İkimizin Yerine 4. bölüm özeti 11 Eylül Oyun Olmaz Artık EVLİSİN

İkimizin Yerine dizisi 11 eylül salı günü 4. bölümü ile izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine dördüncü bölümde Kaliyani doktora inanmaz ve kürtaja izin vermez. İşte İkimizin Yerine 4. bölüm özeti

İkimizin Yerine 11 Eylül  Özeti

Kazan Bagoya sevinmelisin kızımız yokluk çekmeyecek der. Bairon Kazan‘ı damadı ve dünürü ile tanıştırır. Jagdish Anandi‘ye mektubu verir evinde aç der. Anandi açmak isteyince Jagdish‘le tartışır. Sughna kocası (Pratap)ile gizlice evde buluşur. Pratap onunla dışarıda buluşmak ister Sughna korkuyorum olmaz der. Pratap onu ikna eder. Eğlencenin ortasında Chamuna bayılır hastaneye kaldırılır. Anandi ve ailesi de gelmiştir. Anandi Sughna‘ya Chamuna‘ya ne olduğunu sorar. Sughna o evimize bir erkek bebek getirecek der. Anandi bir filmde çocuk gelince herkes mutlu oluyor siz mutsuzsunuz der, Jagdish onu azarlar Anandi sinirlenir. Doktor Basant‘a karın çok zayıf son 20 yılda 5 kere düşük yaptı. Bebeği almak zorundayız yoksa annenin hayatı riske girecek. Kaliyani acısını dindirin akıl vermeyin der. Doktorla tartışır. Doktor düşünüp acil bir karar verin der. Kaliyani asla bebeği aldırmak istemez. O Anandi‘nin ailesine teşekkür eder ve siz gidin Anandi etkilenmesin der. Bairon onları yolcu eder. Bago Kazan ile Chamuna hakkında konuşur.

Kaliyani doktora inanmaz ve kürtaja izin vermez 20 yıldır bu günü bekliyoruz der. Bairon karşı çıksa da onu dinlemezler. Kaliyani doktorlar abartıyor, kürtaj günah der. Basant‘ın varisi mutlaka doğmalı ben onu ev ilaçları ile iyileştiririm der. Basant‘a sorarlar o da annesini destekler. Doktorun defalarca uyarmasına rağmen Basant Chamuna‘ya (Sorumluluğu kabul etmesi için )gerekli raporları hastane çıkış evrakı diye imzalatırken doktor gelir Chamuna‘ya gerçekleri anlatır. Chamuna bebeğimi aldırmayacağım der evrakı imzalar. Acılar içinde Chamuna eve getirilir.

Anandi de arkadaşlarına gördüklerini anlatır. Anandi Jagdish‘i sevmiyorum ama kaynanamı çok sevdim der. Bairon‘un ailesi yeni araziler satın alır. Sumitra Bairon‘a Anandi‘ye hediye gönderelim ayağı uğurlu der. Bairon tamam ama anneme söyleme o böyle şeylere karşı der. Sumitra Anandi ve dünürlerini çok sevdiğini söyler. Bairon Anandi‘yi ziyarete gelir Anandi onunla sohbet eder. Kazan‘ın uyarısından sonra Bairon‘a baba der. Bairon hediyeleri verir. Bago bir bahaneyle Kazan‘ı çağırır bizde Jagdish‘e hediye yollamalıyız der. Kazan vakit yok deyince Bago önceden aldığı gömlek ve pantolonu gönderir.

İkimizin Yerine 4. bölüm özeti devam ediyor…

Anandi Bairon ‘un aldığı kolyeyi gösterince annesi Kazan‘a bu çok pahalı, geri verelim bunu ödeyemeyiz ki der. Kazan biz bir aileyiz artık ödemeye gerek yok der. Bunun üzerine tartışırlar. Bago onlar Anandi‘yi aşağılayacak der. Anandi de oradadır. Kazan sinirle nikâhı bitirmeye gidiyorum der. Bago engel olur. Karşılıklı özür diler ve barışırlar. Kazan Anandi‘ye yeni ailen seni çok seviyor sinirliydim saçmaladım der. Bairon eve gelir Kaliyani ona bir çek gösterir nerden geldiğini biliyorum der. Bairon geçiyordum uğradım, Jagdish‘e hediye yolladılar der ama kendi aldığı hediyeyi gösterir. Kaliyani bu bile bir şeydir der. Sumitra onları anladığını kendisinin de fakir aileden geldiğini kaynanasının bunu hep yüzüne vurduğunu söyler ve ağlar. Kocası onu teselli eder. Senin yanındayım der. Kazan‘a düğünü idare etmesi için maddi yardım edeceğim sen üzülme der.

Anandi mektubu okumaz arkadaşlarına verir Champa onu ikna eder okuması için. Anandi oynamak isteyince Phuli olmaz artık evlisin der. Anandi evlendiğime pişmanım der. Jagdish yine Sughna‘nin mektubunu çalar biraz eğlenip verir. Jagdish ablasına Pratapla buluşmada yardımcı olmaya söz verir. Anandi yorganın altında mektubu okur. El yazısı kötü bu ne yazmış diye sinirlenir. Mektup’ta çabuk gel seni kulübemde zorla çalıştıracağım ve s, yazmakta. Anandi kendi kendine Jagdish için aptal, maymun falan der.
Kaliyani Chamuna‘yı acı içinde evde yürütür. Bahambari Kaliyani‘ye Dünürleriniz daha önce Bairon‘dan pantolon gömlek yollamış, ama bir kaçını unutmuşlar, ben getirdim der. Kaliyani Bairon ‘un yalan söylediğini anlar.

Hediyeleri Bairon ‘un suratına fırlatır. Çok kızar. Bairon kıvırmak istese de beceremez. Basant da annesini destekler. Kaliyani bir daha kimse Anandi gelene kadar oraya gitmeyecek onlarda buraya gelmeyecek der. Bairon özür diler kararından vazgeçmesini ister kadın vazgeçmez. Sumitra hata benim lütfen affet der. Kaliyani onu çok sert azarlar, bir daha olursa seni kovacağım der. Basant da kardeşine kızar. Sumitra yine ağlar Bairon teselli eder. Jagdish‘le Sughna Pratap ‘la buluşmaya gider. Jagdish korkuyor çünkü mağara gibi bir yerdedirler. Paktaş’a ablam korkuyordu o yüzden geldim der. Pratap bir bahaneyle onu uzaklaştırır. Sughna ve Pratap eğlenceli zaman geçirirler. Jagdish çok korkar, burada hayalet var diye koşarak Sughna ve Pratap‘ı alıp gider. Krishna mabedde Champa‘nın annesiyle(üvey) konuşur onu geç olmadan kocasının evine yolla der. Bago da oradadır. Kadın halledeceğim deyip gider. Bago Krishna‘ya ne olduğunu sorar, Champa‘nın yasak aşk yaşadığını öğrenir. Bago endişelenir. Anandi‘yi çağırıp ev işlerini yap ve Champa‘dan uzak dur o kötü yola düştü tüm köyde adı geziyor der.

İkimizin Yerine 4. bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 4. bölüm özeti 11 Eylül Oyun Olmaz Artık EVLİSİN (2 Yorum)

  1. Azra ozet yine harikaydi ellerine saglik;
    zavalli anandi ona deyer vermeyen biriyle evleniyor evde chalishtirmak ichin birini istiyorlarsa hizmetchi tutsalardi.