Kuzey Yıldızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Kuzey Yıldızı dizisi için hazırlıklar devam ediyor. Süreç Film Kuzey Yıldızı dizisi için bir çok ünlü oyuncuya teklif götürdü. Kuzey Yıldızı  dizisinin erkek başrolü için ise son olarak Çarpışma dizisinde Galip karakterine hayat veren İsmail Demirci ile anlaşıldı.

Kuzey Yıldızı Dizisi Yapımcısı Yönetmeni ve Yapımcısı

Yapımcılığını son olarak Aşk Yeniden ve Yeni Gelin gibi dizilerin de yapımcılığını üstlenen Süreç Film’in üstleneceği Kuzey Yıldızı dizisinin hem senaristliğini hemde yönetmenliğini Ersoy Güler yapacak. Kuzey Yıldızı dizisi çekimleri Temmuz ayının sonunda başlayacak.

Kuzey Yıldızı Dizisi Konusu

Kuzey Yıldızı dizisinde eşinden ayrılan ve 3 kızıyla birlikte memleketi Ordu’ya geri dönmeye çalışan Kuzey’in renkli hikayesi anlatılacak. Kuzey ve Yıldız çocukluklarında bir birine aşık hatta nişanlanmış iki gençken Kuzey İstanbul’a üniversite okumaya gidince Yıldız’ı unutur ve orada aşık olduğu bir kadınla evlenir. Yıldız’ı terk eden Kuzey 20 yıl sonra eşi tarafından terk edilir ve beş parasız Ordu’ya geri dönmek zorunda kalır. Kuzey Ordu’ya döner ama artık memlekette bir ailesi yoktur; çünkü 20 yıl önce ailesi onu silmiştir.  Yıldız ise Kuzey’den yediği darbeden sonra uzun yıllar kendine gelememiş ve bir evlilik yapmamıştır. Şimdi Kuzey’in hiç bir şey yokmuş gibi geri dönmesine sinir olur ve tekrar Kuzey’i İstanbul’a göndermeye yemin eder. Kuzey gitmemeye, Yıldız affetmemeye, aileler de barışmamaya yeminlidir.

Kuzey Yıldızı Dizisi Oyuncu Kadrosu

İsmail Demirci (Kuzey)

İsmail Demirci 13 Kasım 1984 Ankara da doğumludur ve 35 yaşındadır. Kendisi gibi oyuncu Bensu Soral ile aşk yaşamaktadır. İlk olarak üniversite eğitimini bilgisayar programcılığı üzerine alan İsmail Demirci daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü girmiş ve mezun olmuştur. İsmail Demirci Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayat verdiği Erkan karakteri ile tanınmıştır. İsmail Demirci son dönemde Serçe Sarayında Ramazan ve Fabrika kızı dizisinde  Ferhat karakterine hayat vermiştir. tutmamıştır. İsmail Demirci son olarak Çarpışma dizisinde Galip karakterine hayat vermiştir.

Kuzey 3 kız babası yakışıklı ve eğlenceli bir adamdır; Kuzey eşi tarafından terk edildikten sonra bir de dolandırılmış ve beş parasız memleketine geri dönmek zorunda kalmıştır. Kuzey’in kızlarından biri genç kadınlığın eşiğinde, ortanca kızı ergenliğin doruklarında, en küçük kızı ise çocuk yaştadır. 

Aslıhan Güner (Yıldız)

Aslıhan Güner Mert Kılıç ile 2013 yılında evlenmiştir. 6 yıllık mutşu bir evliliği olan Aslıhan Güner Kılıç 17 Aralık 1987 İstanbul doğumludur ve 32 yaşının içindedir. Barış Manço Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Aslıhan Güner son olarak Diriliş: Ertuğrul – Karaca Hatun olarak yer alma başarısı göstermiştir. Daha önce 2016 yapımı Kehribar dizisinde Bahar ve Kızılelma dizisinde Azra olarak yer almıştır. Aslıhan Güner Stv dizileri ile ünlenmiştir ilk olarak da Sırlar Dünyası dizisinde yer almıştır.

Yıldız kararlı güçlü ve çalışkan bir kızdır. Güzeller güzeli bir kız olan Yıldız Kuzey ile çocukluk döneminde büyük bir aşk yaşamış hatta aileleri de yakın dost oldukları için aralarında söz bile takmışlardır ama Kuzey üniversiteye gidince Yıldız’ı unutmuş ve bir daha geri dönmemiştir. 20 yıl sonra Kuzey hiç bir şey yokmuş gibi Ordu’ya geri dönmeye çalışınca Yıldız’ın tepkisi ile karşılaşır. Yıldız Kuzey’i tekrar İstanbul’a göndermeye ve kendine yaşattıkları için onu pişman etmeye yeminlidir. 

Toygan Avanoğlu

1982 İzmir doğumlu olan deneyimli tiyatrocu ve dizi oyuncusu Toygan Avanoğlu 37 yaşının içindedir. Toygan Avanoğlu Kanalizasyon filmi ile tanınmış ve beğenilmiştir. Toygan Avanoğlu’nun ünlü olduğu proje ise Güzel Köylü dizisidir.  Toygan Avanoğlu Güzel Köylü dizisinde Bünyamin Enişte olarak tüm Türkiye’ye kendisini tanıtmıştır. 2018 de Daha sonra Meleklerin Aşkı dizisinde Necmettin Çekilmez olarak da çok beğenilmiştir. 2019 da ise hayatımız Film filminde yer almıştır.

Zeynep Kankonde

Zeynep Kankonde 3 Mart 1980 Eskişehir doğumludur ve şuanda 39 yaşının içindedir. Anadolu Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ve Ekol Drama’da öğretmen olarak görev yapmıştır. Zeynep Kankonde Türkiye’de en çok Ulan İstanbul dizisinde hayat verdiği Şehriban karakteri ile çok sevilmiş ve tanınmıştır.  Daha sonra çok büyük bir yapım olan Yeni Gelin’de yer almıştır.

Uğur Demirpehlivan

1963 İstanbul doğumlu olan deneyimli oyuncu Uğur Demirpehlivan 56 yaşının içindedir.  Uzun yıllar tiyatro yapan Uğur Demirpehlivan 2015 yılında yer aldığı Çilek Kokusu dizisi ile ünlenmiştir. Daha sonra Güzel Köylü dizisinde kızı Ayten karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Meryem dizisinde yer almış 2019 da ise Ege’nin Hamsisi dizisinde Sevim karakteri ile yer almıştır.

Aslıhan Kapanşahin

Aslıhan Kapanşahin 2 Kasım 2000 İstanbul doğumludur. Lise eğitimini tamamlayan Aslıhan Kapanşahin Paramparça dizisi ile dikkatleri üzerine çekmiştir.  Daha sonra Ufak Tefek Cinayetler dizisinde hayat verdiği Nilay karakteri ile ünlenmiştir.

Kuzey Yıldızı dizisinin kadın başrol oyunculuğu ve Kuzey karakterinin üç kızı için cast çalışmaları devam ediyor. Kuzey Yıldızı dizisi için Süreç Film ile anlaşma imzalayan oyuncular olursa konumuza eklenecektir.

Özgün Karaman (Ömer)

Babacandır dizisinde Emrecan karakteri ile tanınan Özgün Karaman 1988 Kocaeli doğumludur ve ve 31 yaşındadır.  Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Bölümü mezunu olan Özgün Karaman oyunculuk yetenekleri ile dikkat çeken bir isimdir. Oyunculuk eğitimlerini tamamlayan Özgün Karaman son olarak Darısı Başımıza isimli yaz dizisinde Cem Arslansoy olarak yer almıştır.

Ömer Kuzey’in büyük kızı Feride’nin erkek arkadaşı olarak Kuzey Yıldızı dizisinde yer alacak.

Kuzey Yıldızı dizisinden Gelen Teklifi Kabul Etmeyen Oyuncular

Feride Hilal Akın

Feride Hilal Akın şarkıcı ve dizi oyuncusudur. 8 Mart 1996 doğumlu olan Feride Hilal Akın 23 yaşındadır. Feride Hilal Akın’ın Gizli Aşk şarkısı ile çok tanınmıştır. Yeni Gelin dizisindeki Şirin karakteri ilk oyunculuk deneyimidir ve çok sevilmiştir. Feride Hilal Akın 1.68 metre boyunda 54 kilodur.

Kuzey Yıldızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (2 Yorum)