İkimizin Yerine Basant ve ailesi evi terk Eder

Evde Basant, öfkeyle Gehna’yı çağırır. Ondan tüm dosyaları getirmesini ister. Dosyaları Bairon‘a vereceğim, o işleri düzgün idare ediyor der. Bairon gelir ve sakinleşmesini söyler. Basant niye meseleye müdahale ettiğini sorar. Senin ve Anandi‘nin yüzünden insanlar bana saygı duymuyor der. Bairon, neden Anandi’yi ortaya getirdiğini sorar ama Sumitra müdahale eder ve ilişkilerini kıracağı için bunu deşmemesini söyler. Gehna, sertçe ilişkilerin zaten koptuğunu söyler.

Anandi ellerini birleştirip onlardan özür diler. Fakat Basant, sen karışma, tüm gerilimin asıl nedeni sensin der. Bairon, Anandi’nin bir Sarpanç olarak görevini yaptığını ve daima konseye saygı duyduğunu söyler. Basant, bu yüzden şöhretinin azaldığını söyler. Çok beklediğim çocuğumu bir yabancı incitti ve bunun için adım atmaya hakkım yok, yabancılar bile onu konseye götürüyor, bu doğru mu der.  Bairon, hepimiz Nandu’yu seviyoruz, Anandi de seviyor der.

Basant yine kızar ve Anandi‘nin Nandu’nun acısını göremediğini söyler. Nandu’yu yargıladı der. Basant, ben yanlış mıyım diye sorar. Bairon, hayır değilsin, Rameşvar‘a yaptığın şey yanlış der. Basant incinir ve bugün aslında kimin üvey kimin öz olduğunu gösterdin der. Anandi öz ve ben yabancıyım der. Bairon şokla aralarında üvey-öz olayına nereden geldiğini söyler. Basant, Dadisa kimliğimi açıkladığı zaman bunu anlamadığım için aptalım der. Bairon, ona ne kadar saygı duyduğunu bildiğini söyler.

Basant, Anandi‘yi desteklemen bunu göstermiyor der. Sonra ona işi devralmasını söyler. Gehna’ya eşyaları topla, hemen evden gidiyoruz der. Herkes şok.  Gehna odada, Basant‘a ani kararını sormaya çalışır, ama Basant onu tersler. O sırada Bairon, Sumitra ve Anandi gelir. Bairon yine Basant’ı ikna etmeye çalışır. Basant öfkeyle gider, Bairon onu takip eder.

Sumitra ve Anandi Gehna‘yla konuşmaya çalışır ama Gehna çok sert tepki vererek adaleti ve adaletsizliği öğretmelerine gerek olmadığını söyler. Basant da Bairon‘u dinlemiyor. Gehna gitmek için çantası ile gelir. Nandu gelir ve onlara yaptığı aile resmini gösterir. Hepsi duygusal. Gehna, bir yerlere gittiklerini söyler. Nandu Anandi’ye sarılır ve onun yanına oturacağını söyler.

Gehna kızar ve onu sürükler, sadece üçümüz gidiyoruz der. Nandu onu sorgulamaya başlar. Basant onu azarlar. Sumitra yine, Dadisa için kalmalarını ister.  Evin büyük oğlu giderse ben ona ne derim der. Basant alay eder gibi evin büyük oğlu olmadığını söyler. Eğer öyle olsaydım Dadisa sana değil de Gehna’ya tüm sorumlulukları verirdi der. Gehna yaşta daha genç olsa da ilişkide büyük. Sumitra şok olur ve Nandu’yu ailesinden ayırmadığını söyler.  Basant, Nandu’nun ailesiyle gittiğini söyler.kimizin Yerine Basant evden gitti resimleri

Basant ve ailesi kimseyi dinlemeden cipe binerler. Bairon cipin peşinden koşar ama yetişemez. Sumitra bayılmak üzereyken Bairon onu tutar. Anandi ona dokununca Sumitra elini iter ve ona dokunmamasını söyler. Sadece Anandi yüzünden ailelerinin dağıldığını söyler.

Bairon, Basant‘ın öfkesi dinince geri döneceklerini, Dadisa’ya saygısızlık etmeyeceğini söyler. Sumitra ve Anandi, Bairon’dan Basant’ın nereye gittiğini öğrenmesini ister. Bairon Basant’ı arar ama Basant kapatır. Anandi evde mutlu anları hatırlar. Dadisa’nın fotoğrafına bu sınavda başarısız olduğunu ve aileyi bir arada tutamadığını söyler.

Dadisa’nın resminden, onu affetmesini ister. Basant ve ailesi Mahavir’in evine gelir.  (Gehna rolünün oyuncusu değişti) Mahavir şaşırır ve onları görmesine sevinir. Çok duygusaldır. Mahavir onlara nasıl olduklarını ve ev halkını ve Anandi’yi sorar.

Basant, Dadisa’nın Kalküta’ya gittiğini ve diğerlerinin de iyi olduğunu söyler. Mahavir, geleceğinizi bilseydim, sizin için özel bir şey hazırlardım der. Basant kendi evimde bunlara ihtiyacım yok baba der. Mahavir duygulanır.

İkimizin Yerine 225. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine Basant ve ailesi evi terk Eder (5 Yorum)

  1. Basant sen ne zaman doğru bir şey yaptın ki? Anandi’yi suçluyor bir de.Bir tek Bairon ve Sumitra iyi onlar Anandi’ye destek veriyorlar.Nankör BASANT!

  2. Şu özetleri bölmeyin karman çorman ediyorsunuz… Ne oldu da Basant evden gitti ?