Mucize Doktor Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Mucize Doktor çekimleri 23 temmuz salı günü başladı. Mucize Doktor dizisi eylül ayı başında ekranlarda olacak. 

Hangi Diziden Uyarlanacak?

Mucize Doktor dizisi Amerika Birleşik Devletlerinde 2 sezon ve 36 bölüm olarak yayınlanan The Good Doctor dizisinden uyarlanacak. Mucize Doktor dizisi tıbbi bir drama dizisi olacak ve uyarlamayı Mf Yapım yapacak.

Mucize Doktor Yapımcısı Yönetmeni Senaristi

Daha önce Anne ve ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizileri başarı ile uyarlayan MF Yapım senaryo uyarlaması için ise başarılı senarist Pınar Bulut tarafından gerçekleştirilecek. Mucize Doktor dizisinin yönetmeni ise Yusuf Pirhasan olacak. Genç yönetmen Yusuf Pirhasan daha önce Kalp Atışı ve Seviyor Sevmiyor dizilerini de yönetmişti.

Mucize Doktor Dizisi Konusu

Mucize Doktor dizisinde Otizm ve Savant Sendromu hastası olan özel bir cerrahın hikayesi ekranlara taşınacak. Bu genç cerrahın özel bir hastalığı vardır Savant Sendromu. Savant Sendromu genel zeka düzeyi ortalamanın altında olmasına karşın bir ya da birden fazla alanda aşırı düzeyde bilgi sahibi olan kişilere konulan bir tanıdır. Çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan bu genç doktor. iş arkadaşlarının kendisinden şüphelenmemeleri için onlara değişik tıbbı hediyeler verir.

Mucize Doktor Oyuncuları

Taner Ölmez (Ali)

9 Ağustos 1986 da İstanbul’da hayata gözlerini açan Taner Ölmez şuanda 33 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro mezunudur. Gençlik döneminde bir çok projede yer alan Taner Ölmez Kayıp Şehir dizisi ile tanınmış ve sevilmiştir. 1,75 cm boyunda ve 65 kilo olan Taner Ölmez Medcezir dizisinde hayat verdiği Mert karakteri ile milyonlar tarafından takip edilen bir oyuncu olmuştur. 2016 da ise dönemin en nemli tarihi dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem de Genç Osman olarak yer almıştır.

Reha Özcan (Adil)

Reha Özcan 5 Temmuz 1965 Bingöl doğumludur ve 54 yaşındadır. ,Tam adı Ragıpğ Reha Özcan olan oyuncumuzun baba tarafı Sinop Boyabat’tadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Reha Özcan İstanbul Devlet Tiyatrosu’n çalışmış ve 2016 da buradan emekli olmuştur. Bizim Hikaye’ dizisinde ‘Fikri’ karakteri ile meslek hayatını zirvesini görmüştür.

Özge Özder (Kıvılcım)

Özge Özder 1978 Ankara doğumludur ve 41 yaşının içindedir. Kendisi gibi oyuncu Tansel Öngel ile 3 yıllık bir evlilk süreci yaşamış ancak 2010 da ayrılmıştır. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. 4 sene tiyatro oyunlarında yer almış daha sonra Haziran Gecesi dizisi ile tanınmaya başlamıştır.  Özge Özder son olarak Kocaman Ailem dizisinde  Güzide karakterine hayat vermiştir. FOX TV’de yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisi Özge Özder’in kariyerinde ki önemli dizilerden biridir. Son olarak Ulan İstanbul Kehribar ve Umuda Kelepçe Vurulmaz dizilerinde yer almıştır.

Özge Özder Mucize Doktor dizisinde Kıvılcım karakteri olarak izleyicisi karşısında olacak

Onur Tuna (Ferman)

1985 Çanakkale doğumlu olan Onur Tuna 34  yaşının içindedir. 1.95 metre boyunda, 87 kilodur ve Yengeç burcudur. Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan Onur Tuna ses sanatçısı değil oyuncu olmayı çok istemiş ve  yakışıklılığı ile yapımcıların dikkaktini çekmeyi başarmıştır. Daha oyunculukta deneyim kazanmadan Filinta dizisinde başrol oynamaya hak tanınan Onur Tuna daha sonra Cesur Yürek dizisi ile başarı yakalamıştır. Onur Tuna’nın en başarılı olduğu proje ise hala devam eden ve çok sevilen Yasak Elma dizisi olmuştur. Onur Tuna Yasak Elma’da hayat verdiği Alihan karakteri ile dünyaya ismini duyurmuştur.

Sinem Ünsal (Nazlı)

1993 yılında İzmir’de dünyaya gelen Sinem Ünsal Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümünde üniversite eğitimi almıştır. Özel kurslarda oyunculuk dersleri alan Sinem Ünsal özellikle Çoban Yıldızı’ ve Siyah Beyaz Aşk dizileri ile önemli bir oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Sinem Ünsal son olarak Tv8’in Kızım dizisinde Sevgi öğretmen olarak yer almış ve büyük beğeni toplamıştır hem oyunculuğu hemde güzelliği ile.

Hazal Türesan

1985 yılında İstanbul’da doğan Hazal Türesan şuanda 34 yaşındadır. 1.70 m boyunda ve 51 kg ağırlığında olan  Hazal Türesan Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Hazal Türesan’ın tiyatrodan sinemaya geçmesi Unutma Beni isimli günlük dizi ile olmuştur. Hazal Türesan son  dönemde bir çok önemli dizi de yer bulmuştur. Bu diziler arasında Tatlı İntikam, Kara Para Aşk ve Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde vardır. Hazal Türesan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde hayat verdiği Yasemin karakteri ile ismini dünyaya da duyurma başarısı elde etmiştir. Hazal Türesan İcon Talen ajansın oyuncusudur. Hazal Türesan son olarak 2019 da Atiye ve Yaşamayanlar isimli internet dizisinde Yisa karakteri ile de yer almıştır.

Murat Aygen

Medcezir dizisi ile tanınan Murat Aygen’i 1971 yılında Diyarbakır’da hayata gözlerini açmıştır. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Biyoloji eğitimi alan Murat Aygen’in aslında gerçek adı Murat Ağlatçı’dır. Murat Aygen biyolog değil oyuncu olmayı istediğini fark edince daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi’ne girmiş ve devlet konservatuarında tiyatro eğitimi almıştır. İlk olarak Medcezir dizisi ile ünlense de Bodrum Masalı dizisinde Evren karakterine hayat vererek ünlenmiştir. Daha sonra İstanbullu Gelin dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Murat Aygen 2018 de Şahin Tepesi dizisinde Demir olarak izleyicisi karşısına çıkmıştır.

Gökçe Akyıldız

Gökçe Akyıldız 30 Ekim 1992 Sinop doğumludur ve 17 yıldır sinema sektörünün içindedir. Çocuk oyuncu olarak başladığı kariyerine Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Songül karakteri ile taçlandırmıştır. 2017 yılında Mustafa Özyurt ile evlenen güzel oyuncu Gökçe Akyıldız’ın bir de oğlu vardır. Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut gibi Stv dizileri Gökçe Akyıldız’ın kariyer basamaklarını tırmanmaya başladığı projelerdir. 2013 yılında hayat verdiği Fatih Harbiye dizisinde Aslı karakteri ile tanınmış sonra da Kırgın Çiçekler ile ünlü olmuştur

Aleyna Solaker

1994 yılımda İstanbul da dünyaya gelen Aleyna Solaker 25 yaşının içindedir. Aleyna Solaker Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Meral karakteri ile tanınış ve çok sevilmiştir. Bilgi Üniversitesinde Tiyatro eğitimi alan güzel oyuncu aslında bir çocuk oyuncudur. İlk oyunculuk deneyimini 2000 yılında daha 6 yaşındayken Kuş Dili dizisi ile yaşamıştır. Aleyna Solaker son olarak 2018 de Dersimiz Atatürk filminde yer almıştır 2019 da ise Fox Tv filmi olan Aşktroloji filminde Ekin Mert Daymaz ile başrol oynamıştır.

 

Etiketler

Mucize Doktor Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (3 Yorum)

  1. Taner olmezin pantneri sinem unsal olacak gokce ak yildiz kadroda yok bildigim kadariyla ama onur tuna taner olmwz reha ozcan ozge ozder sinem unsal dizide rol alacak isimler medtava oyle yazms ever dizi once kore dizisi good doctor olarak 203 de baslamis sonra devam olarada 2017de guney kore the good doctor baalamis ben ikinide izledim ayni konu ayni senaryo lakin oyunculuklar farkli ama o iki oyuncuda efsane oynamis ben iki diziyide severek izledim bakalim uyarlama nasil olacak hos ben zaten pinar buluta guveniyor o boyle doktorlar gibi dram bir dizi yazarsa efsane uyarlasa cidden cok izlenir reytiglerde karsiligini alir bakalim dizi foxta hangin yayinlanacak acaba yapimcisi fatih aksoymu fatih bayhanmi cok merak ettim

  2. Evet Amerika bu diziyi yayınladı ama dizi G. Kore’den uyarlama. Yani orjinal hikaye G. Kore’nin. Dizi G. Kore’ de 2013’te yayınlamış ve 2017’de Amerika bu diziden uyarlama yapmış… Ve şimdi de biz… Umarım güzel olur ve uzun olmaz… Ki hikaye G. Kore’den ise ve senaristlerimiz aynen uyarlarsa harika olacağını düşünüyorum. Sezon yapacağız diye uzatmayın lütfen! Ve zaten dizi sürelerimiz orijinal diziden iki bölüm kadar uzun…