Çukur Akın Koçovalı Hain mi? İşte Cevabı

Çukur dizisi farklı ve özel senaryosu ile 3. sezonunda da izleyiciyi ekranlara kilitlemeye geliyor. Çukur dizisinde bilindiği üzere bu sezon önemli bir ayrılık ile sezon başlayacak. Çukur dizisinde Koçovalıların babası olan İdris Koçovalı ölecek ve böylelikle deneyimli oyuncu Ercan Kesal Çukur’a veda edecek.

Bir çok izleyicinin kafasından geçen soru ise şu: Biz koca bir sezon boyunca akın Koçovalı’nın Çukur’a gelmesini hasretle bekledik. Akın Koçovalı geldi ama hain çıktı. Peki gerçekten durum tamda bu mu? Akın Koçovalı Koçovalıların yüz karası mı?

Çukur dizisini yakından takip edenler Akın Koçovalı’nın aynı babası İdris Koçovalı’ya çektiğini söylüyorlar. Zira ikisinde de liderlik hırsı var. Akın ailesini Çukur’un başına geçebilmek için sattı diyenler çok fazla. Ancak gerçekler bizce böyle değil. Çukur dizisi senaryosu izleyicileri şaşırtma üzerine kurulu bir senaryo. Hatta Çukur’un yeni sezonundan sizlere bir sahne anlatalım. Bilindiği üzere Koçovalıların bir çoğu hapiste. Özellikle Cumaali Koçovalı çok sinirli babasını kaybettiği için ve bir yolunu bulacak ve hapisten çıkarak Çukur’a Akın’a hesap sormaya gelecek. Bu sahnede bile Akın hain olarak gösterilecek ancak gerçekte Akın bizce hain değil.

İdris Koçovalı biliyordu ki başlarında ki bela Yücel değil. Yücel sadece bir piyon. Yücel gidecek; her kimse Ahmet Mehmet gelecekti. Eğer başta ki aklı bulup öldürmezlerse Çukur büyük sorun yaşayacaktı. Haklı olarak bir çok bilgi belge de Baykal’ın yaşadığını gösteriyordu. Bu nedenle de Akın Koçovalı’ya ihtiyaç duyuldu. Akın Koçovalı bir hain gibi gelecek; önce Yücel’i kurtaracak sonra Yücel’in güvenini sağlayıp büyük beye  ulaşacaktı; ama hiç bir fethin kansız olamayacağı gibi Koçovalılar için bu fetihte kansız olamazdı ve kanı dökülün; daha doğrusu kendini feda eden İdris oldu.

İdris Koçovalı belki de kendi plan hatası ile öldü ama sonuçta ölürken de arkasında baba katili bir evlat bıraktı. Eğer Çukur dizisinde Akın Koçovalı bir hain olarak gelecek olsaydı yeni sezonda gelir ve savaş başlardı; ancak Akın Koçovalı’ya bir sürü geçen sezondan sahne yazıldı ve izleyici yeni sezona hazırlandı. Bu detay bile Akın’ın hain olmadığının göstergesi; tabi Çukur izleyicileri Akın’ın ilerleyen bölümlerde ki konumunu bilmedikleri gibi bir çok Çukur dizisi oyuncusu da Akın hakkında net bilgiye sahip değil. ukur Akın Koçovalı Hain mi

Çukur dizisinin yeni sezonunda Büyük bey Akın’ın bu akıl dolu planı ile ortaya çıkacak çıkmasına ama bir de büyük beyin kızı Efsun karakteri ile diziye Damla Sönmez dahil olacak. Bakalım yeni sezonda Akın, Cumaali ve Yamaç Koçovalı büyük bey ve adamlarına karşı birlik olabilecek mi? İzleyip göreceğiz