Öğretmen Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri 2020

Öğretmen dizisi 4 Mart Çarşamba akşamı ilk bölümü ile Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Kadın dizisinin yapımcısı Med Yapım’ın yapımcılığını üstleneceği Öğretmen dizisinde çekimler 22 ocak çarşamba günü başlamıştı. 

Öğretmen dizisi Japon dizisi Mr. Hiragi’s Homeroom’dan uyarlanacak. 10 bölüm olarak çekilen Mr. Hiragi’s Homeroom dizisi 2019 da Japon’ya da en çok izlenen dizilerden biri olmuştu. 60 dakika olan dizi toplamda 10 saat.

Yapımcılığını Med Yapım’ın sahibi Fatih Aksoy üstleneceği Öğretmen dizisinin yönetmeni ise son olarak Bizim Hikaye dizisinde görev alan usta yönetmen Koray Kerimoğlu olacak.

Öğretmen dizisinde öğretmenlerden biri İlker Kaleli olurken diğer öğretmen ise Avlu dizisi ile tanınan Ceren Moray olacak. Öğrencilerden biri ise Afra Saraçoğlu.

Öğretmen Dizisi Konusu

Hem aksiyon hem drama hemde gerilim olan bir okul dizisi olacak öğretmen dizisi. Lise son sınıfa 30 kişi başlayan 12/A sınıfı bir arkadaşlarının intihar etmesi ile 29 kişi kalır. İntihar eden kız iyi bir yüzücüdür ve ulusal bir yarışmada derece alır ancak sınıftaki çekemeyen öğrenciler gerçek dışı bir video hazırlayarak kızın doping ile kazandığını iddia eder. Bu haber tüm ülkede yayılır ve kız çok büyük bir baskı altında kalır ve intihar eder. Sınıf  ise bu intihara sırtını döner ve herkes yaşamına geri dönmüş gibi görünür; ancak okula 2 yıl önce gelmiş bir resim öğretmeni bu intiharın gizemini çözmek için 29 öğrenciyi okulun kapanmasına 10 gün kala rehin alır ve intihar eden öğrencinin gizemi çözülmeden kimse mezun olamaz der. Okulun içinde yaşanan patlama ile işler daha da gizemli bir hale gelir.

Öğretmen dizisinde eğitime ve öğretmeye dair sorgulayıcı sahnelerin yanı sıra öğrencilerin hayatlarına dokunan öğretmenlerde anlatılacaktır. Öğretmen dizisinde aşk da olacak dövüş sahneleri de dram sahneleri de.

Öğretmen Dizisi Oyuncuları

İlker Kaleli (Akif)

İlker Kaleli son olarak yer aldığı Poyraz Karayel dizisinden beri ekranlarda yer almıyor. Deneyimli oyuncu Poyraz Karayel’den sonra Dip isimli internet dizisinde yer almış daha sonra ise 2019 da BBC’de yayınlanacak olan Tayland dizisinde yer almıştır. Bu nedenle izleyici İlker Kaleli’yi izlemeyi çok özledi.

11 Mayıs 1984 İstanbul doğumlu olan yakışıklı oyuncu İlker Kaleli 36 yaşına girmiştir. Poyraz Karayel dizisinden partneri Burçin Terzioğlu ile aşk yalamaya tekrar başlayan oyuncu sesi güzel ünlülerden biri. İlk olarak sanatçı olmak istese de tiyatro daha baskın gelmiş ve  ilk dizisi Son’dan sonra oyuncu olmaya karar vermiştir. İstanbul Kültür Üniversitesinde Sanat Yönetimi bölümüne girmiş sonra da özel oyunculuk dersleri almıştır. Kayıp Şehir dizisi ile tanınan İlker Kaleli Poyraz Karayel dizisi ile dünyanın tanıdığı bir yıldız olmayı başarmıştır.

34 yaşında  Fizik öğreteni olan Akif hoca aslen Erzurumludur. Rüya Örnek’in ölümün sebebini ortaya çıkarmak için 3 ay süren bir plan yapar ve okulda 12/A sınıfını rehin alarak okulda bir patlama yapar; amacı öğrencilerini uyan1dırmak istemesidir. Nişanlısı Zeynep’in kaza sonrası komaya girmesi Akif Hocayı çok değiştirir. ilker kaleli öğretmen dizisi

Ceren Moray –Zeynep-

Ceren Moray dünyada Azra olarak tanınmaktadır. Yer aldığı Avlu dizisi ile ününe ün katan Ceren Moray daha önce de  O Hayat Benim dizisinde Efsun karakterini hayat vererek efsane haline gelmişti. Hayat verdiği karakterler ile özdeşleşen Ceren Moray 5 Haziran 1985 tarihinde Diyarbakır doğumludur ve 35 yaşının içindedir. Haliç Üniversitesi Konsevatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan deneyimli oyuncu ilk dizi deneyimini 2013 yapımı Serseri Aşıklar dizisi ile yaşamıştır. Daha sonra Kavak Yelleri dizisinde oynayan Ceren Moray İşler Güçler de Zehra ve Bi Küçük Eylül Meselesi dizisinde Berrak karakterleri ile yer almıştır. Ceren Moray, Fransız sevgilisi Nicco ile evlenmiştir.

Zeynep hoca Akif hocanın aşık olduğu kadındır. Zeynep’te Akif’e aşıktır; ancak yaşanan kaza sonrası Zeynep komaya girer ve 6 ay komada kalır. 

ceren moray Öğretmen dizisi

Afra Saraçoğlu (Gizem)

Afra Saraçoğlu son olarak Mert YAZICIOĞLU ile İyi Oyun filminde yer almıştır. 2019 da Kardeş Çocukları dizisinde Hayat karakterine hayat veren Afra Saraçoğlu bu karakter ile beklenen çıkışı yaşayamasa da daha önce yer aldığı Fazilet Hanımın Kızları dizisi ile dünyanın tanıyıp beğendiği bir güzellik olmayı başarmıştır. Bakmayın böyle bir çok projede yer aldığına aslında Afra Saraçoğlu 2 Aralık 1997 de doğmuştur ve şuanda daha 23 yaşındadır. Türkiye’nin en güzel kızlarından biri olarak anlatılan Afra Saraçoğlu Eskişehir Anadolu Üniversitesinde eğitim alırken modelliğe başlamış ve böylece keşfedilmiştir.  Afra Saraçoğlu ilk gören ve keşfeden Özcan Deniz olmuş ve onu İkinci Şans filminde oynatarak dünyaya göstermiştir. Fazilet Hanım Ve Kızları dizisinde hayat verdiği Ece karakteri onun sınırları aştığı karakter olmuş oyunculuğu ile olmasa da güzelliği ile dünyayı kendine hayran bırakmıştır. Ünlü oyuncu Tolfa Sarıtaş’la da Kötü Çocuk filminde yer almıştır.

Gizem intihar eden Rüya’nın en yakın arkadaşıdır. Akif Hoca Rüya’nın intiharı ile Gizem’in bir ilgisi olduğunu düşünmektedir.

Afra Saraçoğlu öğretmen dizisi

Efekan Can (Tuğrul)

Efekan Can son olarak final yapmadan yayından kaldırılan azize dizisi kadrosunda çok önemli bir karakter olan Kuzey Alpan olarak yer almaktaydı. Her ne kadar Azize dizisi tutmasa da sadece 6 bölüm yayınlanan dizi de Efekan Can istediğini aldı. Efekan Can şimdi de Öğretmen dizisi oyuncu kadrosunda öğrenci olarak yer alma hakkı kazandı. 1994 Bilecik doğumlu olan Efekan Can 25 yaşındadır. Bilecik Üniversitesinde İşletme mezunu olan Efekan Can oyuncu olmak isteyince Atölye Craft’ta oyunculuk eğitimleri almıştır. Efekan Can Ufak Tefek Cinayetler dizisinin  Serhan karakterinin gençliğine hayat vererek büyük beğeni toplamıştı.

Tuğrul babası müebbet almış yakışıklı bir çocuktur. Mine ile sevgilidir ancak kimse babasının durumunu bilmez. 

efekan can öğretmen dizisi oyuncusu

Ramazan Demir (Ateş)

Ramazan Demir Sema Bekmez cast ajansının oyuncusudur. Ramazan Demir son olarak Üç Harfliler Adan filminde yer almıştı. 1998 İstanbul doğumlu olan Ramazan Demir 22 yaşındadır.

Ateş okulu ve öğretmenleri çok fazla takmayan serseri tipli bir gençtir. Asi olduğu kadar da merttir. 

ramazan Demir Öğretmen dizisi Ateş

Göksu Melek Ulucan (Mine)

Göksu Melek Ulucan son olarak Afili Aşk dizisinde Ayça karakteri ile yer almıştır. Göksu Melek ULUCAN 1996 İstanbul doğumludur ve 24 yaşındadır. Zoom Arts’da temel oyunculuk dersleri alan Göksu Melek Ulucan Maltepe Üniversitesi Radyo Sinema  ve Televizyon bölümü mezunudur. Hilal Saral’dan da kamera önü oyunculuk eğitimi alan Göksu Melek Ulucan ilk önemli ekran deneyimini Mine rolü ile Öğretmen dizisinde yaşayacaktır.

Mine ile Tuğrul sevgilisidir. Mine Tuğrul’a deliler gibi aşıktır. 

göksu Melek Ulucan Öğretmen dizisi Mine

Bensu Uğur (Selin)

Bensu Uğur Elidor şampuan reklamında oynamış ve güzelliği ile tanınmıştır. Şafak Fişek Ajans’ın oyuncusudur.bensu uğur oyuncu

Can Bartu Arslan (Çetin)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır’ın oğlu Ömer karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti. Can Bartu Arslan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile birlikte Öğretmen dizisinde de yer alacak.

Çetin 12/A sınıfı öğrencilerinden biridir. Sakim sessiz bir tiptir. Halil ile yakın arkadaştır sınıfta.

Can Bartu Arslan Öğretmen dizisi

Serhat Kılıç (Okul Müdür Yardımcısı Taner Yıldız)

Serhat Kılıç Seksenler’in Ergun Plak’ı olarak ünlenmiştir. Daha önce de Benim Annem Bir Melek ve Ezel gibi dizilerde oynayan deneyimli oyuncu dünyaya ise kendini Söz dizisi ile tanıtmış dizi de hayat verdiği Çolak karakteri ile efsane olmayı başarmıştır. 08 Temmuz 1975 Ankara doğumlu olan yakışıklı ve deneyimli oyuncu 45 yaşındadır. Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olduktan sonra Reji üzerine mastır eğitimini tamamlamıştır. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Öğrencilerin çok sevdiği bir müdür yardımcısıdır; reklam yapmak onun işidir. Kadınlara karşı da biraz ilgilidir. Giyim kuşamına çok dikkat eder. 

Serhat Kılıç Öğretmen dizisi

Serkan Keskin (Yılmaz)

Serkan Keskin son olarak Bir Aile Hikayesi dizisine sonradan dahil olmuş ve Ufuk isminde bir doktora hayat vermişti. Aslında Serkan Keskin ismini . Leyla ile Mecnun dizisinde ve Bende Özledim dizileri ile duyurmuş ve çok sevilmişti. 1977 yılında İzmit’te dünyaya gelen Serkan Keskin doğumludur ve 43 yaşının içindedir. Serkan Keskin Semaver Kumpanya Tiyatro grubunda yer alan Serkan Keskin yıllarını tiyatroya adamıştır.  2018 de ise Ağlat Ağacı filminde yer almıştır.

Yılmaz başarılı bir polis komiseridir. Bir çok olayı tereyağından kıl çeker gibi halletse de Akif ile baş etmesi olduça zor olacaktır. Olaylar bittiğinde Yılmaz akif’in 

serhan keskin Öğretmen dizisi

Elif Ceren Balıkçı (Mevsim)

Elif Ceren Balıkçı nisan 1999 doğumludur ve 21 yaşının içindedir. 163 cm boyunda 45 kg olan Elif Ceren Balıkçı Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Daha önce Göç Zamanı, Bana Artık Hicran De, Merhamet gibi dizilerde oynayan Elif Ceren Balıkçı son olarak Kırgın Çiçekler dizisinde Sedef karakterine hayat vermiştir.

Mevsim sınıfın öne çıkan kızlarından biridir. Mevsim’in eskiden yakın arkadaşlarından olan Mevsim sınıfta Rüya’ya en çok tepki gösterenlerden biri olmuştur. Kimseyi çekemeyen Mevsim Rüya’nın başarısını da çekememiştir. Rüya’nın videosunu da yükleyen Mevsim’dir. 

retmen dizisi mevsim

Ezgi Gör

Ezgi Gör Gülperi dizisinde hayat verdiği Artemis karakteri ile tanınmıştır. 2003 İstanbul doğumlu olan Ezgi Gör ilk ekran deneyimini ise daha 9 yaşındayken oynadığı El Yazısı filmi ile yaşamıştır. 1.56 metre boyunda ve 45 kilo olan Ezgi Gör Öğretmen dizisinde bir öğrenci olarak yer alacaktır.ezgi gör öğretmen dizisi

Cansu Tuman (Merve)

Cansu Tuman Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Tülin Özen’in hayat verdiği Arzu karakterinin gençliğini canlandırarak dikkat çekmeyi başarmıştır. Cansu Tuman son olarak Gerçek Olamaz filminde yer almıştır. 1994 İstanbul doğumlu olan Cansu Tuman İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisidir. İlk olarak Moleküler Biyoloji eğitimi alan Cansu Tuman Osman Yağmurdereli Sanat Akademisinde oyunculuk eğitimi alarak asıl yapmak istediği işi yapmaya başlamıştır.  Cansu Tuman daha önce Arka Sokaklar ve Kiralık Aşk dizilerinde de yer almıştır. Cansu Tuman Öğretmen dizisi

Özgür Civelek (Fiko)

Özgür Civelek son olarak Peri: Ağzı Olmayan Kız filminde rol almıştır.

Fiko 12-A sınıfı öğrencisidir; genel de bol bol yer. Aklı fikri yemeklerdedir.

zgür Civelek Öğretmen dizisi oyuncusu

Beran Soysal (Mahir)

1988 İstanbul doğumlu olan Beran Soysal 31 yaşındadır. İlk olarak Yeni Dünya dizisi ile tanınan Beran Soysal daha İçerde dizisi ile ünlenmiştir. İçerde dizisinde Gökhan karakteri ile yer alan Beran Soysal son olarak Vatanım Sensin ve Sen Anlat Karadeniz dizilerinde rol alacaktır.

Mahir komiser yardımcısıdır. Yılmaz’ın yanında komiserlik eğitimi almaktadır. Yılmaz’ın sağ koludur. 

Baran Soysal Öğretmen dizisi oyuncusu

Burak Can Aras

Tonic Talent ajansın oyuncusu olan Burak Can Aras Öğretmen dizisinde lise bir öğrenciye hayat verecektir. Burak Can Aras Öğretmen dizisi seçmelerinde başarı göstermiş ve kadroya alınmıştır; Burak Can Aras’ın ilk ciddi oyunculuk deneyimi Öğretmen dizisi olacaktır.

burak can aras Öğretmen dizisi

Şerif Erol (Metin)

Son olarak Kadın dizisinde Enver abi karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti. Şimdi de Öğretmen dizisi oyuncusu oldu. 8 Ekim 1963 İzmir doğumlu olan Şerif Erol sadece oyuncu değil aynı zaman da seslendirme sanatçısı ve senaristtir. 1.79 cm boyunda ve 75 kilo olan Şerif Erol yıllarını tiyatroya vermiştir.

Emniyet Amiri olan Metin Müdür kariyerinin son yıllarındadır. Aif ile de eski dostlardır. Arif’in planından habersizdir. 

erif erol öğretmen dizisi

Ruhi Sarı (Pazarcı Ziya ÖRNEK)

Ruhi Sarı şimdilerde Ramo dizisinde yer alsa da Ruhi Sarı’nın Ramo dizisi yolculuğu uzun sürmeyecek bu nedenle de Ruhi Sarı da Öğretmen dizisi ile anlaştı. 18 Mayıs 1972 Trabzon doğumlu olan Ruhi Sarı 48 yaşındadır. 2017’de de Kırgın Çiçeklerde dizisinde yer almıştır. Natali Yeres ile 16 yıldır evlidir.

Ziya Rüya ve Ali’nin babasıdır. Pazarcılık yaparak hayatını kazanır. Kızı Rüya’nın intihat etmesi ile hayata küser. Hakkaniyetli doğru düzgün bir adamdır. 

ruhi sarı Öğretmen dizisi oyuncusu

Metehan Parıltı (Ali ÖRNEK)

27 Kasım 2010’da İstanbul doğumlu olan Metehan Parıltı 10 yaşının içindedir. İlkokul 4. sınıf öğrencisi olan Metehan Parıltı Layla Şirin ajansın oyuncusudur. Metehan Parıltı son olarak Kuzgun dizisinde Kuzgun’un çocukluğunu canlandırmıştır.

Ali Pazarcı Ziya’nın küçük oğludur. Aklı başında, zeki ve fıkır fıkır bir çocuktur. 

metehan parıltı Öğretmen dizisi Tanıtımı

Doğa Özüm (Rüya Örnek)

Mucize Doktor dizisinde bir bölüm gizem karakteri ile yer alan ve güzelliği ile dikkat çeken Doğa Özüm tahmini 23 yaşındadır. Doğa Özüm’ün en önemli ekran deneyimi sürekli olarak yer alacağı Öğretmen dizisi olacaktır. Dizi de güzel bir öğrenciye hayat verecektir.

Rüya Pazarcı Ziya’nın kızıdır. İyi bir koşucudur ve il derecesi vardır; ancak psikolojik baskılara dayanamamış ve intihar etmiştir. 

Doğa Özüm oyuncu

Hakan Dinçkol (Beden Eğitimi Öğretmeni)

Hakan Dinçkol son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Savaşçı isimli asker dizisinde Turan Hüseyinoğlu karakteri ile yer almıştı. 1981 yılında İstanbul’da doğan Hakan Dinçkol Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunudur. Öğretmen değil oyuncu olmak isteyince dışarıdan oyunculuk dersleri alan Hakan Dinçkol Asla Vazgeçmem dizisi ile oyunculuğa başlamış ve yıldızı parlamıştır. Daha sonra Altınsoylar dizisinde yer alsa da dizisi tutmamıştır. hakan dinçkol Öğretmen dizisi oyuncusu

Hasan Şahintürk (Kenan)

Hasan Şahintürk Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 5 Ekim 1967 İzmir doğumludur ve 53 yaşındadır. Leyla İle Mecnun ve Kiraz Mevsimi yer aldığı dizilerdendir. Hasan Şahintürk son olarak Vurgu ve Bir Aile Hikayesi gibi Fox Tv dizilerinde yer almıştır.

Kenan Zeynep öğretmenin babasıdır. 

hasan şahintürk Öğretmen dizisi

İsmail Karagöz (Taner)

İsmail Karagöz sinema ve dizi oyuncusudur. 18 Kasım 1974 de İstanbul da doğmuştur. Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Tiyatrocu olarak çalışmıştır. Tiyatro yönetmenliği de yapan İsmail Karagöz son olarak Ufak Tefek Cinayetler ve Kiralık Aşk dizisinde yer almıştır. Kiralık Aşk da ki şoför Şükrü karakteri en çok sevilen karakteridir.

Öğretmen dizisinde Taner okul müdürüdür. Artık emekliliğini bekleyen aceleci bir adamdır. smail Karagöz öğretmen dizisi

Seyit Nizam Yılmaz (Halil)

Seyit Nizam Yılmaz 25. Adana film festivali umut veren genç erkek oyuncu ödülünü almıştır. İlk oyunculuk deneyimini Güvecin Hırsızları filmi ile yaşamıştır.Seyit Nizam Yılmaz güvercin dizisi oyuncusu

Cansın Şenel (Simge)

1 Eylül 1992 de Ankara da dünyaya gelen Cansın Şenel 28 yaşının içindedir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatla Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur. ArtEZ Sanat mektebinde de eğitim alan Cansın Şenel son olarak 25 Litre belgeselinde oynadı.

Simge Akif hocaya aşık genç bir öğretmendir. 

cansın şenel Öğretmen dizisi oyuncusu

Deniz Özgür

Daha önce hiç bir dizi de oynamayan Deniz Özgür ilk olarak Öğretmen dizisinde yer alacak. Okan Üniversitesi Konservatuvar mezunu. Tahmini 24 yaşında.

deniz özgür Öğretmen dizisi oyuncusu

Ömer Furkan Eroğlan (Öğretmen dizisi Furkan)

retmen dizisi furkan

Öğretmen 2. Tanıtım Fragmanı

Fox Tv’de Kadın dizisinin yerine salı akşamları yayınlanacak dizi belli oldu. Med Yapım eski bir uyarlama olan Kadın dizisini yayından kaldıracak ve onun yerine Öğretmen dizisini salı akşamları Fox Tv ekranlarında yayınlayacak. Öğretmen dizisi çekimleri 22 ocak çarşamba günü başladı. 

Kadın dizisi 4 şubat 2020 salı akşamı final yaparak ekranlara veda ederken Öğretmen dizisinin ise mart ayını bulması bekleniyor. Öğretmen dizisi çekimlerinin ise şubat ayında başlaması planlanıyor.

Elif Ceren Balıkçı Öğretmen dizisi

Öğretmen Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri 2020 (5 Yorum)