İkimizin Yerine 3. Bölüm özeti 10 Eylül Köylü Okulu Dağıtır

Kanal 7’nin yeni dizisi İkimizin yerine 3 bölümü ile 10 Eylül pazartesi günü izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine dizisinde öğretmenin çocuk gelinler olmasın diye verdiği dram devam eder. Dram sadece öğretmenin mi hayır Krishna‘nın kötülüğü ve Rani’nin çilesi de devam eder.

İkimizin Yerine 3. Bölüm özeti

Postacı‘yı beklerler ama yerine karısı gelir kocam 3 gündü bu köyde değil der. Öğretmen yalan söylüyorsun dese de kimse inanmaz. Komutan kanıt bulamadığı için gider. Bago öğretmene başaramadın der. Anandi yalan söylediği ağlar. Bago onu teselli eder. Baban için yaptın der. Öğretmen Anandi‘yi kurtaramadı için kahrolur. Köy halkı öğretmeni cezalandırmak ister. Öğretmenin evini alt üst ederler. Anandi ise rüyasında öğretmeni kötü görür endişelenir. Kazan Anandi‘ye kızar, ne oluyorsa oh olsun hak etti der. Bairon Anandi‘ye elbise aldığını söyler Jagdish biz niye alıyoruz ebeveynleri alsın der. Annesi adet böyle der. Jagdish Anandi ile olan fotoğraftan onu çıkarır Kaliyani Bairon‘a onu şikayet eder. Jagdish arkadaşlarıma karım düğünde benden korkup kaçtı diyeceğim der. Herkes güler. Kaliyani Sumitra‘ya güleceğine oğluna terbiye ver der. Köy halkı okulu da dağıtır öğretmen engel olamaz. Öğretmene git buradan yoksa seni öldüreceğiz derler. O ise pes etmez. Hiç bir şey yapamazsınız devlet arkamda der. Onlar gider.

Postacı öğretmenden özür diler. Mecburdum der. Öğretmen onu anladığını söyler; ama pes etmeyeceğim kaybedecek bir şeyim yok der. Jagdish‘in arkadaşları fotoğraf kesik diye alay ederler. Jagdish sinirlenir. Öğretmenleri(erkek öğretmen) gelir Jagdish‘i över. Anandi burnum uzamış diye düşünür dışarı çıkmak istemez. Arkadaşları güler. Öğretmene kimse erzak satmaz çocuklar da okula gelmez. Kazan durumdan Bagoya bahseder Anandi duyar ve üzülür. Öğretmenine gizlice yemek getirir ve özür diler. Affedilir. Bairon Anandi‘ye hediyeler getirir Anandi ona ismi ile seslenir Bago ona baba de der. Anandi ona kaynata der duasını alır. Bairon hediyeleri verir. Anandi koşarak gidince babası kızar Bairon o daha çocuk bırak oynasın der, biraz sonra gider. Anandi Rani‘ye elbiselerini gösterir ona da birini verir Rani olmaz der. Anandi ona kocasıyla ilgili sorular sorar. Rani lafı çevirir. Anandi kocamı hiç sevmiyorum o gıcık biri der.

Anandi Rani‘yi süsler Rani kocasını hatırlar ağlar. Anandi‘ye kocası yoksa kadın hiç bir şey der. Yengesi gelip Rani‘ye süslendiği için ağzına geleni söyler onu döverek abisinin önüne atar. Anandi ve Bago engel olamaz. Öğretmen engel olmak isteyince onu kovar. Artık Rani‘den bıktım ya kocasının evine dönsün ya da defolup gitsin der. Abisi Rani‘yi eve götürür. Anandi babasına niye Krishna Rani‘yi dövdü der. Bago onu susturur Rani‘yle arkadaş olma der. Krishna kocasını doldurur. Jagdish Kaliyani‘ye Anandi ne zaman gelecek, gelsin de bana hizmetçilik yapsın der. Kaliyani 3-4 yıl sonra gelecek der. Jagdish Anandi‘yi onun işlerini yaparken hayal eder ve bir an önce gelsin ister. Chamuna ve Sumitra doktorun hamilelikle ilgili söylediklerini anlatır Kaliyani doktor bir şey bilmiyor eski usul ilaçlar her şeyi çözer der.

İkimizin Yerine 10 Eylül Özeti devam ediyor.

Anandi Rani‘ye gelip onu teselli eder. Kocanın evine git ve kurtul der. Rani Anandi‘ye beni seviyorsan kimse görmeden sen git der. Yoksa yine beni döverler. Anandi gider. Abisi gelir Rani‘nin kocası resmen boşanmak istiyor der. Rani‘nin dünyası başına yıkılır.(Of bu Krishna‘nın kötülüğünü yazarken ben bile yolmak istiyorum…)ona uğursuz der, keşke doğduğun gün ölseydin der. Rani dayanamaz ve gece ortadan kaybolur. Tüm köy onun biriyle kaçtığını ve ahlaksız olduğunu düşünüp öldürmek isterler Ama sonunda onun nehirde intihar ettiğini öğrenirler (Çok acıklı bir sahne mutlaka izleyin).Abisi yıkılır. Herkes üzgün. Krishna sahte gözyaşı döküyor. Öğretmen siz hepiniz suçlusunuz der. Kimse onu takmaz. Cenaze töreni yapılır. Anandi Rani‘nin hediye ettiği kolyeyi cenazesinin yanına koyar. Öğretmen eşyasını toplar gider. Anandi peşinden koşar üzülerek vedalaşırlar. Öğretmen her nerde olsam da daima senin için dua edeceğim der.

Sughna‘ya kocasından mektup gelir(Bairon kızını 18 yaşına kadar yollamıyor bu yüzden mektuplaşıyorlar) Mektup Jagdish‘in elinde. Sughna‘ya vermiyor. Evin içinde koşuşturuyorlar. Sughna mektubu alır. Jagdish Anandi neden mektup yazmıyor diye sorar Sughna ilk erkekler yazmalı der. Sughna‘nın kocasının mektubunun aynısını Jagdish‘de Anandi‘ye yazar. Kaliyani Basant‘ın çocuğu olacak diye eğlence tertip eder. Bago biz bunların altında eziliriz Anandi bu evi çekip çeviremez diye düşünür endişelenir.

İkimizin Yerine 3. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 3. Bölüm özeti 10 Eylül Köylü Okulu Dağıtır (4 Yorum)

  1. Hayırlı Akşamlar Diziseti Tv Yorumcuları Nasılsınız❤️AZRA❤️Nasılsınız Sağ Olun Elerinize Sağlık Gözel Hekaye BEKŞ ETMİSİNİZ Seyfeye Hekayeniz Seyfeni Işıklandırır❤️İkimizin Yerine❤️Dizisin Hekayesi Çok Gözel Küçük Yaşında Evlilik Yapmak Sonra Ayrılmak Çok Açı Bu Çoçuklar Kücük YAŞDA Sadeçe Böyüdüler AŞKIN Ne Olduğun ANLAMADILAR Onlar Böyüdükçe Karşılarına Çıkan Maneler Onların HAYATIN Birleşdirir Böyüdükçe Küçük Yaşda Kecidikleri Günler Ve Yeni Hayatlarında Olan İnsanlar Bu İnsanlar Onların İKİNÇİ Hayatı Onlar Böyüdükçe Bir Birini Anlayıp❤️AŞKLARIN❤️ARKASINÇA BOYLANILAR BU AŞK ONLARI BİRLEŞDİREÇEK❤️İkimizin Yerine❤️DİZİSİ ÇOK GÖZEL BU HEKAYE ÇOÇUK DOSTLUĞU İLE BAŞLAYIP BÖYÜK BİR❤️AŞKDA YUVA❤️KURAÇAK❤️İkimizin Yerine❤️

  2. Merhaba arkadaslar Nasilsiniz? Özetleri begenmeniz beni gercekden cok mutlu ediyor zaten çalismadigim icin butun gun evde canim sıkılıyordu bana da mewkale oluyor iwte.

  3. Azra ozet harikaydi yine teshekkurler ellerine gozlerine saglik;
    yaa bunlar ne kotu insanlarya ben raninin yerine olsaydim daha once inthar ederdim zavalli;
    yazik ogretmenin evini falan dagittilarya zavalli, zaten iyi insanlara boyle yaparlar cahiller.

  4. Bu kadar güzel özet yazarak bizleri mutlu eden güzel yürekli Azra arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Azra para meselesi konusunda bir önerim daha var. Parayı istediğin bir yardım kuruluşuna ulaştırırım. Hemde sitemizin bir hayrı olur.