Mahkum Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Yeni Gelen Dahil)

MF Yapım 2017 Yapımı Güney Kore dizisi İnnocent Defendant’ın yayın haklarını satın aldı. Mahkum oyuncuları belli oldu. Onur Tuna, Alara Bozbey, Seray Kaya İsmail Hacıoğlu Melike İpek Yalova ve Hayal Köseoğlu Mahkum oyuncu kadrosunda yer alacak. Onur Tuna Mahkum dizisinde Cumhuriyet Savcısı Fırat Bulut karakteri ile yer alırken İsmail Hacıoğlu Savaş ve Barış Yesari isminde ikiz kardeşlere hayat verecek. Mahkum dizisinin senaristi Uğraş Güneş olurken Asena BÜLBÜLOĞLU yapımcı Volkan Kocatürk de yönetmen olacak.

Mahkum Dizisi Konusu

Bir sabah her şeyden habersiz cezaevinde uyanan Fırat Bulut cinayet suçu ile içeri girmiştir. Ömür boyu hapis ile yargılanan savcı Fırat Bulut’un artık tek hayat amacı vardır eksik anılarını hatırlamak ve masumluğunu ispat etmektir. Fırat’ın tek hatırladığı son baktığı davanın Türkiye’nin en zengin ailelerinden Zahit Yesari’nin ikiz oğlu Barış Yesari’nin cinayet davasıdır.

Mahkum Oyuncuları

Onur Tuna (Fırat Bulut)

Devrim Özkan ile aşk yaşayan Onur Tuna 1985 Çanakkale doğumludur. 36 yaşında olan Onur Tuna 1.95 metre boyunda, 87 kilo ağırlığındadır. Ege Üniversitesinde Ses Eğitimi alan Onur Tuna sesi ile değil yakışıklılığı ve oyunculuk becerileri ile ön plana çıktı ve sanat hayatına oyunculuk üzerine adım attı. Filinta ve Cesur Yürek dizileri ile dikkatleri üzerine çeken  Onur Tuna daha sonra Yasak Elma dizisinde hayat verdiği Alihan karakteri ile Türkiye’nin en sevilen başrol oyuncularından oldu. Son olarak Mucize Doktor dizisinde hayat verdiği Ferman Hoca karakteri ile dünyaya ismini duyuran bir oyuncu oldu.

Mahkum dizisinde Fırat başarılı bir cumhuriyet savcısıdır. Cinayetleri açığa kavuşturma konusunda özel yetenekleri olan Fırat imkansız denilen cinayetleri 10 dakikada çözen bir adam. 30 yaşında olan Fırat evli ve bir kız babasıdır. 5 yaşında Nazlı isminde bir kızı olan Fırat eşi Zeynep de çok sevmektedir. İşi yüzünden bazen ailesini ihmal etse de Fırat karısına deliler gibi aşıktır. Fırat’ın hayatı Türkiye’nin zengin ailelerinden birinin oğlu olan Barış Yesari’nin cinayet davası ile değişir. Fırat bir gün uyandığında kendisini hapiste bulur. 

Mahkum oyuncuları arasında ağıt bulut karakteri ile Onur Tuna da var

Alara Bozbey (Zeynep Bulut)

Benim Adım Melek dizisinin Banu’su Alara Bozbey Zeynep karakteri ile Mahkum oyuncuları arasında yer alacak. Alara Bozbey 1986 Litvanya doğumludur ve 35 yaşındadır. Yabancı Damat Dizisi ile tanınan Alara Bozbey daha önce de  Dolunay dizisinde Demet karakteri ile yer almıştı. Alara Bozbey’in bir dönem Ata Demirer ile aşk yaşadığı iddia edilmektedir.

Alara Bozbey Mahkum dizisinde Zeynep karakteri ile yer alacak. Zeynep İstanbul cumhuriyet savcısı Fırat Bulut’un çok sevdiği eşidir. Zeynep öğretmen eşi Fırat’ın ailesini işi yüzünden bazen ihmal ettiğini düşünse de kızı Nazlı ile çok mutludur. Zeynep bir gece evine giren Barış Yesari tarafından bıçaklanır ve ölür. 

mahkum dizisi zeynep karakterine Alara Bulut hayat verecek

Alya Sude Mazak (Nazlı Bulut)

Nazlı Zeynep ve Fırat’ın çocuklarıdır. 5 yaşında olan Nazlı oldukça akıllı ve güzel bir kızdır. Babası Fırat ile çok güzel günler geçiren Nazlı ne yazık ki 5 yaş doğum gününde felaketi yaşar. Nazlı uyurken annesi öldürülür Nazlı’da tanımadığı bir adam tarafından kaçırılır.

mahkum dizisinde nazlı Fırat Bulut'un kızıdır.

İsmail Hacıoğlu (Savaş Yesari)

İsmail Hacıoğlu 30 kasım 1985 de dünyaya gelmiştir ve 36 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan İsmail Hacıoğlu son döneme Mehmetçik Kut’ül Amare, Çocuk ve Zümrüdü Anka gibi diziler ile damga vurmuştur. Dünyada milyonlarca kez izlenen Alya filminde de başrolde yer alan İsmail Hacıoğlu Merve Çağıran ile sevgilidir. Usta oyuncu  İsmail Hacıoğlu 1.86 boyunda ve 74 kilo ağırlığındadır. İsmail Hacıoğlu Mahkum dizisinde Savaş ve Barış isminde ikiz kardeşleri canlandıracak.

Savaş Yesari: Türkiye’nin en zengin 10 adamından biri olan Zahit Yesari’nin tek yumurta ikizi olan oğlundan biridir. Zahit Yesari ikiz oğlu olunca çocuklardan çok ağlayana Savaş, sürekli gülene ise Barış ismini verir. Savaş Robert kolejini başarı ile bitirmiş sonra da Yale üniversitesinde eğitim hakkı kazanarak Yale’yi de derece ile bitirmiştir. Amerika’dan sonra Türkiye’ye dönen Savaş babasının şirketinde yönetim kuruluna girerek işlerin başına geçmiştir. Barış bu hikayenin siyahı iken Savaş beyazı.

Barış Yesari: Zahit Yesari’nin serseri oğlu Barış lise döneminden itibaren bozulmaya başlamıştır. Liseyi bir serseri olarak babasının yardımı ile bitiren Barış’a babası zorla kardeşi gibi Amerika’ya üniversite okumaya göndermiştir. Barış Amerika da üniversiteyi yarıda bırakarak eğlenmeyi ve gezmeyi tercih etmiştir. Diploma alamadan Türkiye dönen Barış Türkiye’de Büge’ye aşık olur ama serseriliği Büge’yi kaybetmesine neden olur. 

İsmail Hacıoğlu mahkum oyuncularından biri oldu dizinin kötü karakteri olacak

Melike İpek Yalova (Büge Yesari)

Büge güzeller güzeli bir kızdır. Babası bir iş adamı olsa da yeteri kadar zengin olamadığı için Zahit Yesari ile girdiği mücadeleyi kaybetmiş daha sonra her şeyini kaybettiği için intihar etmiştir. Büge’nin tek hedefi vardır. Yesari ailesine girmek ve o aileyi içerden çökertmek. Büge bir bar çıkışı Yesari’lerin oğlu Barış’la karşılaşır ve onu kendine aşık eder. Büge ile Barış mutlu bir ilişki yaşasa da Barış evlilik masasına kolay oturtulacak bir adam değildir. Barış yurt dışına gidince araya soğukluk girer ve Büge ile Barış ayrılır; ancak Büge sonradan Barış’tan hamile kaldığını anlar. Bu dönemde Barış’ın ikiz kardeşi Savaş ile gözüne kestiren Büge Savaş ile evlenmeyi başarır. Büge için Savaş hem zengin hem de çocuğu için iyi bir babası adayıdır.

Melike İpek Yalova mahkum oyuncu kadrosunda yer alacak

Seray Kaya (Cemre Çelik)

Güzel oyuncu Seray Kaya Mahkum  oyuncuları arasında yer alacak. Mahkum dizisinde Onur Tuna ile partner olacak Seray Kaya daha önce Kadın dizisinde hayat verdiği Şirin karakteri ile çok sevilmişti. Geçen sezon Kuruluş Osman’da Lena karakteri ile yer alan Seray Kaya 4 Şubat 1991 İstanbul doğumludur ve 30 yaşındadır. Kocamın Ailesi dizisinde hayat verdiği Miray karakteri ile sektörde sevilen Seray Kaya daha sonra da Gülümse Yeter de Gül karakteri ile ilk başrol deneyimini yaşamıştır.  Seray Kaya 164 cm boyunda ve 52 kg ağırlığındadır.

Mahkum dizisinde Cemre 30 yaşında oldukça güzel ve akıllı bir kamu avukatıdır. Ankara Hukuk Fakültesini Yesari holdingden aldığı başraı bursu ile derece ile bitiren Cemre eğitim hayatında gösterdiği başarıyı iş hayatında gösteremez ve girdiği her davayı kaybeder. Özel sektörde başarısız olan Cemre kamu avukatı olarak çalışır; kamuda zor davalara talip olan Cemre hakim ve savcıları bir türlü ikna edemez. Fırat’ın davası Cemre’nin en büyük sınavı olacaktır.

seray kaya mahkum oyuncuları arasında yerini aldı kadın başrol

Hayal Köseoğlu (Sasha)

Hayal Köseoğlu 1992 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir ve 39 yaşındadır.  50 Kg ağırlığında 1.70 cm boyunda olan Hayal Köseoğlu  Aydın üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Hayal Köseoğlu Arkadaşlar İyidir, Mucize Doktor ve Ufak Tefek Cinayetler dizileri ile son yıllara damga vurmuştur.

Sasha’nın annesi Ukraynalı babası ise Türk’tür. Barış’ın sağ kolu olan Sasha ergenliğinde Anoreksiya denen bir beslenme bozukluğu hastalığına yakalanmış uzun yıllar kilo almak için mücadele vermiştir. Sosyal hayatı olmayan ve gençliğini bilgisayar başında hacker olmak için çalışarak harcayan Sasha tam iyileştim derken bu sefer annesi kanserden ölmüş; bunalıma giren Sasha internetten tanıştığı erkek arkadaşı ile evden kaçmıştır. Erkek arkadaşının intihar etmesinden sonra sokaklarda yaşamaya başlayan Sasha’yı Barış Yesari sokaklarda bulur ve onu kendisi için çalışan bir ganstere çevirir.  Soğukkanlı bir katil olan Sasha kılık değiştirmekte ve güzelliğini kullanarak iş yaptırmakta ustadır. 

hayal köseoğlu mahkum oyuncu kadrosunda yer alacak

Mehmet Ulay (Zahit Yesari)

Zahit Yesari ailesinin zenginliğini bugünlere kadar büyüterek getiren bir iş adamı. İnşaat işlerinde bir dünya devi olan Yesari şirketinin sahibi. Savaş ve Barış isminde iki oğlu var. Savaş’ı her zaman sevmiş ön plana çıkarmış Barış’ı her zaman dışlamış ve saklamıştır.

blank

Hakan Karsak(Hacı)

Hacı Ağa abisini öldürdüğü gerekçesi ile Savcı Fırat Bulut tarafından hapse atılmış bir mahkumdur. Fırat Bulut ile hapishane arkadaşı olacaktır. Hacı her ne kadar ailesinin lideri olan abisini öldürmek ile tehdit etse de kesinlikle abisini öldürmek istememiştir. Abisi Sasha’nın Barış’ı kurtarmak için adli tıp doktorunu öldürdüğü kaza da yanlışlıkla ölmüş suç Hacı’ya kalmıştır.

blank

Gülçin Hatıhan (Nazan Şen)

Handan Şadoğlu karakteri ile  Hercai dizisinde yer alan Gülçin Hatıhan şimdi de Mahkum dizisi oyuncu kadrosuna yer alacak. 1972 İstanbul doğumlu olan Gülçin Hatıhan Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk bölümü mezunudur. Poyraz Karayel ve İstanbullu Gelin dizileri ile tanınan Gülçin Hatıhan Çukur ve Suskunlar gibi dizilerde deneyim kazanmıştır.

Nazan Avukat Cemre Çelik’in teyzesidir. Yesari holdingten para almakta ve Cemre ile ilgili bilgileri para karşılı Yesari’lere satmaktadır. Aslen kuafördür. 

blank

Hakan Salınmış (İhtiyar)

Cezaevinin en deneyimli mahkumu. Fırat’ın haksızlığa uğradığından emin hapiste olsa da akil birisi. Yıllar önce ailesini koruyamadığı için hem kızı hem de eşini düşmanları öldürmüştür. İhtiyar ailesini koruyamadığı için kendisini hapse mahkum etmiştir. 20 yıldır hapiste olsa da İhtiyar aslında bir genel cerrahi doktorudur.

blank

Tugay Mercan (Paşa)

Fırat Bulut’un hapishane arkadaşı olan Paşa hırsızlık yüzünden hapse girse de aslında atletik bir vücudu olan sportif bir adamdır. Sayısal loto iddia işleri Paşa’nın işidir. Paşa hapse girmeden önce sayısal loto oynamış; lotoyu da tutturmuştur ama bileti evdedir ve kimseye bu durumdan bahsedemez.

blank

Bülent Seyran (Müdür)

Fırat Bulut’un kaldığı hapishanenin müdürü. Yesarilerin gücü ve parası karşısında hemen eğilir ve haktan uzaklaşır. Para için her şeyi yapabilecek bir adamdır.

blank

Gökberk Polat

Fırat’ın hapishanede ki yakın arkadaşı. Açık sözlü birisi.

blank

Nihal Koldaş

Savaş ve Barış’ın annesi. Demans hastası; 90’lı yıllara takılmış yakın geçmişi çok fazla hatırlamıyor.

blank

Bülent Düzgünoğlu (Başsavcı)

Fırat’ın baş savcısıdır. Fırat başsavcısına güvenmektedir. Başsavcı Fırat’ı çok sever ve taktir eder, bu davayı da Fırat’ın en yakın arkadaşı Tahir’e vermiştir. Fırat’ın suçsuz olduğuna emindir ama ispat edemez.

blank

Ramiz Mullamusa (Ali)

Ramiz Mullamusa 1998 Hatay doğumludur ve 23 yaşının içindedir. Daha önce Arka Sokaklar dizisinde yer almıştır. Özellikle Gönül Dağı dizisinde hayat verdiği Aziz karakteri ile çok sevilmiştir.

Ali; Fırat Bulut’un koğuşuna gelen yeni mahkumdur ancak Ali basit bir mahkum değildir. Ali olay gecesi Fırat Bulut’un kızını kaçıran gençtir. Nazlı Ali’nin yanındadır. 

Ramiz Mullamusa Mahkum dizisi oyuncu kadrosunda yer alacak

Muharrem Türksever (Kamber)

Kamber Fırat Bulut’un hapishane arkadaşıdır. Hapisten çıkmasına yaklaşık 7 ay vardır. Yıllardır hapistedir. Ailesi olmadığı için hapishaneyi ailesi bilmiştir; dışarı çıkar bir suç işler bir kaç içinde geri evine döner.

blank

Murat Şahan (Gardiyan)

Baş gardiyandır. Hapishane müdürünün yasa dışı işlerini hep o yapar.

murat şahan Mahkum dizisinde oyuncu olarak yer alacak

 Anıl İlter (Savcı Tahir)

Anıl İlter Mahkum dizisinde Tahir isminde bir savcıya hayat verecek. Fırat Bulut’u yargılayacak olan Savcı Tahir aslında eskiden Fırat Bulut’un en yakın arkadaşıdır. Üniversiteden Zeynep ve Fırat ile aynı sınıfta olan Tahir ne yazık ki en yakın arkadaşı olan Fırat Bulut’un Eşi Zeynep’e aşıktır. Zeynep’i öldüren Tahir olmasa da Fırat’ın Zeynep’i kıskançlıktan öldürdüğünü düşünmektedir; zira olayın olduğu gece Fırat uyurken eve Savcı Tahir gelmiş ve Nazlı’ya doğum günü hediyesi getirmiştir. Tahir evden çıktıktan sonra olanlar olmuştur. Bu nedenle de Tahir Fırat Bulut’u hapse attırmak için elinden geleni yapacaktır. Tahir ilerleyen dönemde Barış Yesari ile iş birliği yapacak ve arkadaşına bir kez daha ihanet edecektir.

blank

 Furkan Kalabalık (Bekir)

Mahkum dizsinde Bekir Nazlı’nın dayısı ve Zeynep’in de kardeşidir. Gardiyan olarak görev yapan Bekir ablasının ölümünden eniştesi Fırat’ı sorumlu tutacaktır. 

blank

Burcu Cavrar (Ceyda)

Ceyda Savaş Yesari’nin özel asistanıdır. Yesari holdingin bel kemiğidir.

blank

İlker Yağız Uysal (Can)

Can Savaş ile Büge’nin oğludur.

blank

Ece İrtem (Ferda)

Mahkum dizisinde Savaş’ın yasa dışı işler yaptığı ve yasak aşk yaşadığı kadındır. Kısa süre içinde Savaş’ın öldüğünü Barış’ın onun yerine geçtiğini fark edecektir.

Ece İrtem Mahkum dizisinde Ferda karakteri ile yer alacak.

Gökhan Tercanlı (Zafer)

Zafer Davcı Fırat Bulut ile çalışan başarılı bir komiserdir. Zafer; yakın arkadaşı Savcı Fırat Bulut’un asla katil olduğuna inanmasa da aklı gidip geldiği için emine olamaz. Gökhan Tercanlı mahkum dizisinde zafer karakteri ile yer alacak

Mahkum Kaç Bölüm Yayınlanacak

Mahkum dizisinin orijinali olan İnnocent Defendant dizisi 18 bölüm olarak yayınlansa da Mahkum dizisinin en az 30 bölüm 1 sezon ekranlarda olması planlanıyor. Eğer her şey yolunda gidere İnnocent Defendant’ın hikayesi daha da geliştirerek dizi 2. sezona da uzatılmak isteniyor.

Yorum yaz

Mahkum Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Yeni Gelen Dahil) (1 Yorum)