İkimizin Yerine 18. Bölüm Özeti 25 Eylül Chamuna Doğumda Ölür

Kanal 7’nin izlenme rekorları kırmaya başlayan yeni dizisi İkimizin Yerine’de işler yine karışacak gibi; zira Chamuna erkek varis doğuracak diye adeta katledilecek; doktor doğurursa ölür çok tehlikeli dediği halde kürtaj için izin çıkmayacak; işte İkimizin Yerine 25 Eylül Özeti 

İkimizin Yerine 18. Bölüm Özeti

Jagdiş Anandi‘ye seni götürmeye geldim der. Anandi kimle geldiğini sorar. Jagdiş sana ne ya geldim işte der. Anandi‘ye yazdığı mektubu okur ancak çok hatası olmuş okurken biraz eğlenirler. Anandi mektubu kendisi okur ve Jagdiş‘in yaptığı hataları düzeltirken ona güler. Jagdiş sinirlenir, Anandi hemen özür diler barışırlar. Kazan Bairon‘a bir kaç gün daha kalın der, Bairon bir dahakine çok kalırız şimdi bize müsaade der. Anandi annesiyle gelir. Bago kızıyla ağlayarak vedalaşır, ama Anandi ağlama anne ben orada iyiyim der.

Anne kız üzülerek ayrılırlar. Sumitra ve Sughna Bairon‘ları merak ederler. Dadisa Sughna‘ya sabırlı ol der. Sughna mutfağa gider Gehna da oradadır. Gehna Sughna‘nın küpelerini beğenir, Sughna bunları Chamuna yenge vermişti der. Chamuna‘nın ne kadar iyi biri olduğundan bahseder. Üzülerek Tanrı iyileri erken götürüyor der. Gehna ona ne oldu neden genç yaşında öldü der. Sughna kaçmak ister, Gehna ısrar eder başka kimseye soramam söyle der. O esnada Anandi‘nin sesi duyulur Sughna da bu bahaneyle salona kaçar. Anandi ailesi ile selamlaşır.

Bairon dünürlerden geç çıktık bu yüzden geciktik der. Dadisa Anandi‘yi yanına çağırır ve niye zayıfladığını sorar ve ailenin evinde iyi beslenmemişsin der. Anandi beni boş ver sen nasılsın diye konuyu değiştirir. Anandi mutfağa Gehna ile görüşür. Gehna dalgındır ve bu yüzden yemeği yakar Anandi onu uyarır. Gehna Anandi‘ye Chamuna‘nın ölüm sebebini sorar. Anandi düşünür ama o ara yengesine olanları tam hatırlayamaz. Gehna‘ya o çok hastaydı hastaneye götürdük der. Annemler onun için dediler ki… Anandi gerisini hatırlayamadığını ve acıktığını söyler.

Jagdiş Anandi‘ye söylenerek mutfağa gelir. Açım yenge der, Anandi ilk ben geldim ben yiyeceğim der. Jagdiş ben senin kocanım unuttun mu der ve Anandi kurnazlık yapar ona yanmış ekmeği verip kaçar. Jagdiş kızar peşine düşecekken Gehna onu durdurur onunla uğraşma yenisini yaparım yersin der. Jagdiş gider, Gehna Anandi‘nin Chamuna için söylediklerini düşünür ve neden öldüğünü çok merak eder.

Bago Anandi‘yi düşünüyor ve dalgındır. Kazan buna tepki gösterir böyle hayat geçmez der. Bago ben anneyim dayanamıyorum, sen erkeksin deyince, Kazan benim kalbim taş değil ki, sen ağlayarak içini döküyorsun peki ben nasıl rahatlaya bilirim der. Ben de acı çekiyorum ve sen her günü ikimize de zehir ediyorsun diyerek sofradan kalkar.

Krişna gelir ve Bagoya ne olduğunu sorar. Bago Anandi‘yi özlüyorum ve sessiz ağlıyorum kendimi tutamıyorum der. Krişna buna alışmaya mecbursun başka çare yok der. Bende her gün Rani‘yi hatırlayıp ağlıyorum ama kocama belli etmiyorum der. Sende kocanın yanında kendini tutmalısın, sen annesin güçlü olmalısın der. Anandi‘yi eşiyle mutlu olsun diye evlendirdin. Peki, sen neden kocanla mutlu olmuyorsun, dünyada kadının görevi eşini mutlu etmektir. Kazan abi bir baba, o da üzülüyor ama belli edemiyor. Sen onun yanında ağlama ona dert verme der. Bago ona hak verir.

Anandi Gehna‘nın dizine uzanmış konuşuyorlar. Anandi annem eskiden masal anlatırken ağlamazdı ama şimdi anlatırken ağlıyordu der. Gehna o artık senin orada misafir olduğunun farkında senden ayrılacağı için üzülüyor der. Anneler kızlarını göz bebekleri gibi koruyor ama bir gün kızları yabancı birine teslim ediliyor ve anneler buna engel olamıyor sadece uzaktan izliyorlar der. Anandi ona ben önceleri çok ağlıyordum ama artık burayı evim olarak kabullendim burada herkes beni çok seviyor der. Ben de onları çok seviyorum bi tek Dadisa ve Basant amcadan çekiniyorum der.

İkimizin Yerine 25 Eylül Özetinde Gehna annenlerin Chamuna‘yla ilgili dediklerini hatırladın mı diye sorar Anandi hatırlayamaz. O esnada Basant gelir Anandi‘yi odadan kovar. Gehna Basant‘ın yanına gelir ve o gün Chamuna‘ya ne olduğunu sordum ama bana söylemedin der. Basant kızar yine mi başladın niye merak ediyorsun der. Bu eve geleni hafiyecilik oynuyorsun yeter artık der. Neden onu sürekli bana hatırlatıyorsun beni kızdırıyorsun, onun ölümünü zor unuttum der. O ölen ilk kadın değil herkes bir gün ölecek o da öldü der. Şimdi sen benim eşimsin beni mutlu et der.

Ertesi gün Anandi Dadisa‘nın başına masaj yapıyor. Dadisa ona ailesinin evinde yaşadıklarını anlat der. Anandi annemlere yemek yaptım ve çok beğendiler der. Dadisa annenler beni övdüler mi diye sorunca Anandi hayır der. Dadisa bozulur ve söylenir. Dadisa yemek için sana ne kadar para verdiler der. Anandi 10 rupi deyince Dadisa yine onları küçümser ve kendini över.

Jagdiş Anandi‘yi işaretle çağırır. Anandi gelince Jagdiş seni gizlice okula götüreceğim der. Anandi sevinir ve okula giderler. Jagdiş derse girer Anandi‘ye sen gelinsin giremezsin bekle der. Ders okul bahçesinde yapılıyor. Anandi okulun dışında bekler ve kendi okul günlerini, Öğretmen’ini hatırlayıp ağlar. Öğretmen Jagdiş‘lerin sınıfına matematik sorusu sorar. Anandi bunu yerde toprağın üstünde çizerek hesaplar ve çözer. Öğretmen (erkek) Anandi‘ye yaklaşınca soruyu çözdüğünü görür. Anandi‘ye çok zekisin, sen kaçıncı sınıftasın der. Anandi eskiden okuyordum artık okula gidemiyorum der.

Öğretmen peki burada ne yapıyorsun der. Jagdiş o benim karım der. Öğretmen Jagdiş‘e ödevlerini bir daha eşine yaptırma der. Jagdiş‘in arkadaşları onunla dalga geçer. Jagdiş benim Anandi‘m çok akıllı siz bizi çekemiyorsunuz der. İkisi birlikte eve gelir. Jagdiş çantasını ona verir ve gizlice odama götür der. Gehna dolaba eşya koyarken albümü yere düşürür onu alıp bakar. Chamuna‘nın bebeği için yapılan eğlencedeki fotoğrafları görür. Anandi gelir Gehna ona Chamuna‘ya olanları hatırladın mı diye tekrar sorar. Anandi doktor onu ameliyat edecekti ve Dadisa çok sinirlenmişti bu kadarını hatırladım der.

İkimizin Yerine 18. Bölüm Özetinde Gehna albümü ona gösterir. Anandi Chamuna yengenin hamileliği için yapılan eğlencede çekildi bunlar der. Gehna peki bebek nerde o hamileydi bebeğin doğması gerekmiyor muydu der. Anandi o günü hatırlar ve Chamuna yenge yere düştü hastaneye kaldırıldı der. Sonra da Chamuna yengenin öldüğü haberi geldi der. Sughna oraya gelir Gehna ona da Chamuna‘nın bebeği nerede diye sorar. Sughna ben sana söyleyemem yoksa annem de Dadisa beni azarlar der. Gehna tamam sen söyleme ama bari her şeyi bilen birinin adını ver diye ısrar eder. Sughna ebe Methinin adını verir.

Gehna ve Anandi sora sora ebe Methinin evine gelir. Ebe Gehna‘ya kim olduğunu sorar. Gehna ben Kaliyani‘nin büyük geliniyim der. Ebe buraya geldiğini kaynanan duyarsa senin hayatını mahveder, sen neden geldin kızım der. Gehna Chamuna‘ya ne oldu lütfen gerçeği anlatın der. Ebe, Kaliyani yaşlı dul oğluna az yaşlı çocuk almış Tanrım sen ona akıl ver der. Gehna‘ya kızım Tanrı seni mesut etsin diye dua eder. Gehna sorunun cevabını almakta ısrar eder. Ebe Anandi‘yi bi bahaneyle uzaklaştırır.

Gehna‘ya bunu öğrenmeye hakkın var sen Basant‘ın ikinci eşisin. Chamuna‘yı onlar öldürdüler der ve olanları (Doktorun bebeği almazsak ölecek alırsak bir daha çocuğu olmayacak dediğini ama Kaliyani‘nin vâris sevdası yüzünden gelinini harcadığını, kürtaja izin vermediğini onu bebek doğurmaya zorladığını ve doğum sırasında ebenin hastaneye götürün dediğini onu uyardığını ama Kaliyani‘nin dinlemediğini bunun sonucunda annenin ve bebeğin öldüğünü ve Kaliyani‘nin ebeyi suçladığını tek tek anlatır) Ana ve oğul gelinden sadece çocuk istiyorlar Kaliyani çok zalim birisi ve hala zalimliği azalmamış der. Ebe Gehna için dua eder. Gece Basant odada Gehna‘yı bekliyor. Gehna gelir ama çok sessizdir.

İkimizin Yerine 25 Eylül Fragmanı

İkimizin Yerine 18. Bölüm Özeti 25 Eylül Chamuna Doğumda Ölür (1 Yorum)

  1. Bu dizi sonuna kadar yayınlansın lütfen kesmeyin yarida severek izliyoruk İKÎMİZİN YERİNE DİZİSİNİ