Yemin 276. Bölüm 277. Bölüm Özeti 19 Ekim 20 Ekim

Yemin 276. Bölüm Özeti

Emir gördüklerini yanlış anlar ve Feride ye kızar. Feride de attığı tokattan sonra sakın tek kelime daha etme der. Sana söylenecek çok söz var ama sen hiçbir şeye değmezsin der. Emir çıldırır tabak sandalye tek eli ile küstah diyerek yıkar geçer. Feride ertesi gün Emir’e çalışma odasına kahve götürür Emir yine kızar masaya sertçe vurunca Feride elindeki tepsiden kahveyi yere döker. Emir de dökülen kahvenin üstüne su döker.

Feride ye ne senin güzel olman umurumda, ne de herhangi bir kadın olman umurumda derken Feride bir tokat daha atmak ister ama Emir izin vermez. Feride Emir’in satın aldığı evin parasını geri verir ve Emir den hiçbir şey istemediğini söyleyerek çıkar gider. Songül Hanım Emir’e Melike’nin çok işi vardı akşamki masayı ben kurdum der.

Emir şok olur. Gelsin bir özür, bir pişmanlık daha. Öncesinde Reyhan’ın elbisesini de bilmeden giymiş Oya giydirmişti. Emir bunu sonradan öğrendiği gibi şimdi de bu masa olayında Feride’nin bir suçu olmadığını Songül hanımdan öğrenir pişman olur. Kumru ablasını Narin’in yerine geçip devam ederken oyununa Narin’in gözleri görmeye başlar aniden kendi kendine gözleri açılır mı ne dersiniz?

Yemin 276. Bölüm Özeti

Yemin 275. Bölümde Neler Oldu

Emir’in resminin çerçevesini kırdıktan sonra şimdi de Feride Emir’in gömleğini yakar. Melike ablasından yardım isteyecekken Emir’e yakalanır. Emir den özür diler, fark etmedim yandığını derken Emir’in aklında dövüş gecesi olanlar vardır. Emir o gece olanları hatırlar ve nasıl yaptım ben diyerek kendi kendine konuşurken Ferudun abisi arar ve dövüş gecesi seni almaya gelen yengenin aşkı dediğinde Emir iyice sinir olur. Gider Feride ye kızar.

Feride yaktığı gömlek için bir şeyler yapmak ister. Kumru içten pazarlıklı eve dernekten arkadaşları Kemal ve Narin den habersiz çağırır. İkram edeceği ikramlıkları da annesi ile Şehriye hanıma sanki kendi istemiş gibi yaptırır. Üstünü de batırır ve kıyafetini de o bahane ile değişir. Eve misafirler gelince Münevver Hanım kızı Kumru’yu mutfağa çağırır ve kızar.

Narin ile Kemal terapiste giderler. Akşam eve dönerken Kemal Narin’i eve bırakıp şirkete geçer. Narin eve geçince evde misafirler onun ismini kullanarak Kumru ile konuşuyordur. Neler olduğunu sorar. Kumru ablam Kumru diyerek Narin’i Kumru olarak tanıtır. Münevver hanımın elinden bir şey gelmez bu olanları izler durur Kumru’yu durduramıyor Münevver Hanım.

Akşam Hikmet Bey ile Oya bir düğüne davetlidirler oraya giderler. Songül Hanım da bunu fırsat bilip Emir ile Feride’yi evde baş başa bırakmak için Melike Hanım ile Yiğit’i de alarak sahile giderler. Gitmeden önce de Songül Hanım yemek masasını iki kişilik olarak hazırlar. İki dakikada nasıl başardı ide yemekleri de hazırlar. Sonra da dışarı çıkan Feride Emir’in yanmış gömleğinin aynısını alır gelir odasına bırakır. Yengesini arar, yengesi de biz geç geleceğiz, Melike hanım diyor ki, masa hazır Emir bey gelince yemeğini versin diyerek bir yalanla Feride evde baş başa bırakır.

Feride kendisine ne söylenildi ise onu yapar. Eve geldiğinde iki kişilik servis hazırdır mumlar, çiçekler. Sadece yemek servis edilecektir onu da Feride yapar ve Akşam olup da Emir eve gelir odasına girince yatağın üzerinde gömleği görür bakar. Sonra da mumları yakan Feride’yi masayı evde kimsenin olmadığını görür. Abisinin dediği sana aşık aşık bakıyordu yenge sözünü hatırlar. Oya’nın dediklerini hatırlar sonra da Feride’nin yanına giderek ne yaptığını sorar. Önce gömlek, sonra bu masa, şimdi de seni kolundan tutup odama götürsem, demek sen böyle bir kadınmışsın. Bunu planladın gecenin sonunu da der. Feride dayanamaz onca söze ve okkalı bir tokat atar Emir’e.

Yemin’de Geçen Hafta Ne Oldu

Kemal ile Narin baş başa yemek yerken, Kemal iş ortaklığını yapacağı kişi ile çıkacağı Kumru nun geleceği yemeği iptal eder. Kumru çıldırır. Garsona da kızar, evde annesine de hatta Kemal’e bile ama Kemal sende bu yemeği istemiyordun istediğin oldu bundan sonra yalan olmayacak der konuyu kapatır. İş ortaklığı erkekler tarafından sonlandırılsa da bayanlar telefonda görüşmeye mesajlaşmaya devam eder. Kemal den habersiz Kumru iş ortağının eşi ile dernek toplantısına katılmak üzere sözleşirler.

Narin kendisini Kemal’e affettirmek için elinden geleni yapar. Kemal de aşık olduğu Narin’i yeniden karşısında gördüğü için mutludur. Sabah kahvaltısını bahçede yapmak ister Narin. Herkes güzel havanın tadını çıkarır. Münevver hanım masaya gelmeyince Kemal gider ve çağırır. Münevver hanım da masaya gelir. Kumru’nun üzerine portakal suyunu döken Narin çay döküp yakmaktansa, portakal portakal kokmak güzel der. Herkesin bu söz hoşuna gider.

Feride Emir’in resminin çerçevesini tamir etmek için bodrumdayken Emir gelir ve orada olduklarını fark eden ve bayılmış olan Feride ile Emir baş başa kalsın diye Songül Hanım dışardan kapıyı kilitler ve herkese de Feride odasında başı ağrıyor diyerek Feride’nin gözden uzak olmasına bir bahane bularak insanların Feride’yi sormasına engel olur. Feride Emir’in bebeklik resminin olduğu albümü bulur bakar. Aynı sen der. Cavidan hanımı da görünce hemen albümü yerine koyar. Sefer’in sesini duyan Emir ona seslenerek kapıyı açtırır.

Feride birlikte çıkmayalım yanlış anlaşılır deyince Seferi oyalar Emir, Feride gizlice çıkar. Feride yengesini görür yengesi ben seni dün gece idare ettim herkese başının ağrıdığını odanda olduğunu söyledim der ve bodrumda neler olduğunu sorar. Feride de bile bile orda kapalı kalmalarına izin verdiği için yengesine kızar.

Emir’in gömleğini ütüleyen Feride, Emir ile bodrumda geçen anları hatırlar ve gömleği yakar. Feride aşkın ateşi ile kendini de etrafını da yakıyor. Melike hanım da fark eder ve gönlüne ateş düşmüş nerde der? Emir’i görünce kapıda der ama kimse anlamaz aşık olduğu kişinin Emir olduğunu bir tek Oya anlar ve Emir ile konuşarak Emir’i uyarır. Emir yavaş yavaş dövüş gecesi neler olduğunu hatırlar. Ne yaptım ben ne yaptım ben diye salonda bir oyana bir buyana gider durur.

Yemin 276. Bölüm 277. Bölüm Özeti 19 Ekim 20 Ekim (2 Yorum)

  1. Ya pes dogrusu ya yeter artik ya yeter narinin gozleri gorsun artik narin ve kemal evlensinler srtik biz bunlari gormek istiyoruz narinin gozlerin acilmasini ve kamalle narininin evlenmesini ustiyoruzzxxxxzxx

  2. Ya artik narinin gozleri acilsin artik kumru dizisiden ciksin narinin gozleri acilsin artik kemal ve narin ne zaman evlenecek kemal ve narin evlensinler artik kemal ve narin birbirlerine daha cok yakisiyoooo narinin gozleri acilsin artik narin grcekleri gorsun kumrunun yaptiklarini gorsun artik kumru diziye hic yakusmiyoooo kumru diziden ciksinnnnn narinin gozleri acilsin artikkkkk bir mucuze olsun artik biz iyi seyler hormek istiyoruzzzxz narin ve kemal evlensinlerrrr narinin gozleri acilsinnnnn