Sevgili Geçmiş İçin Final Kararı Bekleniyor. İşte O Kötü Haber

Sevgili Geçmiş Dizisi İçin Final Kararı Açıklandı

Süreç Film ve Star Tv yetkilileri Sevgili Geçmiş dizisinin final tarihi konusunda anlaştı. Sevgili Gemiş dizisi kesin olarak 13 aralık 2019 cuma akşamı final yaparak ekranlara veda edecek.

Star TV 8 bölüm Sevgili Geçmiş dizisinin yayın haklarını satın almış ve yapımcıya parasını ödemişti. Star TV yapımcıya Sevgili Geçmiş dizisinin ilerleyen bölümlerinin yayın haklarını satın almayacağını kesin bir dille belirtti. Başka bir kanal ile anlaşamayacağını anlayan Süreç Film de Sevgili Geçmiş dizisi için final kararı aldı. sevgili geçmiş final 8. bölüm

Bir dizi için daha yolun sonuna gelindi. Türkiye de dizi sektörü öyle zorlu bir sektör oldu ki yeni başlayan her iki diziden biri 3. ayını göremiyor; kimi 8. bölümü ile final yaparak ekranlara veda ediyor. Son olarak yeni başlayan Kurşun dizisinin 7. bölümü ile final yapacağını bizden duymuştunuz şimdi benzer bir durum da Sevgili Geçmiş dizisi için söz konusu. Daha dizi başlamadan Emre Kınay’ın dizisi tutmaz diyenler bir kez daha haklı çıktı.

Sevgili Geçmiş Dizisi Tutmadı

Sevgili Geçmiş dizisi ilk beş bölümde bırakın reyting arttırmayı sürekli reyting kaybetti. Zaten çok düşük bir reyting ile yayın hayatına başlayan dizi için Star Tv final kararı almak üzereydi; ancak Sevgili Geçmiş dizisi yapımcısı Süreç Film dizisi Sevgili Geçmiş için bir kaç bölüm zaman istedi. Sevgili Geçmiş dizisi yapımcısı Süreç Film Star TV’ye dizinin senaryosu ile ilgili bir sorun olduğunu bunun farkında olduklarını ve hızlıca senarist değişimine gideceklerini ve yeni senariste bir kaç bölüm izin vermelerini istedi. Star TV yönetimi ise zor da olsa Sevgili Geçmiş dizisi için Süreç Filme zaman tanıdı

Sevgili Geçmiş Disinin Yeni Senaristi Gül Abus Semerci Oldu

Sevgili Geçmiş Dizisi İçin Finalden Önce ki Son Hamle Senarist ve Yönetmen Değişikliği

Sevgili Geçmiş dizisinin yönetmenliğini 6 bölüm boyunca üstlenen Aydın Bulut ve Canan Çelik ile yollar ayrıldı. Sevgili Geçmiş dizisinin yeni yönetmeni ise Osman Kaya oldu.

Sevgili Geçmiş  dizisinin ilk 6 bölümünü Funda Alp yazmıştı. Funda Alp ve ekibi Sevgili Geçmiş  dizisi senaristliğinden alındı ve yerine Gül Abus getirildi. Gül Abus son olarak Aşk ve Mavi dizisinde büyük başarı yakalamıştı. Sevgili Geçmiş dizisinin cuma akşamı senaryo değişikliği ile bile tutunma şansı yok; zira hem Arka Sokaklar hem Hercai hemde Ferhat İle Şirin ciddi güçlü rakipler.

Sevgili Geçmiş  dizisinde karakteri tasarlayan, dizinin hikayesini yazan senarist Funda Alp’e reytingler konusunda çok baskı yapıldı. Başarılı senarist Funda Alp’de elinden geldiği kadar reyting odaklı senaryoyu güncelledi ama çabalar boşa gitti. Funda Alp zaten biliyordu reytingler yükselmezse gideceğini; peki şimdi dizi ile hiç alakası olmayan belki de dizi ile anlaştıktan sonra senaryoyu ilk defa okuyan Gül Abus Semerci ne yapsın. Gül Abus Semerci Kendi yazdığı Koca Koca Yalanlar dizisini kurtarabilmiş mi ki sizin Sevgili Geçmiş dizinizi kurtarsın. Ben yeni senarist ile de Sevgili Geçmiş dizisinin kurtulacağına inanmıyorum.

Sevgili Geçmiş Ne Zaman Final Yapacak?

Şuanda Star TV yönetiminin Sevgili Geçmiş  dizisi için almış olduğu kesin bir final kararı yok ancak Sevgili Geçmiş dizisi kendisine verilen ilk hakkı kaybetti; Star TV’nin güvenini de kaybetti. Artık Sevgili Geçmiş dizisi bence uzatmaları oynuyor. Açıkça Sevgili Geçmiş  dizisi yapımcısı Süreç Filme reytingler böyle giderse yeni sözleşme yapmayız sözleşme sonunda evinize gidersiniz denildi. Star Tv Sevgili Geçmiş  dizisinin muhtemelen 8 bölüm yayın haklarını almış olmalı. Bu süre sonunda Sevgili Geçmiş  dizisi final yapacaktır.

Dizi Sektörününde Kesin Yoktur

Sevgili Geçmiş dizisi kesin final yapacak demiyoruz ama devam etmesi mucizelere kaldı diyoruz. Sevgili Geçmiş  dizisinin devam edebilmesi için reytinglerini 4.5 ve üzerine çıkarması lazım ki bu durum en az %40 yeni izleyici demek. Bu da şu ortamda çok olabilecek bir durummuş gibi görünmüyor. Zaten Sevgili Geçmiş dizisi ile ilgili çıkan final haberleri sonrası dizinin izleyicisi de hızlıca düşecektir. Zira izleyici bir kaç bölüm sonra aptal şekilde bitecek veya final bile olmadan ekrana veda edecek dizi izleyip de zaman kaybetmek istemiyor.

Sevgili Geçmiş İçin Final Kararı Bekleniyor. İşte O Kötü Haber (8 Yorum)

  1. Çok güzel bir dizi ve senaryoydu bitmesine üzüldüm belki günü iyi tutturamadılar keşke bitmeseydi

  2. Çok güzel bir dizi ve senaryoydu bitmesine üzüldüm belki günü iyi tutturamadılar keşke bitmeseydi

  3. O kadar cok dizi var ki, hangi biri TV’den izlensin. Cogunluk internet’ten de izliyor. Sevgili Gecmis biterse cok üzülürüm. Gercekten cok kaliteli ve basarili bir ekip. Yazik olacak!

  4. Günler öncesinden yorum yazmıştım. Bu dizi okullardaki piyesler gibi olmuş, çok çocukça diye.
    Zaten Emre Kınay başarılı değil. Bu diziyi götüremezdi. Diziyi sadece Sevda Erginci hayranları izliyor sanırım. Sevda olmasa hiç izlenmez.

  5. Neden star tv sevgili geçmiş günü değiştirmiyor anlamadım ki çok mu zor çok güzel bir dizi finali haketmiyor

  6. diziler ilk bölümde bir buçuk saat sonraki bölümler üçsaatten fazla dizilerin sonuna doğru millet sıkılıyor ne olur şu dizi saatlerini indirin

    • Zaten öyle ama ilk bölümde tekrar olmadığı için bir buçuk saat sürüyor ikinci ve devamı için reklam tekrar oluyor sana iki yada üç saat.