Mucize Doktor Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor? İşte Gerekçe

Mucize Doktor Neden Final Yapıyor? MF Yapım sevilen dizisi Mucize Doktor için final kararı aldığını açıkladı. Mucize Doktor  dizisi izleyicileri ve fanları ise sosyal medyadan final kararı alan MF Yapım’ı ve Fox TV’yi topa tuttu. Sosyal medyada örgütlenen izleyiciler Mucize Doktor dizisinin 2021 2022 yeni sezonunda da devam etmesi için kampanya başlattı.

Mucize Doktor Neden Final Yapıyor?

Mucize Doktor Neden Final Yapıyor? sorusunun cevabı belli oldu. Mucize Doktor dizisi için son dönemde düşen reytingleri sebebi ile final kararı alındı.

Mucize Doktor dizisi ilk sezon Türkiye’nin reyting rekorunu kıran bir dizi oldu ve 2. sezonunda Mucize Doktor dizisi çok yüksek bir ücret ile Fox TV’ye satıldı. Mucize Doktor dizisinden ilk sezon inanılmaz kar eden Fox TV 2. sezonda dizi 5 reyting almasına rağmen zarar etti. Bunun nedeni ise dizinin beklentileri karşılayamaması ve rakiplerinin gerisinde kalması oldu.

Özellikle Kanal D’nin Camdaki Kız dizisinin de Mucize Doktor’u geride bırakması ile Fox TV’nin Mucize Doktor’dan kazandığı para çok daha düştü; Mucize Doktor yapımcısı MF Yapım 2. sezonda oyunculara da yüksek ücretler ödediği için dizi de indirime gidemedi ve Mucize Doktor’u finale götüren süreç böyle işleri.

Mucize Doktor dizisi 5 ve üzeri reyting alarak düşük reytingler ile final yapan ilk dizi olacak? 5 reyting kime göre düşük? Bu zamana kadar 5 reyting alıp da düşük reyting nedeniyle final yapan dizi olmadı; Mucize Doktor dizisi için düşük reyting nedeniyle final yaptı demek yerine yüksek oyuncu maliyetleri nedeniyle final yaptı desek daha iyi olur.

Mucize Doktor dizisinde aslında hikaye de başarılı şekilde devam ettirilebilirdi ancak Good Doctor dizinden uyarlama olan Mucize Doktor dizisinin efsane kalması istendi. Fox TV daha düşük bir maliyet ile Mucize Doktor dizisini devam ettirmek isterdi ancak MF Yapım 3. sezonun ortasında Mucize Doktor dizisini rezil olarak yayından kaldırmak istemedi ve dizinin yurt dışı satışlarından daha yüksek gelir elde etmek için 2. sezon sonunda efsane olarak final yapmasına karar verildi. Zaten orijinalin 10 bölüm olduğu bir dizi Türkiye’de 64 bölüm yayınlanmıştı.

Mucize Doktor Neden Bitiyor

Mucize Doktor neden bitiyor sorusunun 4 cevabı var.

  • Yüksek oyuncu ücretlerini karşılamakta zorlanan reytingler
  • 3. sezonda rezil olarak final yapma korkusu
  • Camdaki Kız dizisinin Mucize Doktor’un izleyicisini elinden alması
  • Mucize Doktor hikayesini efsane bir yerde bitirme isteği

Mucize Doktor Neden Final Yapiyor resimleri

Mucize Doktor Ne Zaman Final Yapacak?

Mucize Doktor dizisi 64. bölümü ile 27 Mayıs 2021 Perşembe akşamı final yaparak ekranlara veda edecek.

Mucize Doktor Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor? İşte Gerekçe (4 Yorum)

  1. Bu dizi bitmesin severek ve beğenerek izliyordun şuan saçma sapan diziler 3 ve 4 sezon yapıyorlar böyle güzel ve anlamlı dızi bitmemeli bence en az 4 sezon devam etmeli

  2. Ya allah belanizin vermesin mucize doktor neden bitiyor en sevdiğim dizi oydu ya sete gelip sizi dovecem hee şuan aģlayaraj yaziyom yaa!😯😢😠😧😵😳😷😭😔😖

  3. Biz ailecek severek izliyoruz hiç bir bölümünü kaçırmadık lütfen final olmasın sezona finali olsun

  4. Slm evet cevremde mucıze dr cok severken pandomımden etkılendık sevdıklerımızı tek tek kaybettık ama mucıze dr cok severek ızlıyoruz lutfen fınal degılde sezon fınalı olsa olmazmı rıca etsem bıtmesın