İkimizin Yerine 202. Bölüm Özeti 28 Mart Guru Yakalandı

İkimizin Yerine dizisinin 28 mart perşembe akşamı ekranlara gelecek 202. bölümünde sonunda kötüler ve sapıklar cezasını buluyor. İşte İkimizin Yerine dizisinde Guru sapığının yakalandı bölüme geldik.

İkimizin Yerine 202. Bölüm Özeti

Anandi ve Asha kaçarken Guru‘nun adamları onları kovalar. Anandi ve Asha ormanda saklanır. Bu arada Anandi, yardım için Şiyam’ı aramaya çalışır, ama Şiyam telefonunu duymaz. Sonra, Anandi’nin çağrılarını görür ve onu geri arar. Ormanda, Asha ve Anandi saklanırlar. O sırada Şiyam arar ve adamlar telefonu duyar. Asha ve Anandi panikle telefonu bırakıp kaçarlar. Şiyam, Anandi’nin cevap vermediğine şaşırır. Evdekiler, neredeyse karanlık olduğundan Anandi için endişelenir.

Gehna, Sugna’yı aramayı önerir. Sumitra, arar ve Şiyam onlara Anandi’ye ulaşamadığını söyler. Külliyeye gidip öğreneceğine söz verir. Anandi ve Asha köye ulaşmayı başarır. Asha ağlar ve Anandi onu teselli eder. Cesur olmasını söyler. Kızlar, karakola varır. Anandi, Asha’ya tecavüz etmeye çalışan Guru‘yu şikâyet etmek istediklerini söyler. Müfettiş, Guru’nun çok iyi biri olduğunu düşündüğü için onlara inanmaz. Şikâyeti reddeder. Polisler, Anandi ve Asha ile alay eder.

Anandi onlara kanıtlarının olduğunu söyler ve Asha’nın yarasını gösterir. Müfettiş bunun tecavüz girişimi olduğuna inanmaz. Anandi telefon etmek ister ama izin vermezler. Müfettiş, Dadisa’nın gelini olduğunu, sosyal hizmet yaptığını biliyorum ama bu polise emir verme hakkın olduğunu göstermiyor der. Asha ve Anandi gider. Karakolun dışında Asha ağlar. Anandi onu teselli eder ve suçlu olmadıklarını söyler.

Zor olacak ama imkânsız değil der. Kızlar Madan‘lara gider. Şiyam çok sinirlenir ve Gurudan hesap sormak ister. Anandi onu durdurur ve polisin Guru‘ya karşı bir şey yapmayı reddettiğini söyler. Madan, bunları duyar ve onlara, çok ünlü birini polise nasıl şikâyet edersiniz diye bağırır. Kimse inanmayacak der ve Asha’ya bağırmaya başlar. Şiyam, Asha‘ya olan bu hakaretlerden sonra nasıl sessiz kalabileceklerini söyler. Fakat Madan öfkeyle Asha’yı desteklemeyi reddeder ve bütün olayları unutmalarını ister. Hepsi şok olur.2

İkimizin Yerine 202. Bölüm özetinde Madan, ailenin itibarını Asha’nın iddiasıyla aşağılayamayacağını söyler. Asha bilmeden Guru’ya kuyruk sallamıştır der. Asha gözyaşları içinde. Şiyam, Asha’nın böyle şey yapacağını nasıl düşünebildiğini söyler.  Asha’ya güvenim tam ve onun için savaşacağım der. Radha, babasının sözlerini ve aile itibarını düşünmesini ister.

Anandi araya girer ve ailenin reisini düşünmesinin doğal olduğunu ama bir kadın olarak Asha’nın acısını anlaması gerektiğini söyler.  Gerçeği saklamaya çalışsak bile, uzun süre yapamayız der. Fakat Madan hâlâ kararlıdır. Anandi, Asha yerine kızın olsaydı ne yapardın diye sorar. Madan öfkeyle gider. Dadisa, Basant’a Asha’yı bildirir. Basant, Şiyam’ı desteklemek için karakola gitmeye hazır.  Dadisa da gelmek ister ama diğerleri onun bırakmaz.

Basant, Asha, Anandi ve Şiyam karakola gelir ve Müfettişe kızar. Müfettiş inkâr etmek istese sonunda onlara Asha’yı yalnız sorgulamaları gerektiğini söyler. Anandi araya girer ve bayan memur bulunmadığı için Asha’yı yalnız bırakamam der. Asha ile sorguya girer. Polis, Asha’yı sorgular. Asha olayı anlatır.  Sonra polis Asha‘nın üstüne gider, ama Anandi durdurur ve bu polisin sorgulama yolu değil der.

Müfettiş, Anandi’ye ona yasayı öğretmesi gerekmediğini söyler. Anandi, sorgulama mahkemenin işidir der. Polisin şikâyeti kaydetmek istemediğini biliyorum, ama burada durmayacağız, bakanlığa gideceğiz der. Müfettiş gerilir. Anandi ve Asha odadan çıkar. Anandi, Şiyam’a, polisin şikâyeti almaz istemediğini, bu yüzden gitmeleri gerektiğini söyler. Müfettiş korkup, değişen tutumuyla gelir ve şikâyeti kabul eder.

İkimizin Yerine 28 Mart Özeti Devam Ediyor

Şiyam, polisin görevinin şikâyeti mahkemeye göndermek olduğunu ve sonra dava açacağını söyler. Sonra şikâyet tescil edilir. Şiyam, müfettişe, kanıt için Asha‘ya tıbbi rapor almaya Jaipur’a gideceklerini söyler. Müfettiş bize güvenin der ama Basant ve Şiyam güvenmez ve giderler. Mumbai’de, Jagat ve Gauri eve geç gelir. Gauri çok mutludur ve ailesiyle sohbet eder. Jagat, Gauri’nin ailesinin valizleriyle işgal edilen odayı görünce üzülür.

Gauri, ailesine Diwali bayramından önce gitmelerini istemediğini söyler. Jagat çok üzülür. Jagat’tan oturmasını isterler ama Jagat yapacak işleri olduğunu söyleyerek başka bir odaya gider. Gauri onu takip eder ve onlara katılmasını söyler. Jagat oturacak yer olmadığını ve onlarla zaman geçirecek enerjisinin kalmadığını söyler. Gauri gider. Dadisa‘lar çok gerilir. Gehna, Dadisa’ya, Asha’ya tıbbi rapor almak için Jaipur’a gittiklerini söyler.

Guru, adanmışlarına vaaz vermektedir. Polis oraya gelir ve Guru‘yu önemli bir konuşma için köşeye gelmesini ister. Başta Guru reddeder ama ısrar ettikten sonra köşeye gelir. Müfettiş,  kibarca Guru‘ya şikâyet olduğunu için onlarla gelmesi gerektiğini söyler ama ona bakacağına dair güvence verir. Guru mutlu olmaz ve adanmışlarına, öğrencilerinden birinin onu polise şikâyet ettiğini bildirir.  Adanmışlar, onu hiçbir yere götürmemeleri için polisi tehdit eder.

Guru, onlara sakin olun ve bana inanıp saygı duyuyorsanız polisle gitmeme izin verin, Tanrı benimle der. Ama yine de destekçileri onu dinlemez. Guru arabaya gider ve Basant ve Şiyam oradadır. Şiyam, böyle bir kişinin yeri hapistir der. Guru Şiyam’a kötülük dolu bakar. Destekçiler polise tekrar saldırırlar. Polis memuru Guru ile konuşur ve ona, böyle bir durumda kefalet almak zor, ama senin kefalet alacağından eminim der.kimizin Yerine 28 mart fotoğrafları

İkimizin Yerine 28 Mart özetinde Anandi, Asha’ya adaletin suçluyu cezalandıracağına dair güvence verir. Asha eve götürülür. Anandi, Asha’yı rahatlatmaya devam eder ve bu olaydan ileriye gitmeyi öğrenmesi gerektiğini söyler. Basant, Şiyam’a Guru‘nun çok fazla bağlantısı olduğunu ve yakında hapisten çıkacağına inandığını söyler. Şiyam, Asha hakkettiği adaleti alana kadar pes etmeyeceğini ve bunun başkalarına olmasına engel olacağını söyler. Basant onu destekler.

Gauri ve Jagat alışverişle eve yorgun gelirler. Kunda onlara yemek yapmaya gider. Gauri‘nin ailesi mabede gitmiştir. Jagat odaya girer ve başına kurutulmak için asılan elbiseler dökülür. Gauri komik haline güler ve yağmur yağdığı için, annem bunları evde kurutmak istemiştir der. Giysilerinin bile yıkandığı için minnettar olmaları gerektiğini belirtir. Jagat yıkanmaya gider ve suyun neredeyse bittiğini görünce şikâyet etmeye başlar.

Gauri, tüm bu kıyafetlerin su ile yıkandığını açıklar. Jagat hâlâ bunlara gerek yok diye şikâyet eder. Kendi evimde bile istediğimi yapamıyorum der. Gauri, suyun yakında geleceğini söyler. Dadisa olanların ailelerin hiçbiri için iyi olmadığını açıklar. Basant’ın tek başına tüm bunları nasıl idare edeceğini ve Guru‘nu çok fazla destekçisi olduğunu ve onu yıkmanın zor olacağını belirtir. İnsanlar ilk önce bizi parmakla gösterip suçlayacaklar der. Anandi’ye sırtına aldığı sorunun farkında olmadığını söyler.

İkimizin Yerine 202. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 202. Bölüm Özeti 28 Mart Guru Yakalandı (4 Yorum)