Mucize Doktor Hangi Hastanede Çekiliyor? Berhayat Hastanesi Nerede?

Mucize Doktor dizisinde Ali Vefa; Adil ve Ferman gibi doktorların çalıştığı özel hastahane senaryoda Berhayat Hastanesi olarak geçiyor. Peki nerede bu Berhayat Hastanesi? İşte detaylar.

Mucize Doktor dizisinin çekimleri başladı. Eylül ayında izleyicisi karşısına çıkmaya hazırlanan Mucize doktor dizisi daha önce Bir Litre Gözyaşı, Kadın Bir Umut Yeter Tehlikeli Karım, Anne ve İlişki Durumu Karışık gibi dizilerin de yapımcılığını üstlenen MF Yapım tarafından izleyicisi karşısına çıkarılacak.

Mucize Doktor dizisinin çekimleri için ilk olarak dizinin yapımcısı Yiğit Umurhan  ve dizinin yönetmeni Yusuf Pirhasan garı olan şirin bir il aradı. İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sebebi ile Bilecik seçildi. Mucize Doktor  dizisi çekimleri ilk olarak Bilecik Garında 25 temmuz da yapıldı. Bilecikli halk yoğun ilgi gösterdi. Ali isimli bir doktorun hayat hikayesinin anlatılacağı Mucize Doktor dizisinde Ali böylelikle Bilecik Gülümbe köylü olmuş oldu.

Bilecik çekimleri ağustos ayında da devam edecek olan Mucize Doktor  dizisinde Bilecik Merkez’e bağlı Küplü, Başköy, Dereköy ve Gülümbe köylerinde çekimler yapılacak. Mucize Doktor  dizisi hikayesinde Otizm ve Savant Sendromu hatası olan Ali’nin bu hastalıklarını kimseye fark ettirmemek için verdiği mücadele anlatılacak. Çocukluk döneminde tanısı konulan Ali arkadaşları tarafından sürekli dalga geçilen kimseyle arkadaş olmayan bir çocukken üstün zekası ve görsel zekası ile doktor olmayı başaracak; ancak Ali bu dönemde çok zor günlerde yaşayacak.

Önce annesini kaybeden Ali sonra babasından dayak yeyince bir doktorun durumu fark etmesi ile koruyucu bir ailenin yanına yerleştirecek ve bu noktadan sonra girdiği tıp fakültesinde hastalıklarını fark ettirmeden başarı ile mezun olacak. Ali Berhayat adında özel bir hastanede cerrah olarak göreve başlayacak; ancak Ali’nin çok çalışarak üzerini kapattığı eksiklikleri Cerrahlık eğitiminde Ali’yi çok zorlayacak. Otizmli Ali’nin aşklarını da anlatacak Mucize Doktor  dizisinde Ali karakterine ünlü oyuncu Taner Ölmez hayat verecek.

Başrollerini  Taner Ölmez Reha Özcan Özge Özder Onur TunaSinem Ünsal Hazal Türesan Murat Aygen ve Fırat Altunmeşe gibi çok önemli isimlerin paylaşacağı Mucize Doktor dizisinde bir çok oyuncu ilk defa bir doktor rolü ile ekran karşısına geçecek. Mucize Doktor  dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Oyuncu Kadrosu

Mucize Doktor Dizisi hem Bilecik’te hemde İstanbul’da çekilecek. Dizinin Bilecik çekimlerinde Ali’nin çocukluk dönemi anlatılırken İstanbul çekimlerinde ise Ali’nin doktorluğu ekranlara getirilecek. Peki Ali hangi özel hastanede doktor olarak göreve başlayacak. Berhayat Özel Hastahanesi gerçekte hangi hastahane?

Mucize Doktor dizisi izleyicileri dizinin ikinci kısmında ekranlara getirilen bu lüx hastaneyi çok merak edecek; zira hastane hem görünüşü ile hemde iç mekanları ile izleyiciye otel konseptinde olduğunu ispat edecek.

Mucize Doktor Hangi Hastanede Çekiliyor? Berhayat Hastanesi Nerede?

Mucize Doktor dizisi İstanbul Pendik’te bulunan ve 2015 de inşasına başlanan ve 2017 de teslim edilerek hizmete açılan Medical Park Pendik hastanesinde çekiliyor.

Medical Park Pendik Hastanesinin Özellikleri

Medical Park Pendik hastanesi 330 normal 53 yoğun bakım olmak üzere toplam 383 yatak kapasitesindedir.Toplam 100 muayene odası ola Medical Park Pendik hastanesi devasa yapısı ile görenleri şaşırtan bir yapı. Kapalı otoparkının sadece vale ile kullanılabildiği ve vale ücretinin 15 TL olduğu Medical Park Pendik hastanesi 301 araç kapasitesine sahip 3 katlı 2 kapalı otopark ve 1 açık otopark bulunmaktadır.

Mucize Doktor Set Adresi

444 4 484 numarası ile 24 saat hizmet sunan Medical Park Pendik Hastanesi Fevzi Çakmak, Eski Karakol Sk. No:9, 34899 Pendik/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Park Pendik Hastanesi, Tavşantepe Metrosu’na ve toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesinde yer alıyor.

Mucize Doktor dizisi seti haftanın en az 3 günü Medical Park Pendik Hastanesine kurulacaktır. Mucize Doktor dizisinin çekimlerini görmek isteyen izleyiciler Medical Park Pendik Hastanesinde ziyarete bulunup izin verildiği zamanlarda sanatçılar ile fotoğraf çektirebilir ve seti az da olsa takip edebilirler.

Mucize Doktor dizisinin uyarlandığı The Goog Doctor dizisinin çekimleri ise San Jose St. Bonaventure Hospital hastanesinde gerçekleşmişti. Aslında daha önce de Türkiye’de bir çok doktor dizsisi özel hastanelerde çekilmişti ancak Mucize Doktor dizisinin çekildiği kadar merak uyandıran bir hastane olmamıştı. Bu dev yapı Türk halkına hizmet etmesi için Turkven şirketi tarafından yaptırılmıştır.

Medical Park da Turkven şirketinin haricinde Muharrem Usta ve Sancak Grubu da hisseleri vardır. Sancak Grupo bilindiği üzere AKP MYK’sında da görev alan bir siyasetçi ve iş adamıdır.

Mucize Doktor Tanıtımı Medical Park Pendik Hastanesi