İkimizin Yerine 145. Bölüm Özeti 30 Ocak Jagdiş‘in yeni aşkı Gauri

İkimizin Yerine dizisinin 145 bölümünde Jagdiş Gauri denen bir kıza aşık olacak; Gauri Jagdiş’i güzelliği ve cilvesi ile büyüleyecek ve Jagdiş’i hayatını merkezine koyan Anandi’nin hayatı adeta zindana dönecek. Diğer taraftan  İkimizin Yerine dizisi 30 Ocak özetinde Mahavir ve Dadisa Gehna‘ya karşı birlikte hareket edecek.

İkimizin Yerine 145. Bölüm

Jagdiş otobüs durağındayken otobüsün gecikeceğini öğrenir ve başka bir otobüse binmeye karar verir. Anandi Dadisa’dan Phuli’lere gitmek için izin ister. Dadisa, önce izin vermez fakat Anandi ısrar edince Dadisa kabaca git der. Gehna araya girer ve Phuli ile görüşmesi ne yanlış değil ki der. Dadisa öfkeyle gider. Mahavir bunları duyar ve konuşmak için Dadisa’nın odasına gider.kimizin Yerine gauri

Mahavir Dadisa’ya Gehna ve Basant’ın ilişkisini sorar. Dadisa, Basant‘ın ilk eşinin ölümünden başlayıp Gehna ile nasıl evlendiğini ve sonrasında yaşanan olayları anlatır. Mahavir Dadisa‘ya hak verir. Phuli evinde birine mektup yazar. Mektupta, çocukluğundan beri dul olduğu için çektiği tüm acıları anlatır ve karşıdaki kişinin gelip onu kurtarmasını umar.

Anandi gelince Phuli mektubu saklar ve ona bir şey çaktırmamaya çalışır. Fakat Anandi’nin kuşkulanır ve bu yüzden Phuli gidince mektubu bulup okur. Anandi şok olur. Phuli gelince Anandi benden bir şey mi saklıyorsun diye sorar ama Phuli yok bir şey diye geçiştirir. Anandi gider. Nandu oyun oynamak ister ve Gehna ders çalışmıyor diye onu azarlar.

Gehna Dadisa‘ya gider ve Nandu‘yu ona şikâyet eder. Beni dinlemiyor Mahavir geldiğinden beri çok şımardı der. Mahavir‘e Nandu’yu bu kadar şımartmamasını söyle der. Ben onun Jagdiş gibi başarılı olmasını  istiyorum ama o gittikçe daha yaramaz oluyor der. Dadisa bunu başka türlü algılar ve Jagdiş ile Nandu’yu kıyaslamamasını ister.kimizin Yerine 145. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 145. Bölüm özetinde Nandu sadece küçük bir çocuk ve onun zihnini zehirleme der. Gehna kırılır ve bir annenin ilgisini bencillik olarak görüyorsan sana gelmem hataydı der ve gider. Dadisa Basant‘a Gehna‘yı şikâyet eder. Gehna’nın kontrolden çıktığını, Jagdiş‘le Nandu’yu kıyaslayarak aileyi parçalamak istediğini söyler. Mahavir de Dadisa‘yı destekler. Basant şok olur.

Dadisa ve Mahavir Basant‘ı Gehna’ya karşı doldurur. Dadisa, ailemin parçalanmasına dayanamam der. Mahavir, bir evi kadın değil sadece erkek yönetirse o evde mutluluk olur der. Dadisa Sumitra’ya gider ve Bairon’a dua et yoksa Gehna seni bu evde tutmaz der. Gehna, Jagdiş ve Nandu‘yu kıyaslıyor, gelecekte Nandu’nun mülkteki payını talep edecek diye Sumitra’yı zehirler.

Gehna’yı uyar yoksa seni kovacağım der. Mutfakta, Sumitra Dadisa’nın sözlerini düşünür. Anandi onun durgunluğunu fark eder ve parmağını kesmiş gibi yaparak dikkatini dağıtır. Sumitra endişesini onunla paylaşır. Sumitra Gehna’ya güvendiğini, onun Nandu ile Jagdiş’i asla kıyaslamayacağını söyler. Anandi, Dadisa’nın Gehna’yı yanlış anlayacağını söyler. Sumitra Gehna ile konuşmaya karar verir.

İkimizin Yerine 30 Ocak Özeti

Jagdiş otobüs durağında  babasını arar ve otobüs değişmek zorunda olduğunu söyler. Dadisa Phuli’yi lanetler. Jagdiş apar topar otobüse biner fakat yer olmadığı için tavanda gidecektir. Oraya yeni bir kız gelir. Adı Gauri. Otobüs aniden hareket edince Jagdiş‘in ayağı kayar ve domates sepetine düşer. Gauri Jagdiş‘e gülünce Jagdiş‘in dikkatini cezbeder.kimizin Yerine 30 Ocak resimleri

Jagdiş otobüstekilere kızar ve Tanrı bilir ne taşıyorsunuz der. Gauri Jagdiş’e yüzünü yıkamak için su ve mendil sunar. Jagdiş isteksizce kabul eder. Jagdiş ve Gauri sohbet ederler ve Jagdiş onun eğitimli olduğunu fark eder. Otobüs halkı neşelenmek için yöresel şarkı söyleyip eğlenirler. Gauri onlara imrenir ve Jagdiş‘e dans etmeyi teklif eder. Jagdiş, hayalinde Anandi, gerçekte Gauri ile dans eder.

Anandi’yi özler. Otobüs durur ve Jagdiş ile Gauri hariç herkes aşağı iner. Otobüs tekrar devam eder. Jagdiş ve Gauri yol boyu tavanda sohbet edip gülüşürler. Jagdiş acıkır ve Gauri ile onunla yemeğini bölüşür. Jagdiş de kendi yemeğinden ona verir. Anandi, evde Jagdiş resmine bakıp onun özlüyordur. Hava kararınca bazı silahlı haydutlar Jagdiş‘in otobüsüne saldırırlar. Jagdiş ve Gauri otobüsün çatısında bir örtünün altına saklanırlar. Gauri hapşırmak üzereyken Jagdiş eliyle onun ağzını kapatır. Çok korksalar da yakalanmazlar.

Haydutlar diğer yolcuların eşyalarını soyar. Gauri Jagdiş‘e böyle olmaz bir şeyler yapmalıyız der ve polisi arar. Haydutlar yolculardan birini otobüsün dışında öldürmek üzeredir. Gauri onları durdurup başkalarını kurtarmayı planlar. Jagdiş ve Gauri yüzlerini örter ve yukarıdan adamların kafalarına bir çuval biber tozu boca ederler.

Adamlar acı çekerken diğer yolcular onları döver. Polis gelir ve Gauri’yi kutladı. Gauri, başarısını Jagdiş ile paylaşır. Gauri ve Jagdiş Jaipur’a ulaşırlar. Otobüsteki insanlar Gauri’yi kutsar. Jagdiş su almaya gider. Gauri orada amcası ile buluşur. Gauri Jagdiş’i beklemek ister ama amcasının acelesi vardır. Gauri mecburen gider.

İkimizin Yerine 30 ocak özetinde Jagdiş, Gauri ona söylemeden gittiği için kızar. Mendilini onda unuttuğunu fark eder ve onu saklayıp bir dahaki sefer karşılaşınca geri vermeye karar verir. Gauri kolejde giriş sırasına girer. Jagdiş aceleyle koleje gider ve arkadaşını bulur. Beraber  giriş için sıraya girerler. Gauri koleje kabul edildikten sonra geri döner.

Basant haberlerde Jaipur’a giden bir otobüse bir grup çetenin saldırdığını ve bir kız ile erkeğin insanları kurtardığını duyar. Basant, Jagdiş için endişelenir ve koşup onu Bairon‘a sorar.  Bairon bir şey bilmediğini söyler. Basant Jaipur’a giden otobüsün saldırıya uğradığını söyleyince herkes endişelenir.

Anandi şok ile dünden beri Jagdiş‘le hiç konuşmadığını söyler. Bairon Jagdiş‘i arar ama telefonu kapalıdır. Dadisa, her şeyden Phuli’yi sorumlu tutup onu lanetler. Anandi, Jagdiş’in iyiliği için dua etmeye gider ve Jagdiş’in sesini duyar. Jagdiş gelmiştir. Herkes mutlu.

İkimizin Yerine 145. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 145. Bölüm Özeti 30 Ocak Jagdiş‘in yeni aşkı Gauri (1 Yorum)