Mucize Doktor Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

MF Yapım Mucize Doktor dizisini bitirme kararı aldığını açıkladı.

Mucize Doktor İçin Final Kararı Aldı

Mucize Doktor dizisi 27 Mayıs 2021 Perşembe akşamı 64. Bölümüyle final yaparak ekranlara veda edecek. Mucize Doktor dizisi yapımcısı MF Yapım bir efsane olan Mucize Doktor dizsini tadında bırakmaya karar verdi. Mucize Doktor’un 3. sezonunda reytinglerinin düşmesinden korkan yapımcının bu kararı aldığı konululuyor.

mucize doktor final bolumu resimleri

Mucize Doktor 2. Sezon Onayını Aldı

Fox Tv ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi Mucize Doktor’a 2. sezon onayı geldi. Korono Virüs nedeniyle çekimleri duran ve oyuncuları evlerine kapanan Mucize Doktor set ekibine sevindirecek haber Fox TV’den geldi. Bir çok sitede Mucize Doktor dizisinin bir sezon çekileceği konuşuluyorken gelen bu haber herkesi rahatlattı. 2020 2021 yeni sezonunda Mucize Doktor dizisi 2. sezonu ile ekranlarda olacak.

Fox TV yönetimi ve Mucize Doktor dizisi yapımcısı MF yapım yetkilileri yaptıkları toplantı Mucize Doktor’un 2. sezon yayın hakları konusunda anlaştı; ancak Mucize Doktor dizisinin Korono Virüs’ünden sonra ne zaman yeniden sete çıkacağı belli olmadığı için şuanda 2. sezonun kaçıncı bölümle başlayacağı belli değil.

Mucize Doktor  dizisi senaristleri Pınar Bulut ve Onur Koralp dizinin 2. sezon da yayınlanacak bölümlerinin senaryosunu yazmaya şimdiden başlayacak. Bu arada MF Yapım da Mucize Doktor dizisi başrol oyuncuları ile ikinci sezon sözleşmelerini de tamamlayarak hiç bir olumsuzluğu izin vermeyecek.mucize doktor 2. sezon

Mucize Doktor Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Güncelleme 27 Eylül 2019

Mucize Doktor dizisinin 26 eylül 2019 perşembe günü ekranlara gelen 3. bölümünde Türkiye’de ölçülen en yüksek reyting rekoru kırıldı. AB’de 46.35 share, ABC1’de ise 42.79 share alarak TNS sisteminde ölçülen diziler arasındaki en yüksek share rekorunun kıran dizi oldu. AB ve ABC 1 üniversite ve lise mezunu izleyicilerin izlenmelerini ölçüldüğü gruptur.

Mucize Doktor reyting rekoru

Mucize Doktor Çok İyi Başladı

Mucize Doktor dizisi 12 eylül perşembe günü ilk bölümü ile yayın hayatına yaklaşık 8 reyting alarak çok iyi başladı. Son dönemlerde Türkiye’nin en iyi başlangıç yapan dizilerinden biri olan Mucize Doktor dizisi genç yaşlı, eğitimli eğitimsiz tüm Türkiye’nin beğenisini kazandı.

Baş rollerini Taner Ölmez, Reha Özcan, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Murat Aygen ve Özge Özder gibi isimlerin paylaştığı Mucize Doktor dizisinde performansı en çok beğenilen isimler ise dizi de doktor Ali Vefa karakterine Taner Ölmez, Adil karakterine hayat veren Reha Özcan ve Doktor Ferman karakterine hayat veren Onur Tuba oldu. Özellikle bir otizmli doktora hayat veren Taner Ölmez’in Ali Vefa karakterini içselleştirmesi ve adeta yaşayarak oynaması izleyicinin taktirini topladı. Mucize Doktor dizisinin ilk bölümünün bu kadar beğenilmesinde ki en büyük etken dizi de yer verilen flash back sahneleriydi. Doktor Ali Vefa’nın abisini kaybettiği acı olay sonrası doktor olmak istemesi izleyiciyi adeta ağlattı.

Savant ve otizm sendromlu Doktor Ali Vefa’nın ne kadar iyi bir doktor olduğunu otizmin bir hastalık değil farkındalık olduğunu öğrendik; şimdi izleyicinin merak ettiği otizmli bir gencin aşkı nasıl olacak? Eğer izleyici doktor Ali Vefa ile Doktor Nazlı’nın aşkını da etkileyici bir şekilde anlatabilirse Mucize Doktor dizisi başladığı gibi gider. Yok hikaye vasatlaşmaya başlarsa Mucize Doktor dizisi reytingleri düşer. İlk bölümde Mucize Doktor dizisini eleştiren görmedik bakalım ilerleyen bölümlerde diziyi eleştiren izleyici veya eleştirmen çıkacak mı göreceğiz.

Otizmli annelerin sosyal medya da çokça destek verdiği  Mucize Doktor dizisi otizme farkındalık kaz1andırdığı içinde bir çok derneğin desteğini gördü. Sadece perşembe akşamı değil yayında olmamasına rağmende cuma akşamı sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri Mucize Doktor dizisi oldu. Bir çok izleyici Mucize Doktor dizisine Allah Arka Sokaklar ömrü versin diye dua etti. Tohum Otizm Vakfı ise Mucize Doktor dizisinin hem sponsoru oldu hemde danışmanlığını üstlendi. Mucize Doktor final

Mucize Doktor dizisi Türkiye’nin en iyi uyarlama dizilerinde biri olmaya aday. Mucize Doktor dizisi bire bir uyarlama bir dizi değil. MF Yapım’ın Türkiye’nin otizmde çok tanınan simge isimlerinden olan otizmli Ozan’ın annesi avukat ve yazar Sedef Erken’e danışmanlık yapması için teklif götürdüğü hatta otizmi daha iyi tanımak ve otizmli Ozan ile vakit geçirmek için Taner Ölmez’in Sedef Erken’in evine bile gittiği ortaya çıktı. Bu da Mucize Doktor dizisinin başarısının arkasında yatan detaylardan biri.

Mucize Doktor Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Mucize Doktor dizisi ABD’de 2 sezon ve 36 bölüm yayınlanan The Good Doctor dizisinden çok daha uzun bir dizi olacak zira Mucize Doktor dizisine orijinal versiyonu The Goog Doctor’da olmayan bir çok yeni karakter eklenmiş. Aslında The Good Doctor dizisi bir komşuluk dizisi olarak da bir çok sahneye sahip; ancak Mucize Doktor dizisinde daha çok doktorluk ve Ali ile diğer doktorların aşk hikayesi anlatılacak.

Eğer Mucize Doktor dizisi 2 sezon ekranlarımızda baş tacı olur; ancak bu etkileyici hikaye bir balon gibi söner ve sadece doktorluk ve aşk hikayelerine odaklanılırsa Mucize Doktor dizisi en büyük rakibi Bir Zamanlar Çukurova karşısında sürekli kan kaybedecektir 2. sezonda. Benim tahminime göre Mucize Doktor ortalama 10 ve üzeri reyting alır ve en az iki sezon ekranlarda olur. Zaten MF Yapım da Mucize Doktor dizisi için en az iki sezon hazırlık yapmış. Yani planlara göre Mucize Doktor en az iki sezon ekranlarda olacak. Bakalım Mucize Doktor dizisi senaristi Pınar Bulut 40 dakikadan 36 bölüm yayınlanan bir diziyi 90 dakikadan 72 bölüm olarak nasıl uyarlayacak bekleyip göreceğiz.

Mucize Doktor Ne Zaman Final Yapacak?

Mucize Doktor dizisi en az 2 sezon planlanan bir dizi. Türkiye’de dizilerin sezonu ortalama 30 33 bölümden oluşuyor. Bu durumda Mucize doktor dizisi için az 60 65 bölüm yayınlanacak diyebiliriz.

Mucize Doktor dizisinin kaç bölüm devam edeceğini ve ne zaman final yapacağını tabi ki dizinin alacağı reytingler belirleyecek. Mucize Doktor dizisi maliyeti çok yüksek bir dizi değil bu nedenle Mucize Doktor dizisinin devam etmesi için 5 reyting yeterli olacaktır. Eğer Mucize Doktor dizisi 4.5 ve altı reytingler almaya başlarsa ne yazık ki bir kaç hafta içinde final yaparak ekranlara veda edecektir. Mucize Doktor Kaç bölüm Yayınlanacak

Mucize Doktor Reytingleri

Mucize Doktor dizisi 12 eylül perşembe günü 1. bölümü ile  totalde 7.69 AB de 8.35 ve ABC1 de 8.53 reyting aldı. Bu başlangıç ile Mucize Doktor dizisi son iki sezonda AB ve ABC1 kategorilerinde en iyi başlangıç yapan dizi oldu. AB ve ABC1 eğitim seviyesi yüksek izleyicinin yer aldığı kategoriler. Mucize Doktor dizisinin üniversite mezunu insanları bile ekrana kilitlediğini gösterir. İzleyici tarafından bu kadar konuşlan ve destek gören bir dizi ikinci bölümü ile en az 10 12 reyting alacak ve reytinglerini daha ikinci bölümde en az %50 arttıracaktır.

Mucize Doktor dizisinin ilk bölümü ortalama 7 milyon izleyici izlemiş; dizinin ikinci bölümünü ise en az 10 milyon izleyiciyiekrana kitlemesi bekleniyor.

Yorum yaz

Mucize Doktor Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (12 Yorum)

  1. Mən Mucize dokturun Final eləməsinə hələ də inanmıram. kaş qotarmasaydı.Soper kino idi

  2. BENCE NAZLI ALI ÇOK YAKIŞIYORLAR ESKİSİ GİBİ ÇIKSINLAR EVLENSİNLER.HASTANEDEKİLER DİĞER AÇELYA DEMİR GÜLİNLE GÜNEŞLE ADİL HOCA SELVİ HEPSİRE DE BİRLİKTE OLSUNLAR.FERDA HOCA DA ALİYİ KARDEŞİ OLARAK KABULENSİN BANA SORUCAK OLURSANIZ.

  3. Çok nadir dizi izleyen ben bu diziyi hiç kaçırmadan izliyorum. Vaktim uymadığı olursa da internetten izliyorum.Topluma olumlu mesajllar veren bir dizi. İnşallah uzun süre ekranlarımızda yerini alır.