Mucize Doktor Nerede Çekiliyor? Hangi Köyde? Hangi Hastanede?

Mf Yapım’ın Fox Tv ekranları için uyarlayacağı Mucize Doktor dizisinin çekimleri 25 temmuzda başladı. 2017 Amerikan yapımı The Good Doctor dizisinin uyarlaması olan Mucize Doktor dizisinden uyarlanacak olan Mucize Doktor  dizisinde Taner Ölmez Ali isimli Otizm ve Savant Sendromlu bir gence hayat verecek.

Mucize Doktor Nerede Çekiliyor

Mucize doktor dizisi kadrosunda Taner Ölmez Reha Özcan Özge Özder Onur TunaSinem Ünsal Hazal Türesan Murat Aygen ve Fırat Altunmeşe gibi çok önemli isimler yer alacak; ancak şuanda Bilecik’te bu oyunculardan bir çoğu yok. Zira bu oyuncuların hikayeleri dizi seti İstanbul’ alındıktan sonra başlayacak.

Mucize Doktor dizisinin çekimleri Bilecik’de başladı. 11 plaka kodlu arabaların ve traktörlerin kullanıldığı çekimlerde Bilecik yeşil doğası ile dikkat çekiyor. Mucize Doktor dizisi çekimleri Bilecik Merkez’e bağlı Küplü, Başköy, Dereköy ve Gülümbe köylerinde çekilmeye devam ediyor.

Mucize Doktor set fotoğrafları

Mucize Doktor dizisi erkek başrol oyuncusu Taner Ölmez de dizinin çekimleri için Bilecik’e geldi. Bilecik halkını ve doğasını çok seven Taner Ölmez diziden sonra da Bilecik’e tekrar geleceğini ve buraları daha detaylı gezeceğini anlattı.

Mucize Doktor seti

Mucize Doktor Seti Nerede?

Mucize Doktor Seti ilk olarak Bilecik merkeze kuruldu. Dizinin çekimleri Bilecik tarihi garında başladı. Devamında Vezirhan beldesinde de çekimler devam etti. Mucize Doktor dizisinin setinin ilerleyen günlerde İstanbul’a da kurulacağı dizinin hikayesinin ikinci ayağının İstanbul’da olacağı bilgisi verildi. Mucize Doktor dizisinin İstanbul çekimleri ile ilgili İstanbul’a set kurulunca sizlere daha detaylı bilgi vermeye devam edeceğiz.

Mucize Doktor hangi köyde

Mucize Doktor dizisi uygulayıcı yapımcısı Yiğit Umurhan  ve dizinin yönetmeni Yusuf Pirhasan Mucize Doktor dizisine mekan arayışı için tren garının bulunduğu, dağlık ve yeşil bir doğası olan bir bölge aramışlar ve sonunda Bilecik’te çekimleri yapmaya karar vermişler. Peki Mucize Doktor  dizisinin konusu ne?

Mucize doktor dizisinin önemli çekim mekanlarından biri de tarihi Bilecik Garı oldu.

Mucize Doktor tren garı

Mucize Doktor Dizisi Konusu

Mucize Doktor dizisinde dağlık ve sapa bir köyde otizmli savan sendromu le hayata gözlerini açan Ali’nin doktor olma hikayesi anlatılacak. Ali içine kapanık bir çocukken zehir gibi zekası ile tıp fakültesini birincilikle bitirecek ve İstanbul’da bir hastanede asistan olarak çalışacak. Tabi Ali bu zamana kadar kimseye  otizmli savan sendromlu olduğundan bahsetmemiş; hal böyle olunca Ali arkadaşlarından bu hastalıklarını gizlemeye çalışacak ve hikaye böylelikle İstanbul’da özel bir hastanede devam edecek?

Mucize Doktor Hangi Hastanede Çekilecek?

Mucize Doktor dizisi İstanbul Pendik’te bulunan Medical Park hastanesinde yapılacaktır. Medical Park hastaneleri ile yönetimi ile dizi çekimi için anlaşma imzalandı. 62.000 metrekare kapalı alanı olan İstanbul Pendik Medical Park hastanesi Fevzi Çakmak, Eski Karakol Sk. No:9, 34899 Pendik/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Mucize Doktor Hangi Hastahanede

Son dönemde bir çok dizi hastanelerde çekiliyor; örneğin Star TV’nin Avlu dizisi Özel Adatıp İstanbul Hastanesi’nde çekilmişti. Topluma mal olmuş bir dizi olan Aliye dizisi de Özel Umut Hastanesinde çekilmişti. Kalp Atışı dizisi HeartBeat Hospital da  da Doktorlar dizisi de  Kocaeli Gebze de bulunan Anadolu Sağlık Merkezinde çekilmişti.

Mucize doktor hastahanesi neresi

Mucize Doktor dizisinin şuanda Bilecik çekimleri devam ediyor. Mucize Doktor dizisinin ikinci kısım çekimleri İstanbul’da bir özel hastanede devam edecek ancak şuanda çekimler İstanbul’a alınmadığı için hangi özel hastane olacağı belli değil.

 

Mucize Doktor Nerede Çekiliyor? Hangi Köyde? Hangi Hastanede? (5 Yorum)

  1. Bence saçma ilk bölüm Samsun’da çekilmeliydi nasıl samsunlu diyorsunuz bu işe bir samsunlu olarak kızdım

  2. Mucize dr yapımcısı ile beş istiyorum otizmli birevlada sahip olan bir anneyi bilgi icin

  3. Bu dizide dikkatimi çeken Alinin hava alanına giderken minibüste Samsun Çarşamba yazması ne alaka plakaya 55 dizi Bilecik’de çekiliyor dediniz.

  4. Amerikan yapımı mı bir yanlışınız var The Good Doxtor dizisi güney kore yapımıdır ordan Amerika’ya uyarlanmıştır