Yemin 29. Bölüm – 30. Bölüm Özeti 28 Mart – 29 Mart Fragmanı

Yemin 29 Mart Özeti

Emir Reyhan‘a boşanma dilekçesi verir ve imzalamasını söyler. Reyhan imzalar ve şimdi sen dinle der. Baban çok hasta, o ölüyor ona seninle evlenmek ve ne olursa olsun bu evliliği sürdürmeye yemin ettim der. Emir şok olur. Talaz Filizi silahla vurup öldürür. Masal saklandığı yerden izler. Talaz Masal‘ı aramaya başlar. Masal korkmaktadır. Cemre Cavidan‘a bir şeyler söyler. Cavidan bunun olmasına asla izin vermem der.

Benim tahminime göre, Reyhan Emir‘e gerçeği söylememiştir. Bu sadece bir rüya ve ya hayaldir. Emir boşanmak istemiş ama Reyhan reddetmiştir. Ama bu olay olursa bile yine de Emir ve Reyhan boşanamayacak. Cemre Cavidan‘a Hikmet‘in mirastan Reyhan‘a da pay vereceğini söylemiştir. Hatta Emir‘in tüm hakkını Reyhan‘la evli kaldığı sürece kullanabileceğini vasiyet etmiştir. Cavidan bu yüzden buna asla müsaade edemem der. Şimdi Cavidan Emir ve Reyhan‘ın boşanmasına engel olacaktır.Yemin 29 Mart Özeti resimleri

Yemin 30. Bölüm Resmi Özeti

Reyhan Hikmet yüzünden suçlanmaktadır ama gerçekleri açıklayamaz. Emir’in Reyhan’a olan güveni sarsılır ve Reyhan’dan boşanacağını söyler.

Fakat Cavidan’ın eline geçen belge her şeyi değiştirecektir. Öte yandan, Masal’ın izini süren Leyla ve Kemal’i çok şaşırtan bir gelişme yaşanır

Yemin 30. Bölüm Fragmanı

Yemin 29. Bölüm Detaylı Özeti

Reyhan eve gelince Emir ona neredeydin diye bağırıp hesap sorar. Reyhan çaresizce yalan söylememek için susar. Bu Emir‘i daha da kızdırır. Restorandan Emir‘i arayıp rezervasyonu sorarlar. Emir program iptal oldu der. Melike gelir ve Emir‘e Reyhan‘ın Mukadderin akrabası Fatma ablanın yanında olduğunu söyler. Kemal Leyla ile konuşamaz. Leyla içeri götürülür. Emir Reyhan‘a neden gerçeği söylemedin diye kızar. Reyhan hala susar. Emir, ben yok sayılmayı hak etmedim evlenmeyi ben istemedim diye bağırır.

Benim soyadıma yakışır biçimde davranmalısın der. Reyhan ağlar ve cevap vermez. Emir sinirden kanepeyi tekmeler. Bu saygısızlığın ayıbı sana ait deyip gider. Emir R yazan mendili alıp tekrar sakince Reyhan‘ı sorgular. Bana neden haber vermedin der. Reyhan cevap veremez. Emir kendine kızarak gider. Reyhan çok üzülür. Leyla Masal‘a sarılıp onu sakinleştirmeye çalışır. Filiz Leyla‘yı tehdit eder ve Masal‘ı satacağı adamlara gider. Kemal yine işteki rakibi Soner‘den şüphelenir. Leyla‘yı arar ama ulaşamaz.

Melike Reyhan‘dan Emir‘le arasındaki meseleye karıştığı için özür diler. Nigar konuşmalarını duyar. Sefer annesini arar ve Nigar‘a palto almak için para istemek ister. Şehriye Masal‘ın ortada olmadığını kast ederken Sefer para yok diye anlar. Cavidan‘a Reyhan‘ın geceyi dışarıda geçirdiğini, Emir‘le kavga ettiklerini ve Melike‘nin Emir‘e de yalan söylediğini anlatır. Cavidan Melike‘yi çağırtır. Sefer annesini yine arar ve Şehriye para istediğini anlar. Onu azarlar. Cavidan Melike‘yi Reyhan gece neredeydi diye sorgular.

Melike Fatma’nın yanındaydı deyince Cavidan inanmaz. Usulca izin alıp dinlen diye evden gitmesini söyler. Emir ofiste Reyhan‘ın suskunluğunu düşünür ve kendine acaba fazlamı bağırdım der. Bunu Zafer‘e söyler. Zafer ne olursa olsun özür dilemesini söyler. Emir Reyhan‘ı arar ama Reyhan önce açmak istemez ama sonra açar. Emir şarj cihazını sorar. Emir yemek konusunu, Reyhan da Hikmet‘in hastalığını söylemek istese de söyleyemez. Reyhan hastaneyi arayıp Hikmet‘i sorar. Melike ufak bir çanta alıp 2 günlük evden gider.

Şehriye Kemal‘e Leyla‘nın bir market fişini bulunca gittiğini anlatır. Cavidan Reyhan‘ı dün geceyle ilgili sorgular. Reyhan Emir bilmesi gerekenleri biliyor deyince Cavidan bana da söyle der. Reyhan yalan söyleyemeyince Cavidan şüphelenir. Yonca şirketin avukatının önünde Reyhan‘a ait bir dosyayı fark eder. Fatma evi arar ve Cavidan açar. Cavidan dün gece Reyhan‘ın onda kalmadığını anlar ve onu eve davet eder. Yonca Cemre‘yi arar ve gördüğü dosyadan bahseder. Cemre acaba boşanma belgesi mi diye düşünür ve Yoncadan belgenin ne olduğunu öğrenmesini ister ve onu ikna eder.

Leyla yanındaki adamın telefon konuşmasında, adamın at yarışı oynadığını ve Masal‘ın verileceği adresi duyar. Talaz da kendi yöntemleriyle Filize ulaşmaya çalışır. Adam Kemal‘i ararken Leyla adamı kandırıp kendisi konuşur. Filiz gelince Leyla market fişlerinden adresi bulabilirsin diye bağırır. Filiz Leyla‘yı bayıltır ve polis adresi bulmuştur diye Masal‘ı alıp kaçar. Kemal adresi bulur ve polise de onu arayan numarayı bildirir. Cavidan Emir‘i arar ve akşamüstü eve gel misafir gelecek der. Yonca avukatı bahaneyle gönderir ve Reyhan‘ın dosyasına bakar.

Cemre‘yi arar. Kemal markete gider ve polis onu arar. Filizin adresini verir. Kemal hemen gider. Sefer Nigar‘a istediği paltoyu hediye eder. Kemal Filizin evine gelir ama Masal ortada yoktur. Leyla baygındır. Kemal Leyla‘yı uyandırır. Her ikisi de Leyla‘nın adamdan duyduğu adrese gider. Emir Reyhan‘a karşı yumuşar.  Reyhan‘ın kuşundan bahsederler. Reyhan dolaylı olarak söylemek isteyip de söyleyemediği bir şey olduğunu söyler. Emir anlayamaz. Nigar Reyhan‘ın bir misafiri geldiğini söyler. Filiz Masal‘ı satacakken alıcı olarak Talaz gelir. Filiz şok olur. Kemal ve Leyla yoldadır. Reyhan Fatma’yı karşısında görünce şok olur. Fatma paketi verdikten sonra gelmediniz diye sitem eder. Emir Reyhan‘ın yalan söylediğini düşünür.

Yemin 28 Mart Özeti

Reyhan Emir‘e bir şey söylemeyince Emir çok kızar ve Reyhana bağırır. Bu saygısızlığı hak etmedim, karım olmanı ben istemedim der. Reyhan hâlâ susar. Kanepeyi tekmeler. Cavidan Melike‘ye Reyhan‘ın geceyi nerede geçirdiğini sorar. Ağzından laf almaya çalışır. Sonra Reyhan‘ı sorgular. Reyhan Emir bilmesi gerekenleri biliyor diye Cavidan‘a bir şey söylemez. Cavidan şüphelenir. Filiz ve adamları Kemal‘i arayıp fidye isterken Leyla alış veriş fişinde her şey yazıyor diye bağırır. Masal da bağırır. Kemal endişelenir. Filiz Masal‘ın yerini değiştirmek isterken Leyla engel olmaya çalışır ve adamlar onun boynuna vurup bayıltır. Masal korkar. Kemal koşarak o eve gelmektedir.

Benim tahminime göre, Reyhan Emir‘i inandıracak bir bahane söyleyecek. Bu yüzden Cavidan‘a Emir gereken her şeyi biliyor diyecek. Kemal alış veriş fişlerinden Filizin adresini bulacak ve oraya gidecek ancak o zamana kadar Masalın yerini değiştirmiş olacaklar. Kemal Leyla‘yı baygın bulacak.Yemin 29. Bölüm resimleri 1

Yemin 29 bölüm Resmi Özeti

Reyhan’ın gece eve gelmemesi konağı karıştırır. Reyhan’ın eve gelmemesine Emir tepki verir. Emir’in sert tutumunu hak etmeyen Reyhan’ın düştüğü durum, Cavidan’ı mutlu eder. Cavidan ayağına gelen bu fırsatı kaçırmaz.

Emir’den vazgeçmeye niyeti olmayan Cemre ise önemli bir belgenin peşine düşer.Öte yandan Leyla, Masal’ın izini bulduğunda kendini ele verir.Kemal ikisini de kurtarmayı başarabilecek midir?

Yemin 29 bölüm Fragmanı

Yemin 28. Bölüm Detaylı Özeti

Emir Reyhan‘ı hastanede görür. Reyhan Hikmet‘i görmesin diye yüksek sesle konuşur ve Hikmet‘i uyarır. Hikmet kapıyı kapatır. Emir Reyhan‘ı doktora kontrol ettirmek ister. Birlikte doktorun odasına giderler. Kemal eve gelir ve Leyla panikle ona Filizin Masal‘ı kaçırdığını anlatır. Kemal polisi arar. Emir ve Reyhan eve döner. Emir Reyhan‘ın tavırlarına anlam veremez. Reyhan Emir‘e gerçeği söyleyemediği için çaresizdir. Emir gelir. İkisi aynı anda kuşa su verecekken elleri dokunur. Emir gider. Melike Reyhan‘a en sevdiği mantar çorbasını getirir. Emir Reyhan‘ın en sevdiği yemeği öğrenir. Emir Reyhan‘a sürpriz yapacaktır ama vazgeçer. Zafer‘e Reyhan‘ın en sevdiği yemeği söyler. Zafer onlara akşam yemeği ayarlar.

Yonca bunu duyar. Leyla ve Kemal Filizin adresine giderler ama onu bulamazlar. Reyhan Hikmet‘i merak edip arayacakken Emir gelir ve dinlemesini söyler. Melike‘nin getirdiği şifalı çayı Emir elleriyle Reyhan‘a verir. Ateşini falan kontrol eder. Reyhan‘la ilgilenir. Yonca Cemre‘ye Emir‘in Reyhan‘la yemeğe gideceğini söyler. Cemre Emir‘in boşanmak için falan Reyhan‘a iyi davrandığını düşünür. Reyhan‘ın aklı Hikmet‘ dedir. Emir Reyhan‘a okuması için kitap verir. Reyhan eskiden okuduğunu söyler. Emir Reyhan‘a yemek konusunu açamaz. Cemre ofiste sinirden kuduruyordur. Ne yapıp edip bu yemeğe engel olmak ister. Yoncayı kahve yapmaya yollar ve Emir‘in iş programını değiştirir. Emir için bir toplantıyı öne çeker.

Leyla ve Kemal Masal‘ı aramaktadır. Filiz Masal‘ı Talaz‘a vermekten vazgeçer. Masal için kendisi fidye isteyecektir. Talaz onun ölüm emrini verir. Emire acil toplantı çağrısı gelir ve katılmak zorunda kalır. Reyhan hastaneyi arar ve Hikmet‘i sorar ama içi rahat etmez. Reyhan Suna ile oturup dertleşir. Cavidan onları izler ve kızımla da aramı bozuyor diye Reyhan‘a kinlenir. Suna Reyhan‘a Hikmeti ne kadar çok sevdiğini anlatır. Reyhan Suna‘ya destek olur, onu motive eder. Nigar Sefer‘e internetten beğendiği pahalı bir mantoyu aldırmak ister. Sefer mecburen alacaktır.

Kemal Filizin arabasının yerini öğrenir ve gider. Leyla‘yı eve gönderir. Emir toplantıdayken aklı Reyhan‘dadır. Yonca Cemre‘ye toplantıyı öne çektiği için sitem eder. Emir toplantıyı bitirip gitmiştir. Cemre sinirlenir. Reyhan hastaneye gidecekken doktor arar ve Hikmet‘in durumunun kötü olduğunu bildirir. Reyhan Melike‘ye işim var deyip gider. Gece, Kemal Masal‘ı aramaya giderken Leyla da gitmek ister. Kemal ona Masal‘a zamanında yardım etmedi diye izin vermez. Leyla Filizin alış veriş fişini bulur ve o markete gider. Reyhan Hikmet‘in başında beklerken ağlar.

Hikmet uyanır ve Reyhan ona baba der. Hikmet ağlamamasını ister. Sen varsın içim rahat der. Reyhan yine evdekilere söyleyelim der ama Hikmet izin vermez. Melike gelir ve şok olur. Melike Reyhan‘ı takip etmiştir. Emir Reyhan‘ı evde bulamaz. Melike Hikmet‘in haline çok üzülür. Hikmet Melike‘yle yalnız konuşur ve üzülmeyin diye Reyhan‘ın susmasını ben istedim der. Huzurla ölmek istiyorum der ve Melike‘den de kimseye söylememeye söz verdirir. Reyhan‘ın şarjı biter. Hikmet Reyhan‘ı çağırır ve eve gidin kimseye söylemeyin der. Reyhan, Emir eve geç gelecek diye refakatçi olarak kalır.

Emir Reyhan‘ı arar ama ulaşamaz. Cavidan da yoktur. Emir ikisinin birlikte olduğunu düşünür. Cemre ağlayarak Süheyla‘ya Emir‘i ne kadar kıskandığını anlatır. Süheyla ona yardımcı olmak istese de Cemre yurtdışına gitmek ister. Süheyla bu halde gidemezsin diye izin vermez. Emir Reyhan eve gelmediği için sinirlenir. Sabah, Leyla Filizin alış veriş yaptığı marketi bulur. Hikmet uyanır. Doktor onu kontrol eder ve şimdilik tehlike geçti der. Hikmet Reyhan‘dan eve gitmesini ister ve kimse hastanede olduğumu öğrenmeyecek der.

Reyhan gider. Hikmet avukatı arar ve kimse öğrenmeden hastaneye gel der. Leyla marketten Filizin adresini bulur ve evine gider. Masal içerdedir. Leyla Kemal‘i arar ve o sırada arkadan biri Leyla‘nın başına silah dayar ve kıpırdama der. Reyhan evde Emir‘e ne diyeceğini düşünür. Odada Emir‘i göremeyince rahatlar. Reyhan odasına girince Emir ona bütün gece nerdeydin diye hesap sorar.

Yemin dizisinde 29. bölüm  ve 30 bölüm Tahmini 28 Mart – 29 Mart

Yemin dizisinde, Reyhan Hikmet‘in hastalığını herkesten saklamak zorunda kalmış ve bunu yaparken çok üzülmüştü. Hikmet hastanede yatarken Reyhan onun yanında olmuştur. Masal ise Talaz‘ın emriyle kaçırılmış, Filiz de buna yardım etmişti. Leyla engel olamamıştı.

Leyla Kemal‘le Masal‘ı kurtarmaya yardım etmek isterken Kemal izin vermeyecek. Leyla tek başına Masal‘ın izini sürecek. Arada Şehriye‘den de yardım alacak. Kemal ise polisle beraber arayacak kızını.

Talaz Masal‘ı kullanarak Kemal‘i tuzağa düşürebilir ya da Masal‘ı bir dilenci çetesine verip Kemal‘den intikam alabilir. Başka bir ihtimal daha Masal‘ı organ mafyasına satabilir. Ancak şartlar ne olursa olsun Masal‘ı Leyla‘nın kurtaracağından eminim.

Leyla Masal‘ın tutulduğu yeri bulup onu gizlice kurtarabilir. Ya da Talaz‘ın bir adamından şüphelenip onu takip edebilir. Böylece Masal‘ı kurtarır.  Ancak Talaz Leyla‘ya masum olduğunu söyleyerek suçu adamına atacaktır. Leyla da ona inanacaktır.

Emir Hikmet‘in hastalığını öğrenecek ve Reyhan bunu ondan sakladığı için Reyhan‘la arası açılacaktır. Cavidan sorunun nedenini bilmese de aralarını iyice açmak için elinden geleni yapacaktır. Ancak Emir sonunda Reyhan‘ın çaresizliğini anlayacak ve onu affedecektir.

Öte yandan Cemre‘nin kıskançlığı dayanılmaz bir hal almıştı. Cemre daha fazla dayanamayarak intihara kalkışabilir. Ancak Süheyla ve ya Cavidan buna engel olabilir. Başka bir ihtimal daha Cemre Reyhan‘ı Emir‘in gözünden düşürmek için ona hırsız iftirası atabilir. Eğer bu olursa Cavidan ona yardım edecektir. Ancak Emir bu kez Reyhan‘a inanacak ve masum olduğunu kanıtlayacaktır. Bu durum Cemre ve Cavidan‘ı iyice sinir edecektir.Yemin 29. Bölüm resimleri

Leyla Masal‘ı kurtarınca Kemal onu affedecek ve işe geri dönmesini isteyecek. Leyla Masal‘a zarar gelmesin diye kabul edecektir. Kemal ve Leyla arasında yakınlaşmalar devam edecek. Masal da bunun için elinden geleni yapacak.

Yemin 28 Mart – 29 Mart Fragmanı

Yemin 29. Bölüm – 30. Bölüm Özeti 28 Mart – 29 Mart Fragmanı (4 Yorum)

  1. Yorumum budur ki yemin dizisi bu güne kadar görduyum dizilerden en iyisi leyla ile gergin baya baya mirt