Savaşçı Kuzgun Kimdir? (Engin Benli) Savaşçı Kuzgun Ne Zaman Ölecek

Limon filmin sevilen dizisi Savaşçı’ya yeni transferler gelmeye devam ediyor. Son olarak kadrosuna Beni Affet dizisinden Gaye Trugut’u dahil eden Limon film şimdi de son olarak Poyraz Karayel dizisinde beraber çalıştığı Engin Benli ile anlaştı.

Engin Benli Savaşçı dizisinde yeni düşman karaktere hayat verecek. Bu durumda Savaşçı dizisinde artık Temo karakteri de ölerek diziden ayrılacak. Burak Sarımola’dan sonra SAvaşçı’nın kötğ karakterine Engin Benli hayat verecek.

Savaşçı dizisinde Kılıç timine düşman dayanmıyor. Temodan önce Temo’nun babasını öldüren Kılıç timi sonra Temo’yu da ortadan kaldırınca yeni düşman Kuzgun oldu.

Engin Benli Savaşçı dizisinde Kuzgun karakterine hayat verecek. Engin Benli daha önce bir çok dizi de kötü karakterleri başarı ile canlandırmış ve beğeni toplamıştı. Özellikle Poyraz Karayel’de canlandırdığı Zafer Biryol karakteri hala izleyicinin aklından çıkmadı. Savaşçı Kuzgun 1

Savaşçı Kuzgun Kimdir?

Kuzgun karakteri eli kanlı terör örgütü Pkk’nın muhtemelen yurt dışında iyi yetişmiş elemanlarındandır. Doktor ve Oğlu Temo’nun istenilen sesi getirememesi sonrasında Pkk’nın saha sorumlusu olarak Kuzgun dizimize dahil olacak. Kuzgun oldukça sert mizaçlı ve acımasız bir adam olacak.

Kuzgun Amerika’lı Kortez’den emirleri alacak. Kortez Kuzgun’u bir kez daha deneyecek ve Kuzgun’un yeterli eğitimi aldığına ve tecrübe kazandığını emin olduktan sonra onu Pkk’ın sorumlusu olarak gönderecek ve Amerika olarak sonsuz destek verecek.

Kuzgun ne Temo gibi sapık; ne de Doktor gibi korkak olmayacak; attığını vuran korkusuz  kendi işini kendi yapan bir adam Kuzgun. Bakalım Kuzgun Kılıç timinden kaç can alacak

Engin Benli Kimdir?

1970 yılında İzmir’de dünyaya gelen Engin Benli 48 yaşındadır. İlerleyen yaşına rağmen dinçliği ile dikkat çekmektedir. Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur.  Aslen tiyatrocudur. Bursa Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. Özellikle ‘Kanıt’ adlı dizideki Başkomiser Orhan rolü ile akıllara kazanmıştır. Son olarak Göç Zamanı dizisinde Artem karakterne hayat vermiştir.

Engin Benli İnstagram Fotoğrafları