Avlu Deniz Deniz Hapisten Çıkacak mı? Deniz Ne Zaman Tahliye Olacak? (Orijinal Senaryo)

Avlu dizisi Türkiye’de dizi sektörünü kasıp kavurmaya devam ediyor. Dillere destan oyuncu kadrosu ve oyuncu performansları ile dikkat çeken Avlu dizisi aynı zamanda da başarılı ve duygu dolu senaryosu ile beğeni topluyor.

Avustralya dizisi Wentworth’un yasal uyarlaması olan Avlu dizisinde izleyici en çok bize Deniz ne zaman hapishaneden çıkacak sorusunu yöneltiyor. Avustralya dizisi Wentworth’un senaryosu ile yani orijinal  senaryo ile şimdiye kadar büyük bağlılık gösteren Avlu dizisi senaryosu bu bağlılıkla devam ederse Deniz daha çok hapishaneden çıkamayacak.

Bilindiği üzere Avlu dizisinin 24 mayıs perşembe günü ekranlara gelen 9. bölümünde Deniz’in kızı Ecem öldürüldü. Alp’in kıskançlık ve geleceğini koruma adına öldürdüğü Ecem’in ölümünün etkisi Avlu dizisi senaryosunda daha çok devam edecek.Avlu Deniz hapisten çıkacak mı

Deniz kızının öldürüldüğünü öğrenecek ve bu işin peşini içeride de olsa bırakmayacak. Deniz’in ilk hedefi Ecem’i boğarak öldürenin Alp olduğunu bulmak. Bu konuda da Deniz’e en çok yardımı hapishane gardiyanı Murat yapacak. Muhtemelen Murat veya Hakan Ecem’i öldürenin Alp olduğunu ispat edecek.

Alp’in yani düşmanı Kudret’in oğlunun kızını öldürdüğünü öğrenen Deniz durur mu? Deniz hapisten kaçacak ve Kudret’in oğlu Alp’i öldürecek. Orijinal senaryoda Alp eli ile değil uyuşturucu ile Ecem’i öldürüyordu. Yani Ecem hastahaneden çıkıp Alp’e gidiyor ve uyuşturucu verilerek öldürülüyordu.

Orijinal senaryoda Alp’in ölümü sonrası evlatları ölmüş iki anne olarak Deniz ve Kudret arasında büyük savaş başlayacak. Eğer Avlu dizisinde orijinal sadık kalınırsa Deniz Kudret’i de bıçaklayacak ancak Kudret ölmeyecek ve hastahaneye kaldırılarak kurtarılacak.. Böylece Deniz’in içeriden çıkması hapisten kurtulması gibi bir durum söz konusu olmayacak. Deniz içeri suçsuz olarak girse de içeride işlediği suçlar onun özgürlüğünü elinden alacak.

Bu arada sizlere orijinal senaryo Wentworth dizisinden bir kaç bilgi daha verelim. Wentworth dizisinde hapishane müdürü de değişiyor; zaten gelen savcı bunun sinyallerini de verdi. Melis muhtemelen yeni sezonda hapishane müdürü de olamayacak ve çok psikopat bir hapishane müdürü diziye gelecek ve Deniz’e ve diğer mahkumlara kök söktürecek.Avlu Melis neden ayrıldı

Etiketler

Avlu Deniz Deniz Hapisten Çıkacak mı? Deniz Ne Zaman Tahliye Olacak? (Orijinal Senaryo) (4 Yorum)

  1. AVLU GÜZEL DİZİ KEŞKE ECEMİ ÖLDÜRMESEYDİ ECEMİN SEVGİSİ ONUN DEGİŞTİRİP İYİ İNSAN OLSAYDI ALP….
    KUDRETİN YÜRÜYÜŞÜ KONUŞMA ŞEKLİ ÇOK GÜLDÜRÜYOR BENİ HELE SAVCININ YANINDA YAPTIGI ROL
    AZRA YARDIM SEVER MUHTAÇ OLANA YARDIM EDER SAÇ RENGİ OYUNCULUĞUNU GÜZEL BİR OYUNCU

  2. o diziyi nefret ediyorum avlu dizisi sevmiyorum avlu harika dizi değil şaçma o dizi nefret ediyorum