. Ancak Urmi ve Dawal yalan söylemiştir. Kinjal çıkınca onu boyarlar. Koki Gopi ve Raşi’ye 5000 lira para verir. Raşi sevinirken Koki zarfı elinden alır ve 3000 lirasını geri alır. Bunun telefon faturası için olduğunu söyler. Raşi en azından 2000 liram kaldı diye sevinir.33 54

Gopi Ahem’in odasına gider. Ahem neden bana bakıyorsun diye kızarken Gopi renklere bakar. Ahem böyle şeyleri sevmediğini söylerken Gopi dışarı çıkar. Nani ve Jigar’ın geldiğini gören Gopi yeniden içeri girer. Ahem sorunun ne olduğunu sorarken Nani ve Jigar’ı görür. Jigar ona holi uygulamak ister ancak Ahem onu durdurur. Nani tıpkı annei gibi olduğunu söyler ve Ahem’i dışarı çıkmaya zorlar. Masum 21 Mayıs Özeti sona erdi.

Masum 60. Bölüm Fragmanı

Masum 60. Bölüm Özeti 21 Mayıs Gopi’yi Kıskanan Raşi Onun Tırnaklarını Kesmek İster (1 Yorum)