Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Melikşah Ölecek mi? Buğra Gülsoy Ayrılacak mı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi sezonun en güzel bölümü ile izleyicisi karşısına çıktı. Dizinin 1 şubat 2021 de ekranlara gelen 19. bölümünde Sultan Melikşah hem yaralandı hem de Batıniler tarafından zehirlendi. Bir çok izleyicinin aklında ise tek bir soru vardı; Sultan Melikşah ölecek mi? İşte detaylar

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Melikşah Ölecek mi?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi gerçek tarihe uygun hazırlana bir dizi. Gerçek tarihte Sultan Melikşah çıktığı bir seferde Haşhaşiler tarafından zehirlenerek şehir olacak. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 19. bölümünde de Sultan Melikşah  bir sefere çıkmış ve yine Batıniler tarafından zehirlenmişti; bu nedenle de bir çok izleyici Sultan Melikşah  ölüyor diye aklına getirebilir ancak Uyanış Büyük Selçuklu dizisi setinden aldığımız bilgilere göre dizi de Buğra Gülsoy’un hayat verdiği Sultan Melikşah  karakteri Melikşah’a verilen zehrin panzehri bulunacak ve Sultan Melikşah son anda hayata döndürülecek.

Gerçek tarihte de Sultan Melihşah’ın ölümü oğlu Sencer’i öğrendikten sonra olacak bu nedenle tarihi bilenler zaten Sultan Melikşah’ın Alamut kalesine yapacağı seferleri bekliyor. Diğer taraftan Sultan MElikşah’ın yaralanarak Sencer’in obasına getirtilmesi de izleyicinin sır ne zaman ortaya çıkacak sorusuna da bir cevap olmuş olacak. Sultan Melikşah Başuluyu obasına görecek ve bir çok gerçeğe de böylece haiz olacak.

Buğra Gülsoy Uyanış Büyük Selçuklu’dan Ayrılacak mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Trt 1’in en az 3 sezon devam etmesini istediği çok büyük bir proje zaten dizi 2. sezona geçemezse yapımcısı zarar eder zira Uyanış Büyük Selçuklu  dizisi Türkiye’nin gelmiş geçmiş en maliyetli dizilerinden biri. Eğer dizi de Buğra Gülsoy  bu kadar erken ayrılırsa 2. ve 3. sezon için senaristler yazacak konu bulamazlar. Buğra Gülsoy’un Uyanış Büyük Selçuklu’nun yapımcısı Akli Film ile haziran 2021’e kadar sözleşmesi var bu tarihten önce Buğra Gülsoy’un diziden ayrılmasına imkan yok.

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Melikşah Ne Zaman Ölecek?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde tahminime göre Sultan Melikşah 2. sezonda vefaat edecek ve Terken Hatun ile Hace arasında çok büyük bir mücadele izleyecek izleyici.

Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu Sultan Melikşah Ölecek mi? Buğra Gülsoy Ayrılacak mı? (2 Yorum)