Masum 75. Bölüm Özeti 5 Haziran Hiç Bu Kadar Yakın Olmadılar

Masum dizisinde Gopi’nin fikri üzerine harekete geçen Koki Dawal’ın dükkan açması için ona kira yardımı yapar. Modi ailesi bu fikir için Gopi’yi överken Raşi Gopi’yi küçük duruma düşürmenin peşindedir. Gopi ondan Ahem isminin nasıl yazıldığını sormuş, Raşi de ona seni seviyorum Ahem yazısını ona vermişti. Masum 5 Haziran Özeti başlıyor.

Masum 75. Bölüm Özeti

Jigar Ahem’in mendilini görmüş ve Gopi’ye bu durumdan bahsetmiştir. Gopi şok olurken hemen odasına gitmiş ve yazıları düzeltmeyi başarmıştır. Raşi bu durumu görünce sinirlenir ve annesini arar. Dawal ne Kinjal ne de Urmi’nin söylediği işleri yapmayacağını söyleyerek dışarı çıkar. Bir süre sonra eve kutularla gelir. İçindekileri gören Kinjal ve Urmila şok olurken Dawal bu işi yapacağını söyler.

Gopi mutfakta çalışırken Raşi gelir ve çoraplardaki ismi neden söktüğünü sorar. Gopi duygularımla ifade etmek istedim bu yüzden yazıya gerek olmadığını düşündüm der. Gopi saf mı saf ayağına mı yatıyor. Raşi’yi en ufak bir tepkisi yok. Raşi meyve suyuna buz koymak isterken Gopi Ahem’in sinüziti var diyerek onu durdurur ve işleri tek başına yapması gerektiğini söyleyerek Raşi’yi gönderir.11 66

Koki Gopi’den bahçedeki mango ağaçlarından bir kaç tane indirmesini ister. Gopi halledeceğini söyler. Dawal telefonda bir kişi ile konuşurken ona teşekkür ediyor. 2 gün sonra dükkanın açılacağını söylerken Kinjal de Urmi de oralı olmuyor. Urmila Modi ailesini davet etmesini isterken Kinjal Urmi’nin akrabalarını çağırmasını ister. Dawal yarın Modi ailesine davetiye götüreceğini söyler.

Ahem’in Gopi ile yakınlaşması Raşi ve Urmila’yı çileden çıkarırken Ahem ve Gopi birlikte poja yaparlar. Dawal ve Kinjal Urmi ile birlikte gelirler. Dawal iş yerinin yarın açılacağını söylerken onları davet etmeye geldiğini belirtir. Şirag ondan işi sorar. Dawal işi ona anlatırken Jigar iş yerinin ismini sorar. Dawal bunun sürpriz olduğunu belirtir.22 64

Gopi mangoları indirmeye çalışırken Ahem de ofise gitmek için çıkar. Gopi’nin attığı taşların arabaya değmesinden korkan Ahem ne yapıyorsun diye Gopi’ye yaklaşır. Gopi onu görünce mutlu olurken Ahem mangoları düşürmek için biraz daha geride bulunmak gerekir diyerek Gopi’nin elini tutar ve ona taş atmayı öğretir. Gopi renkten renge girerken Urmi ve Raşi pencereden onların ne kadar samimi göründüklerini izliyordur. Raşi kırık bir sandEalye gibi atılmaktan korkuyor.

Ahem ofisten bir telefon alır ve gitmesi gerektiğini söyleyerek ayrılır. Raşi ve Urmila Gopi’nin yanına gelirler. Urmila Gopi’den bir bardak su ister ve yere döker. Ardından bir bardak daha ister onu da yere döker. Gopi’nin kulağını tutar ve kardeşine neden yardım etmiyorsun diye onu azarlar. Gopi Raşi’yi incitmek istemediğini söylerken canı çok yanıyordur. Urmi ondan eşyalarını alıp gitmesini ister.33 64

Dawal dükkanın açılışı için çok heyecanlıdır. Komşular dükkan ismini sorsa da Dawal bunun sürpriz olduğunu belirtir. Koki Gopi’den Dawal’ın en sevdiği tatlılardan yapmasını isterken Gopi Raşi’den destek ister. Ancak Raşi sana ne zaman yardım etsem başım belaya giriyor diyerek reddeder. Gopi ise kendini suçlu hisseder. Gopi buna rağmen panna yapar. Koki bunun iyi bir tercih olduğunu söyler ancak aklında ya Ahem gelmezse diye sorular vardır. Ancak Ahem gelir. Jigar Gopi ile onun taş atarken resmini çekmiştir.

Jigar Ahem’e onu gösterirken Ahem kızarır. Bu sırada ailenin geri kalanları da gelir ve resmi görerek onunla dalga geçerler. Raşi annesini arar ve Jigar’ın resimleri silmediğini ve ailesine gösterdiğini söyler. Raşi onları bir arada görmek istemiyorum diye sinirlenirken Urmila Gopi’nin Dawal için tatlı yaptığını öğrenir ve Raşi’ye akıl verir. Raşi sırıtarak telefonu kapatır.44 51

Ertesi gün Dawal’ın açılışı için herkes toplanır. Dükkanın ismini merak eden kalabalık örtü açıldığında Kinjal’in ismini görürler. Kinjal ve Ahem memnun olmazken zoraki alkışlar. Koki bunu iyi düşünmüşsün diye ona destek verirken Gopi’den tatlıları getirmesini ister. Gopi tatlıları almaya gelince şok olur. Çünkü yaptığı tatlı bu değildir. Bunu Koki’ye de gösterirken Dawal en sevdiği tatlıyı yapan Gopi’ye teşekkür eder. Koki ve Gopi mutlu olur. Tatlıları Raşi değiştirmiştir ancak yine kazdığı kuyuya düşmüştür. Masum 5 Haziran Özeti sona erdi. 

Masum 75. Bölüm Fragmanı