İkimizin Yerine 264. Bölüm Özeti 29 Mayıs Şiv‘in Ailesi Geldi

İkimizin Yerine 264. bölüm de Şiv‘in ailesi gelir ve hüzünlü bölümlerin ardından neşeli günler başlar.

İkimizin Yerine 264. Bölüm Özeti

Anandi telefonu alır ve Gauri‘nin söylediklerini duyar. Gauri Jagat‘a tozu serp ve hemen gel der. Anandi Jagat‘a seninle ilgili hep iyi şeyler düşündüm, ama sen hiç düşünemeyeceğim bir şey yaparak beni hayal kırıklığına uğrattın der. Gauri için buraya geldiğine inanamaz. Annem seni oğlu gibi severdi ve öldükten sonra bile, sen Gauri için buradasın der. Bu kadar düşük seviyeli bir iş için nasıl gelirsin? Annemin ölümünde beni desteklemek için burada olduğunu düşündüm ama sen bu iğrenç iş için buradasın. Jagat, Gauri‘nin korkularını anlatır.

Anandi böyle kara kalpli birinin, asla huzur bulamayacağınızı söyler. Gauri ve sen hayatınızda asla huzur bulamayacaksınız, çünkü yalnızca iyi kalpli olanlar huzur bulur. O sırada Dadisa gelir ve Jagat ona veda edip gider.  Anandi acı çekiyor. Anandi, Dadisa‘nın kucağına gider ve perişan halde ağlar. Arabada Jagat Bago’nun evindeki tüm olayları hatırlar. Ritüeller yapılır. Sonra Dadisa Kazan‘a Dadisa, Anandi‘yi kutsamak için yakında bize gelmelisin der.

Şiv ve Bairon, Jetsar‘a ulaşır ulaşmaz evlenecekleri günü seçmeleri gerektiğini söylerler. Gauri, annesiyle mutlu bir şekilde konuşurken Jagat gelir ve öfkelidir.  Jagat Gauri‘ye Jagat sadece Kazan değil, tüm köyün onu gördüğünü söyler. Hepsi bana hakaret etti ve kendi ailesi bile konuşmadı der. Hepsi sen ve annen yüzünden. Gauri ve annesi çok üzülür.  Sadece sizin saçma sapan düşünceleriniz yüzünden böyle bir hakarete maruz kaldım der. Sizi bir daha asla dinlemeyeceğim der. Gauri‘ye bağırır. Gauri incinir ve neden her şey için onu suçladığını söyler. Jagat başına ne geldiyse senin aptalca düşüncelerden ötürü oldu der.

Şiv Dadisa‘lara gelir. Dadisa, Şiv‘den ailelerin tanışması ve bu işlemleri geciktirmemeleri gerektiğini söyler. Şiv surat asar. Dadisa, Şiv‘in Anandi‘yi hava almaya götürmesini önerir. Anandi çıkar ve Şiv takip eder. Jagat, Kazan ve Anandi’nin sözlerini hatırlar.  Çok üzgündür. Anandi ve Şiv bir akarsuyun yanına otururlar. Şiv, Anandi‘nin kederini anlamadığını söyler.  Anandi, Şiv‘e Dadisa‘yı dinlemesini ve onunla en kısa zamanda evlenmesini söyler. Şiv şaşırır ve bütün işlemlerin bekleyebileceğini söyler.  Anandi ona sadece annesinin isteklerini yerine getirmek için evlendiğini söyler.kimizin Yerine 264. Bölüm resimleri 1

İkimizin Yerine 264. bölüm özetinde Şiv, sözüne saygı duyduğunu ama bu söze dayanarak hayatının kaderini kararlaştırmaması gerektiğini belirtir. Sadece kalbi istediğinde evlenmelisin. Ben seni beklerim ve istemezsen bile anlarım der. Anandi rahatlamaz. Anandi bana kalsa, hayatım boyunca asla evlenmem ama annesinin son dileğini yerine getirmek için seninle evlenmeliyim der.

Şiv, hayat arkadaşı olarak beni onurlandırırsın, ama zorla bir ilişkiye girmeni ve daha sonra pişman olmanı istemiyorum der.  Anandi, annesinin isteğini yerine getirmek için yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Şiv kabul eder. Sugna ve çocuklar Dadisa‘ları ziyaret eder. Sugna ve Gehna Anandi üzülmesin diye Teej bayramını ona hatırlatmamaya karar verir. Ama Dadisa Anandi‘nin görevlerini çok iyi bildiğini söyler.

Anandi sonra Teej için gerekli şeylerle girer. Dadisa etkilenir ve gurur duyar. Anandi‘ye böyle genç bir yaşta çok olgun ve sorumlu olduğunu söyler. Anandi daha sonra Dadisa‘ya Teej için oruç tutması gerekip gerekmediğini sorar. Dadisa, Anandi‘ye boşanmaya rağmen oruç tutması gerektiğini söyler. Anandi gider. Dadisa sonra Sugna‘ya bu sefer Anandi‘nin gerçek orucunun olmadığını, aman gelecek yıl Şiv‘in onunla olacağını söyler.kimizin Yerine 29 mayıs resimleri 1

İkimizin Yerine 29 Mayıs Özeti Devam Ediyor

Kadınlar mutfakta yemek hazırlar. Anandi sonra gidip babasını arar ve babası ikisinin de yalnız olduğunu söyler, ama Anandi‘nin ailesi olduğu için mutludur. Gauri eline kına yakar ve kocasının isminin yazılmasını ister. Öte yandan Anandi Jagat‘la olan son orucunu hatırlar. Kazan da, Bago‘yu hatırlar. Sonra Anandi ve ailesi sahur yer ve Anandi geçen seneki Sumitra‘nın sözlerini hatırlar. Gauri de orucunu tutar.

Hastanede diğer doktorlar yemek yer ve birileri Gauri‘yi yemeye davet eder, ama Gauri orucunu bozmaz. Köyde Puja yaparlar. Gauri de aynı şeyi şehirde yapar. Anandi ve Gauri aynı anda ritüelleri bitirir. Dadisa, ay çıktığında oruçlarını açabileceklerini belirtir. Birisi daha sonra kusan bir kadınla ilgili gelir. Anandi kadına yardım için Lal‘i arar. Anandi hastaneye gitmek ister. Gehna henüz yemek yemediğini söylese de Anandi kızı yalnız bırakmak istemediğini belirtir.

Gauri ay neden çıkmadı açım diye şikâyet eder. Jagat Anandi‘nin onun için oruç tuttuğunu ve birbirlerini beslediklerini hatırlar. Şiv eve gider ve Menakşi‘nin (yengesi) yaptığı yemeğin kokusunu alır. Eve girince Menakşi‘yi görür ve sevinir. Şiv‘in annesi Iravati de gelmiştir. Şiv onları görmesine şaşırır. Annesi, yüzünde sert bir bakış ile bize haber vermemekle bir kuralı çiğnedin der. Şiv anlamaya çalışır ama annesi onu azarlar. Sonra Menakşi, Şiv‘i savunmaya gelir.kimizin Yerine 29 mayıs resimleri 2

İkimizin Yerine 29 Mayıs özetinde annesi Şiv‘e git bak deden ne durumda der. Şiv endişelenir ama dedesinin şarkı söylediğini duyar. Annesi güler. Dedesi Şiv‘i sorgular. Şiv‘in kafası karışır ve sorun ne, sizden ne saklamışım diye sorar. Babası (Alok) ona âşık olup olmadığını sorar. Şiv daha sonra Evet cevabı verir. Şiv, Anandi‘nin annesinin vefat ettiğini, bu yüzden onlara söyleme şansı bulamadığını söyler. Annesi, Aşima‘nın annesi vefat etti zannederek şok olur, ama Şiv araya girer ve sevdiğim kız Aşima değil Anandi der.

Video çekmeye dalıp önünü göremeyen biri çamur havuzuna düşer. Anandi’nin öğrencileri onunla dalga geçer. Bu olay Anandi‘ye Bairon‘la ilk tanıştığı zamanı hatırlatır ve gülümser. Düşen kişi onunla dalga geçtiğini düşünür. Anandi Yanlış anladığını, ona gülmediğini, başka bir şey hatırladığını söyleyerek düzeltir. Elini yüzünü yıkamaya yardım etmeyi teklif eder.

Kişi Anandi ile sohbet etmeye başlar. Bu arada Phuli, Anandi‘ye hastaneye acele etmeleri ve ayrıca oruçlarını açmaları gerektiğini hatırlatır. İkisi de gider. Şiv evinde dedesiyle oturur. Menakşi ve Iravati helva ve diğer tatlılar getirir. Her iki bayan da Şiv ile alay etmeye başlar. Şiv, Aşima‘nın çok iyi bir arkadaşı olduğunu, ama ruhunun Anandi olduğunu söyler. Şiv’in ailesi, Anandi’yi Şiv ile röportaj veren kız olarak tanır.kimizin Yerine 264. Bölüm resimleri 2

Şiv’in babası (Alok) içeri girer, neden bahsedildiğinden habersizdir.  Alok banyoya giderken benden sonra konuşmayın diye emreder. Gauri çok acıkır ve sinirle kocanın iyiliği için oruç tutmanın aptal gelenek olduğunu söyler. Annesi, bunu her eş yapıyor falan diyerek onu sakinleştirir. Gauri, evlilik için mümkün olan en erken tarihi belirlemek için Rahiple konuşmaya karar verir. Şiv‘in babası banyodan gelir ve ona da Şiv‘in nihayet evlenmeyi kabul ettiğini söylerler. Alok Anandi‘nin çok güzel bir isim olduğunu söyler ve Şiv‘i tebrik eder.

İkimizin Yerine 264. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 264. Bölüm Özeti 29 Mayıs Şiv‘in Ailesi Geldi (1 Yorum)