İkimizin Yerine Gauri‘yi Bairon Okutmuş

Jagat ve Gauri‘nin ev sahipleri Kunda, Jagat‘ın 2 karısı olduğunu öğrenince onları ve Gauri‘nin ailesini evden kovar. Jagat, Gauri ve ailesi başka bir eve taşınır. Paraya sıkışınca Gauri Bade Papa‘yı arar. Bade Papa ABD’den onlara gelir. Jagat evde yoktur. Bade Papa Gauri‘nin Jagdiş‘le evlendiği için hayal kırıklığına uğrar. Papa, Gauri‘ye, yıllarca onun eğitim masraflarını kendisinin değil de Bairon‘un karşıladığını söyler. Gauri ve ailesi şok olur.

Papa, Bairon çocukken mağdur olmaman için yıllarca benim aracılığımla senden gizli seni okuttu der. Sen paraya sıkışıp beni arayınca Bairon‘u arayıp neden para yollamadığını sordum ve Bairon senin yaptıklarını anlattı der. Papa, Anandi‘nin hayatını mahvettiği ve Bairon‘lara nankörlük yaptığı için Gauri‘yle olan tüm bağlarını koparır. Gauri‘nin ailesi hâlâ pişman değiller. Bu arada Anandi öğretmenliği Phuli‘ye devreder.kimizin Yerine Gauri‘yi kim okuttu

Anandi Nandu ile Gehna‘dan daha iyi anlaşıyor ve bu Gehna‘yı rahatsız ediyor. Gauri Jagat‘a söylemeden Jetsara gelir. Jagat Gauri‘yi sorunca ailesi Bopal‘e hasta ziyaretine gittiğini söyler. Jetsar hastanesine Abhişek diye bir doktor gelir. Abhişek ortopedi doktorudur ve Varun‘u tedavi edecektir. Abhişek Asha‘dan hoşlanıyor. Evde bir Puja varken Gauri gelir ve tüm aileyi sorgular.

Bairon parayla o zamanki suçunu örtbas ediyor, beni okuttu ama şimdi bunu öğrenmem için bilerek para göndermeyi durdurdu der. Yani hâlâ nankördür ve aileyi yalancılıkla suçlar. Anandi onu durdurmaya çalışır. Sumitra Gauri‘ye bu tavırları yüzünden Jagat‘ı aileye döndüreceğini söyler. Gauri Jagat‘ın onlara dönmeyeceğini söyler ve Sumitra ile birbirlerine meydan okurlar. Bundan sonra Gauri Mumbai’ye döner ve Jagat‘la daha çok ilgilenir. Ne pahasına olursa olsun Anandi‘ye dönmesine engel olacaktır.

Bu aralarda köyde bir çocuk kaybolur ve köylüler büyücü cadı diye bilinen birinden şüphelenir. Anandi onlara kadını cadı olmadığını söylese de ona inanmazlar ve cadıyı döverler. Anandi kayıp çocuğu bulur ve tüm köylülere o bayanın büyücü falan olmadığını, sadece geçmişte çok acı çeken biri olduğunu anlatır. Köylüler özür diler ancak Anandi onu dinlemedikleri için Sarpanç‘lıktan istifa eder. Daha sonra köylüler kendilerini affettirirler. Gauri Jagat‘tan Jetsara gittiğini saklamaktadır.

Jagat‘a bir kaç kes romantik sürprizler yapar. Ayrıca Jagat‘ın ailesini de önemsiyormuş gibi yapar. Nandu maç yaparken başka bir çocuğa çelme takıp bilerek onu düşürür. Diğer çocuklar bunu farkedince ona kızarlar. Düşen çocuğun ailesi gelir ve Nandu‘yu azarlarlar. Nandu ben yapmadım diye yine çocukla kavga eder. Çocuğun annesi Nandu‘yu iter ve Nandu‘nun eli yaralanır. Nandu bu olayı Basant ve Gehna‘ya yalan yanlış anlatır.

Basant ve Gehna diğer ailenin evine gider. Aile alttan almaya çalışsa da Basant bağırır ve adamı işten kovmakla tehdit eder. Adam kızınca Basant onu kovar. Anandi ve Bairon bu konuyu desteklemez ve Nandu‘nun hatalı olabileceğini söylerler. Ancak Basant ve Gehna Anandi taraf tutuyor gibi düşünüp Anandi, Bairon ve Sumitra‘ya tavır yaparlar. Basant kovduğu adamın tazminatını ödemiyor. Adam konseye gider.

Anandi ben bu kararı veremem diye Sarpanç görevini bırakmak ister ancak Bairon onu engeller. Uzun bir konsey toplantısından sonra Anandi, diğer kadının Nandu‘yu ittiği için özür dilemesine ve Basant‘ın da tazminatı ödemesi gerektiğine karar verir. Basant ve Gehna tatmin olmaz ve Gehna Nandu‘yu Anandi‘den uzak tutmaya çalışır. Bairon ve Sumitra da Anandi‘ye hak veriyor diye onlara da tavır yaparlar.kimizin Yerine büyük sır

Basant işte bir kargaşa yaratınca Bairon durumu yönetir. Ancak Basant bunu da yanlış anlar ve evde Bairon‘la büyük bir kavga eder. Anandi Basant‘tan özür dilese de Basant dinlemez ve eşiyle oğlunu alıp evden gitmek ister. Gehna da bunu destekler.  Basant Sumitra‘ya da evin büyük oğlu ben değilim, eğer olsaydım Dadisa büyük gelin görevlerini sana değil de Gehna‘ya verirdi der.

Basant kimseyi dinlemeden Gehna ve Nandu‘yu alıp gider. Bairon‘lar nereye gittiklerini bilmiyorlar. Basant ve ailesi Nagor‘da Mahavir’in evine yerleşirler. Ancak Mahavir’e neden geldiklerini söylemezler ve bahane uydururlar. Mahavir mutludur. Bairon Mahavir‘i arar ve orada olduklarını öğrenir ancak o da Mahavir’e bir şey belli etmez.

Mahavir bir şeylerden şüphelenir. Bu arada Bairon, Sumitra ve Anandi onları özler. Gehna ve Nandu da Anandi ve Sumitra‘yı özler. Mahavir nihayet gerçeği Gehna‘dan öğrenir ve Anandi‘ye kızar. Jagat Anandi‘yi arar ve ondan evdeki durumu öğrenir ve o da Basant‘a kızar. Bu olayı aileden bir tek Dadisa bilmiyordur.

Dadisa‘nın evine gelip ailesini toparlaması lazım yoksa bu işin sonu hiç iyi değil. Küçük bir çocuk kavgası nelere sebep oldu… Bu olaylar yaklaşık, ikimizin yerine 220~225 bölüm 14~20 Nisanda yayınlanacak.

İkimizin Yerine Son Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine Gauri‘yi Bairon Okutmuş (1 Yorum)