Yemin 96. Bölüm 97. Bölüm Özeti 14 Ekim 15 Ekim Fragmanı

Türkiye’nin en çok beğenilen dizilerinden biri olan Yemin dizisinde 20. hafta Cavidan’ın hak ettiği sonu bulması ile başlayacak. Her ne kadar Emir her şeye rağmen babası Hikmet’e inanmasa da Cavidan’ın tüm planları bir kez daha alt üst olacak. Bir taraftan Hikmet’i bitireyim derken gerçeklerin ortaya çıkması ile planını eline yüzüne bulaştıran Cavidan diğer taraftan Emir ve Reyhan’ın arasını bozmak için de harekete geçer. Emir ve Reyhan bir kez daha karşı karşıya gelecek.

Yemin 97. Bölüm Fragmanı

Yemin 96 bölüm Detaylı Özeti

Yemin dizisinde heyecan kaldığı yerden devam ediyor Reyhan ve Emir aşkı Cavidan ve Cemre planları olmazsa şimdilik güzel gidiyor… Cavidan odadan çıkar kimseye görünmeden kendini yere atar ağlar. Reyhan ve Emir odaya gelir Hikmet beyi görünce bağırırlar. Herkes başına üşüşmüş uyanmasını isterler Hikmet’in. Hikmet’i hastaneye getirirler, ameliyata alınır. Reyhan ağlar Emir ağlama daha ne olduğunu bilmiyoruz Reyhan çok kötü görünüyordu ya ölürse. Cavidan ise yaptıklarını düşünüp ölüp ölmediğini merak eder ve acaba beni kimse gördü mü diye merak eder. Hikmet kafa travmasına bağlı beyin kanaması geçirdiğini her şeye hazırlıklı olmalarını söyler doktor.

Suna Emir’i arar sen gittiğinden beri seni çok özledim ve içimde kötü bir his var her şey yolunda mı? Melike hastaneye gelir Hikmet beyin durumu sorar, Emir her şeyi anlatır. Çok üzülen Melike kendini suçlar başı döndüğünde ilaçlarını vermeliydim. Cavidan konakta herkesi sorguya çeker kimin onu gördüğünü merak eder. Melike eve gelir Hikmet beyin kanaması geçirdiğini söyler Cavidan’a. Cemre Cavidan’ı arar ama açmaz ve neden açmadığını merak eder. Doktor bilgilendirir Reyhan ve Emir’i Hikmet beyin hayati tehlikesi olduğundan dolayı uyutuluyor. Hemşire Hikmet’in eşyalarını teslim eder, duygulanan Emir çocukluğunu ve babasını davranışlarını düşünür. Doktorla konuşan Reyhan Emir’in babasını kısa da olsa görmesini sağlar, Emir odaya alınır Hikmet’le konuşur ve uyanmasını ister. Narin Taci ile konuştuktan sonra Kemal’in duygularını öğrenmiş ve şaşırır bu sebepten dolayı Narin Kemalden evde köşe bucak kaçar.

Emir amcasını arar ve babasının beyin kanaması geçirdiğini söyler, Oya ve Kemal hastaneye gelirler. Cavidan mutfakta Hikmet’in durumunu merak eder. Ezan sesini duyan Emir Camiye gelir ve Allah’ım bana yardım et iyi ile kötüyü birbirinden ayırt edemiyorum, bana gerçeği göster, iyileşmesi için dua eder. Hikmet Emir’in duaları sayesinde uyanır. Emir hastaneye gelir Reyhan mutlu haberi alır dayısının uyandığını söyler. Melike Reyhanla telefonla konuşur Hikmet beyin uyandığını söyler Cavidan da öğrenir uyandığını şimdi ne yapacağını söyler, kaçma planları yapar, kasadan para ve mücevher alır. Cemre ise Cavidan’ın neden telefon açmadığını merak eder, sonra dayanamaz Nigar’ı arar ve her şeyi öğrenir. Cavidan tam kaçacakken Emir’e yakalanır, Emir eşyaları almak için eve geldiğini söyler hastaneye beraber gitmek ister Cavidan gitmek istemese de Emir zorla onu götürür. Narin uyanır başucunda Kemalden bir sürpriz tabi beğenmez Kemal’i arar böyle şeyler istemediğini söyler Kemal konuşamayacağını hastanede olduğunu abisinin beyin kanaması geçirdiğini söyler. Hastaneye gelirler Cavidan odaya gelir, Hikmetle birbirlerine bakarlar bakalım yarın ki bölümde bizleri neler bekliyor.

Yemin 96. Bölüm resmi özeti

Tüm planları Hikmet tarafından öğrenilen Cavidan kendisini kurtarmaya çalışırken, Cavidan’ın saldırısına uğrayan Hikmet hayatta kalma savaşı vermektedir. Hikmet hayatta kalmayı başarabilecek midir?

Öte yandan Kemal’in kendisini kıskandığını anlayan Narin, Kemal’i evlilikleri konusunda uyarmak istese de aldığı haberle şok olur.

Yemin 96. bölüm Özeti

Yemin yarın ki bölüm de; Cavidan’ın gözü dönmüş kocasının  kafasına  vurmuş Hikmet yaralanmıştır. Reyhan ve Emir Hikmet’i yerde bayılmış görünce çok endişelenirler. Onu hastaneye kaldırırlar ameliyata alınır Hikmet. Emir her zaman ki gibi kendini suçlar, onun yanında en büyük destekçisi ise Reyhandır. Hikmet odaya alınır Cavidan ise ziyaretine gelir sanki hiçbir şey olmamış gibi, Hikmet bakar Cavidan’la başa çıkamayacak onun yolundan gider o da numara yapmaya başlar Cavidan’ın oyunu ortaya çıkarmak için.

Kafasından vurulan Hikmet rol yaparak hafızasını kaybetmiş gibi yapar. Doktorundan da yardım isteyen Hikmet herkese hafızasını kaybettiğini söylemesini ister böylelikle Cavidan’ın oyunları ortaya çıkacaktır. Cavidan başının belaya gireceğini düşünerek kasadaki tüm parayı alıp kaçacakken Emir’e yakalanır. Emir yavaş yavaş bir şeyin farkına varacaktır; çünkü yalanlar sonsuza kadar saklı kalmaz. Cavidan o kadar kendi derdine düşmüştür ki asıl planı olan Reyhan ve Emir’i ayırmak olduğunu unutmuştur bu sayede onlara kurduğu tuzaklardan rahat olacaklar aşklarını doludizgin yaşayacaklar.

Yemin 96. Bölüm fragmanı

Yemin 96. Bölüm Analizi

Cavidan gerçeklerin ortaya çıkması ile hapse girmekten çok korkar ve Cemre’den paçayı kurtarmak için yardım ister. Cemre ve Cavidan’ı hapse attırmak için harekete geçen Hikmet’in ise durmaya niyeti yoktur. Cavidan’ı vuran adamın hesabına Cemre’nin hesabından giden para bir çok şeyi ispat etse para elden verildiği için Cemre ve Cavidan’ı hapse attırmak için yeterli olmayacaktır. Hikmet ise kiralık katilin vereceği ifade ile Cavidan belasından kurtulacağından emindir. Cavidan ise bu kiralık katili susturmaları gerektiğinin farkındadır ama nasıl?blank

Eğer tetikçi ölmezse bence yine Cavidan hapse gitmez. Senarist hevesimizi kursağımızda koyacak ya bu sefer de Hikmet gerçekleri ortaya çıkaramadan kalp krizi geçirebilir; Hikmet’in konuşamaması en çok da Cavidan’ın işine yarar. Bence Hikmet felç olacak ve gerçekleri anlatamayacak. Bana kalırsa Cavidan bitti demeden Yemin dizisinde senaristler Cavidan’ı bitirmez.

Bence artık Yemin dizisi senaristleri daha fazla izleyici kaybetmek istemiyorlarsa Cemre ve Cavidan’ı hapse attırmalı. İzleyici bence bu sahneleri görse diziye çok daha bağlanır. Başka kötü mü yok; biraz yaratıcı olsun senaristler yeni kötüler dahil etsin senaryoya

Sonunda gerçekleri öğrenen Kemal rahatlamıştır ama Narin’e aşık olduğu ortaya çıkan Kemal tutuşur. Kemal’in kıskançlığı Narin’in çok hoşuna gider ama Kemal ile gerçekten bir aşk yaşamayacağını bilen Narin kendini çeker. Kemal’in yanlış anlamaları da bitmiyor. İlerleyen bölümlerde Kemal’in Narin’e aşk itirafını göreceğiz bakalım Narin’in karar ne olacak?

 

Yemin 95. Bölüm Detaylı özeti

Emir Reyhan’a bağırır hem kendini hem etrafındakileri hırpalıyorsun görmüyor musun? Cavidan gitmek ister Emir izin vermez. Reyhan Cavidan özür diledi, Cavidan mutludur zaferi için. Kemal Kaan’ı gördüğü için şaşırır ve nasıl bir tepki vereceğini bilemez. Narin durumu izah eder Masalın arkadaşı olduğunu söyler. Cemre Hikmet’e burada olduğu için şaşırdığını söyler, Hikmet’te şaşırdığını söyler. Cemre bozuntuya vermemeye çalışır ama Hikmet anlar. Emir çalışma odasına gelir aile fotoğrafına bakar şimdi ne olacak ha arkanda koskoca bir harabe  bıraktığını söyler. Camdan Sunayı izler doktorunu arar Suna hakkında konuşmak ister. Cemre ve Hikmet adamın evinden çıkar Cemre gider, Hikmet Cemre’nin arkasından demek sen de  bu işin içindesin banka hesaplarını kontrol ettirir. Reyhan incirle konuşur Emir’e kırıldığını söyler, Emir gelir ve özür diler babam kendisi istedi biraz zamana bırakmamız lazım sen bu hayatta bana iyi gelen tek kişisin lütfen yanımda ol yeter, nefesini işitim, kokunu koklayayım yeter. Kemal Taci’ye birkaç gündür evime gelen biri var bilgin var mı Taci yalan söyler, daha sonra her şeyi Kemal’e anlatır. Narin ve Masal birlikte resim yaparlar. Emir Suna’nın yanına gelir seni güldürmek için her şeyi yaparım aylardır olanlar için özür dilerim. Seni bu kötü havadan uzaklaşma niçin seni  hastaneye  yatıralım mı, Suna kabul eder.

Cemre her şeyi Cavidan’ a anlatır  o sırada Emir arkasında belirir Cavidan Emir’in her şeyi duyduğunu düşünür ama duymamıştır. Suna hastaneye gitmek için evden çıkar herkes onu kapıda uğurlar ve dua ederler. Kemal toplantı dosyalarını unutmuş Narin ona getirmiştir. Cemre ve Cavidan konuyu tartışırlar. Hikmet katilin baş ucundadır, bütün olanlara rağmen seni bu halde görmek istemezdim senin darda olduğunu en iyi ben anlarım çünkü ben de dardayım. Karakola verdiğin ifade yalan olduğunu biliyorum ailemi korumam lazım çünkü senin de ailen var ama bir şeyi çok iyi biliyorum bu yatakta kimse vebal taşımak istemez lütfen bana gerçekleri anlat sana bunu kim yaptırdı. Adam tüm gerçekleri anlatır. Emirler hastaneye gelirler, Sunayla vedalaşıp giderler. Narin ofise gelir dosyaları getirir, Yonca yanlış anlar güvenliği çağırıp polise haber verecekken Kemal gelir ve eşi olduğunu söyler. Hikmet’e telefon çalar Cemre hakkında bilgi verir. Emir Reyhan’ı Suna hakkında teselli eder. Hikmet Reyhan’ı arar ve konakta değilseniz konağa gelin konuşmamız gereken şeyler var. Hikmet eve gelir,  Cavidan’ın yanına gelir, Melikeye herkes gelince bana haber ver. Cavidan Hikmet’in yanına gelir ve her şeyi geride bıraksak, geçmişe bir sünger çekemez miyiz, Hikmet kes şunu nasıl seni bu zamana kadar tanıyamadım, Cavidan oyun yapmaya devam eder, Hikmet beni sokmak istediğin deliğe  sokamayacaksın, ben seni o deliye sokacağım. Cavidan hayır dese de Hikmet çırpınma boşuna.

Reyhanlar eve gelir. Emir elimi hiç bırakma olur mu ne yaşarsak yaşayalım olur mu, Reyhan elini hiç bırakmayacağım ömrüm boyunca. Cavidan ve Hikmet tartışır Cavidan eline alır ağır demir parçasını Hikmet’in kafasına vurur. Hikmet yere düşüp bayılır.

 

Yemin 96. Bölüm 97. Bölüm Özeti 14 Ekim 15 Ekim Fragmanı (2 Yorum)